ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

وزیرخارجه ترامپ حامی منافقین

روزگذشته رسانه های غربی از رودی جولیانی بعنوان گزینه ی احتمالی دونالد ترامپ برای وزارت خارجه آمریکا خبر دادند.باتوجه به اهمیت این اخبار، گزارش «کریستین ساینس مانیتور» در مورد رودی جولیانی و ارتباطش با گروهک منافقین که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده را در ادامه بخوانید:

بعد از تصمیم هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر عدم خروج نام مجاهدین خلق(منافقین) از لیست گروه های تروریستی در هفته های اخیر، ده ها هزار دلار برای حمایت از این گروه به تعدادی از مقامات عالیرتبه آمریکا پرداخت شده است.

این مقامات آمریکایی به ندرت از خشونت های مجاهدین خلق(منافقین) و مواضع ضد آمریکایی این گروه یاد میکنند و خواهان این هستند که این گروه در زمره گروه های آزادی بخش با ارزشهایی نظیر ارزشهای دموکرات های آمریکا به شمار برود. برخی اذعان داشتند که آنها پیش از اینکه دعوت به سخنرانی در محکع هواداران مجاهدین خلق بشوند چیز زیادی دربازه این گروه نمیدانستند.

برخی منابع آگاه گفته اند که میلیون ها دلار پولی که در کمپین هزینه شده است منجر به افزایش فشار سیاسی برای خروچ نام مجاهدین خلق از لیست گروه های تروریستی شده است.

اسناد دولتی آمریکا اغلب از واژه فرقه برای نام بردن مجاهدین خلق (منافقین) استفاده می کند و آنها را دارای سابقه سالها تعلیمات ایدئولوژیک و شست و شوی مغزی میداند. گزارش های اف بی آی در سال ۲۰۰۴ حاکی از آن است که این گروه در برنامه ریزی و اقدام به حعملیات های متعدد تروریستی دست داشته است.

با این حال بسیاری از مقامات آمریکایی و کارشناسان مسائل ایران توانایی مجاهدین خلق برای تغییر رویه با توجه به سابقه کیش شخصیت و تاریخ خشونت و شست و شوی مغزی را زیر سوال میبرند.

بسیاری از مقامات آمریکایی طی ماه گذشته تلاش زیادی برای خروج نام این گروه از لیست گروه های تروریستی کرده اند. آنها در بیش از چندین نشست و مراسم سخنرانی های متتعددی در این باره داشته اند و این گروه را راه سومی بعد از شکست برقراری راه مذاکره با ایران یا اقدام نظامی میدانند.

صحبت های این مقامات سابق آمریکا اغلب شامل درخواست آنها از دولت اوباما برای آزاد کردن محاهدین خلق (منافقین) از لیست تروریست ها و اطمینان از حمایت از اردوگاه اشرف قبل از محاصره توسط دولت نوری المالکی در عراق است.

مقامات سابق آمریکا که در مراسم های مرتبط با مجاهدین خلق (منافقین) حضور پیدا کردند به طور علنی تایید کرده اند که برا حضورشان در این مراسم مبالغ قابل توجهی دریافت کرده اند .

یکی از مقامات وزارت امور خارجه وقت درباره مکانیزم این مراسم ها گفته که کارگزار سخنرانی ها تماس میگیرد و پیشنهاد ۲۰ هزار دلار برای بیست دقیقه سخنرانی را مطرح میکند. آنها جت خصوصی برای او میفرسند و زمانی که کار تمام میشود ۲۵ هزار دلار بیشتر از چیزی که وعده داده شده بود میپردازند و با این روش شما را مجاب میکنند که در سخنرانی تان چه چیزهایی را بگویید.

این قراردادها با سخنرانان و شرکت کنندگان در مراسم میتواند تا ۱۰۰ هزار دلار باشد.

مریم رجوی در تجمع هواداران مجاهدین خلق در پاریس در کنار مقامات عالی رتبه سابق آمریکایی و اروپایی نشسته بود.

این مقامات سابق در نشست پاریس حاضر شدند که حمایتشان را از مجاهدین خلق (منافقین) نشان داده و سیاست های واشنگتن در قبال ایران را مورد نقد قرار دهند. در این جستار به بیان نام این مقامات و بخشی از صحبت های آنها پرداخته شده:

رودی جیولانی: چطور است که بهار عربی را در تابستان فارسی دنبال کنیم؟ ما به تغییر نظام در ایران نیاز داریم بیش از آنچه در لیبی و مصر و سوریه به آن نیاز داشتیم

اندرو کارد رییس سابق کارکنان کاخ سفید در دوران جرج بوش: حمایت عمیقم را از اعضای مجاهدین خلق اعلام میکنم.

لی همیلتون نایب رییس سابق کمیسیون یازده سپتامبر اعتراف کرده که برای شرکت در این مراسم مبلغ قابل توجهی دریافت کرده است.

اد رندل فرماندار سابق پنسیلوانیا نیز در این نشست حاضر شده و گفته برایی ۱۰ دقیقه سخنرانی ۲۰ هزار دلار دریافت کرده است.

قاضی موکاسی نیز اعتراف کرده که برای شرکت در این مراسم مبلغی را دریافت کرده است .

یکی از مقامات سابق وزارت خارجه آمریکا اذعان داشته که برای شرکت در نشست پاریس پیشنهاد ۲۵۰۰۰ ذلاری داشته اما او رد کرده است. او گفته که در مورد وضعیت حقوق بشر مجاهدین خلق(منافقین) نگران بوده و اینکخ حشونت های این گروه امر پنهانی نیست.

برخی از سخنرانان عالی رتبه این مراسم نظیر بیل ریچاردسون وزیر سابق انرژی آمریکا و پیتر پیس رییس ستاد کل نیروهای آمریکا و ویزلی کلارک فرمانده سابق نیروهای اروپایی ناتو و جیمز جونز مشاور امنیت ملی سابق اوباما بوده اند.

سایر سخنرانان شامل: جیمز وولسی رییس سابق سازمان سیا و جان بولتون سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و جیمز کنوی رییس سابق اف بی ای بوده اند که برای سخنرانی در این مراسم مبالغی را دریافت کرده اند.

رییس شورای ملی ایرانیان آمریکا معروف به نیاک نگرانی اش را از بابت خروج نام مجاهدین خلق از لیست تروریست ها اعلام کرده و گفته این میتواند به جنگی بین ایران و آمریکا به راه بیاندازد.

منبع مالی خرج و مخارج سازمان مجاهدین خلق (منافقین) مشخص نیست. این امر ختی برای مقامات آمریکایی نیز شفاف نیست.

علاوه بر استفاده آنها از هتل های معتبر آمریکایی در پاریس و بروکسل و برلین این کمپین از تبلیغات گسترده در نیویورک تایمز و واشنگتن پست که هر کدام بیش از ۱۷۵ هزار دلار هزینه بر می دارد نیز استفاده کرده اند.

منبع : انتخاب

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو