ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

۱۰۴۵میلیارد ریال برای توسعه شهر جدید عالی‌شهر هزینه شد

۱۰۴۵میلیارد ریال برای توسعه شهر جدید عالی‌شهر هزینه شد
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید عالی‌شهر استان بوشهر گفت: : از سال ۹۵ تا ۹۸ در مجموع یکهزارو ۴۵ میلیارد ریال اعتبار عمرانی و ملی در این شهر هزینه شد.

علی مقاتلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این میزان اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال استانی و ۹۰۰ میلیارد ریال نیز از محل منابع ملی شرکت عمران شهرهای جدید در عالی شهر هزینه شد که ۲۰۰ میلیارد ریال درآمد خود شرکت عمران عالی‌شهر بود.

وی اضافه کرد: در این ارتباط درسال ۹۶ سرانه فضای آموزشی شهر جدید عالی‌شهر ۲.۵ متر بود که سه پروژه احداث مدرسه در سال گذشته تکمیل شد و ۲ مدرسه تا پایان امسال و یکی نیز سال آینده تکمیل می‎شود که با اتمام این پروژه سرانه آموزشی این شهر جدید با افزایش ۲ برابری به پنج مترمربع خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید عالی‌شهر استان بوشهر اظهار داشت: در بخش فرهنگی، عالی‌شهر تنها یک کتابخانه ۴۵۰ مترمربعی داشت که طی این چند سال با احداث یک مجتمع فرهنگی با ۲ هزارمترمربع همراه با سالن چندمنظوره و یک کانون پرورش فکری با زیربنای ۵۰۰ مترمربع سرانه فرهنگی این شهر جدید پنج برابر شد.

مقاتلی افزود: در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مقرر شده تجهیزات سینمایی با هدف پخش فیلم روز در مجتمع فرهنگی عالی‌شهر فراهم شود که با بررسی‎های صورت گرفته سالن این مجموعه به عنوان استانداردترین سالن استان بوشهر شناخته شد.

وی گفت: امیدواریم با همراهی مسئولان استان منابع آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین و به قول مساعد مدیرکل استان برای بخش فیلم‌های روز در عالی‌شهر عمل شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید عالی‌شهر اضافه کرد: در برخی از خدمات شهرجدید عالی‌شهر به ۶۰ هزار نفر خدمات می‌‏دهد که در این بین بخش عمده از خدمات درمانی شهرها و روستاهای حومه عالی‌شهر بویژه چغادک نیز توسط این مرکز درمانی انجام می‏‌شود.

وی اظهار داشت: اکنون احداث یک مرکز درمانی با سه هزار و۸۰۰ مترمربع که خیلی فراتر از نیاز شهر عالی‌شهر است آغاز شده که طبق برنامه‎ریزی امسال تکمیل و بهره‏‌برداری می‌شود.

مقاتلی گفت: این مرکز برای تکمیل نیازمند ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار است که دستور آن از مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گرفته شد.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۵۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارت شرکت عمران عالی‌شهر، ۲۴ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و ۲۰ میلیارد اعتبار نیز از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان در این پروژه درمانی هزینه شده‌است.

مقاتلی عنوان کرد: دستور ابلاغ۵۰ میلیارد اعتبار توسط معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شهرهای جدید صادر شده و منتظر تأمین سهم استان و وزارت بهداشت هستیم تا پروژه احداث مرکز درمانی عالی‌شهر سال جاری آماده بهره برداری شود.

وی گفت: با توجه به آغاز مطالعات ساماندهی شبکه فاضلاب این شهر نیاز است از هم‌اکنون برای تامین ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرای آن برنامه ریزی شود.

مقاتلی ادامه داد: اکنون یکی از موضوع‌های مهم مدنظر مردم و مسئولان در شهر جدید عالی‌شهر بحث فاضلاب است که اهتمام جدی برای ساماندهی آن آنجام شده‌است.

وی بیان کرد: امیدواریم با اتمام کار مطالعات احداث شبکه فاضلاب عالی‌شهر با تامین اعتبار لازم کار اجرای آن تا پایان سال جاری آغاز شود.

مقاتلی یادآور شد: در نشست رسمی شورای مسکن استان بوشهر در سال ۹۴ مصوب شد شرکت آب و فاضلاب این استان کار مطالعه احداث شبکه فاضلاب شهر جدید عالی‌شهر را انجام دهد.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو