ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

وزارت صمت از راه‌اندازی شهرک صنایع تبدیلی خرما در استان بوشهر استقبال کرد

وزارت صمت از راه‌اندازی شهرک صنایع تبدیلی خرما در استان بوشهر استقبال کرد
به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت فوق العاده‌ای دارد که نیازمند فکر و ایده‌هایی بزرگ و جهادی است، اظهار داشت: کارها در استان بوشهر بر اساس دانش، اخلاق محوری، همدلی و در فضایی علمی و دقیق و براساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری در حال انجام است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه “با حضور آقایان ولایتی و طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد تحولات مثبتی در این دانشگاه هستیم که ثمرات آن در دانشگاه استان بوشهر شاهد هستیم” تصریح کرد: در فضای مدیریت جهانی اگر دارای یک نظام مهندسی و مدیریت دقیق جهانی نباشیم، بی شک توسط دیگران مدیریت خواهیم شد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه یکی از ابعاد مهم اقتدار در یک نظام ملی و فراملی، توسعه مدیریت دانش و مدیریت مراکز دانش است، عنوان کرد: دانش، صلابت و سلامت می‌آفریند و یکی از روش‌های ایجاد گستره دانش و اتحاد بین مراکز دانشگاهی، توسعه جفرافیایی و توسعه علمی است که خوشبختانه این امر در استان بوشهر از چند سال قبل با انجام امور اولیه تشکیل دبیرخانه اتحادیه دانشگاه‌های حوزه خلیج فارس انجام شده است.

صفایی بوشهری دانشگاه‌ها را مهم‌ترین مراکز تولید فکر برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر میان دانشگاه‌های حوزه خلیج فارس اتحادی شکل گیرد، به عنوان یک الگو در تولید علم، بیداری و آگاهی اسلامی و بصیرت جهانی دیگر کشورها را نیز ترغیب برای شرکت در این مسئله خواهد کرد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه ایجاد سامانه‌های صحیح فکری مانع از ایجاد تنش می‌شود، افزود: این ارتباط از یک سو هم ایجاد وحدت و از سوی دیگر سبب اشاعه صحیح تفکر اسلام ناب محمدی (ص) خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه با بیش از ۵ میلیون اصله نخل، بوشهر را به عنوان سومین استان از نظر تولید خرما در کشور معرفی کرده گفت: با ۷۳ نوع و گونه خرما و رطب و ویژگی‌های ممتاز و منحصر به‌فرد، تنوع خرما در بوشهر فوق العاده است اما متاسفانه مسائل پایین دستی این محصول از جمله فرآوری، بسته بندی‌های با استاندارد بین المللی، بازیافت بدنه نخل برای الیاف و مواردی از این قبیل کم است.

صفایی بوشهری با اشاره به پیشنهاد ایجاد شهرک بزرگ صنایع تبدیلی خرما در استان بوشهر که در وزارت صمت تایید شده است عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقشه علمی سامانه مدیریت، تولید و تبدیل خرمای استان شامل طبقه بندی، بسته بندی، یافتن بازار حقیقی و مجازی و تجارت الکترونیک خرما و صنایع تبدیلی آن و حتی برنامه‌های دانش بنیان اصلاح ژنتیک و نحوه آبرسانی علمی آن را برعهده بگیرد تا ضمن جلوگیری از خام فروشی، ارز آوری چشم گیری را نیز نصیب کشور کند.

امام جمعه بوشهر صنعت توریسم را یکی از صنایع مهم و توریسم علمی را نیز از بخش‌های ویژه این صنعت برشمرد و خاطرنشان کرد: می‌توان با ایجاد مراکز گردشگری در فضای علمی، جذابیت ایجاد کرد که خوشبختانه در استان بوشهر ۲ گرایش صنایع دریایی و علوم انرژی هسته‌ای و فسیلی هر ۲ به صورت ممتاز موجود است.

وی با تأکید بر اینکه هر بخشی که توسط مراکز علمی، دانشگاه و مراکز فناوری مدیریت شود، کارها دلسوزانه، پرشتاب، علمی‌تر و در خدمت نظام و کشور انجام می‌شود تصریح کرد: برنامه‌هایی نظیر ایجاد دانشکده هوا و فضا، دانشکده‌های پزشکی، توریسم پزشکی، تولید چوب و مواردی از این قبیل که توسط دانشگاه آزاد پیگیری می‌شود امیدآفرین است.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو