ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

نامه هفت هزار امضایی بازنشستگان بوشهری به مسئولان استان


باسمه تعالی ۱۴۰۰/۲/۲۶
نامه ای است به مسئولان استان و شهر بوشهر از طرف ۷ هزار بازنشسته صندوق بازنشستگی کشوری

ما بازنشستگان بوشهر ، سرزمین نفت و گاز و پتروشیمی و دریا ییم
ما بازنشستگان سرزمین عالمان، شاعران ، نویسندگان ، دریا دلانیم.

ما را می شناسید ؟

روزگاری نه چندان دور کاغذ پاره‌ای به ما تقدیم کردند که بعد از چند عبارت دهن پر کن عبارت به “افتخار بازنشستگی شده‌اید” در آن دیده می شد . بر تریبونهادر مدح ما سخن می گفتند ، اما از پاداش سی سال خدمت و از بیمه کارآمد و از رسیدگی به معیشت خبری نبود. کانون های بازنشستگی از سراسر کشور،برای هویت بخشی به بازنشستگان و رسمیت شناختن حقوق ضایع شده آنان با مکاتبات مستدل و نشست های مکرر و صدور قطع نامه ها به بیان ضرورت های معیشتی و بیدار کردن مسئولان پارلمانی و اجرایی پرداختند تا در سال ۹۹ منجر به نتایج ارزشمندی از جمله متناسب سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان مشابه گردید.
قریب یک دهه است که نمایندگان جامعه بازنشستگی بوشهر برای احداث مجتمع فرهنگی – خانه امید – تلاش می کنند اما عدم همراهی و بی مهری مسئولان شهری و استانی نسبت به بازنشستگان سوال برانگیز است.
جناب آقای گراوند استاندار و نماینده اول دولت در استان
۱ – در ۲۴ استان همتایان جنابعالی زمینه‌ای فراهم کرده‌اند تا با ورود صندوق بازنشستگی کشوری ۴۵ باب خانه امید به بهره‌برداری برسد وبدینوسیله جایگاه بازنشستگان را با اقدامات موثر و ارزشمند ، محترم شمرده اند اما در بوشهر با کمال تاسف مصوبه جلسه مورخ ۱۱/ ۱۱/ ۸۶ هیئت دولت در مرکز استان مبنی بر احداث دو باب خانه امید که به وزارت رفاه و تامین اجتماعی آنروز ابلاغ شد (۳۹۱۲۸/۱۸۸۲۳۷-۸۶/۱۱/۲۰) راتاکنون هیچ مسئولی مورد توجه قرار نداده است. و علیرغم مکاتبات با جنابعالی و معاونان سیاسی و عمرانی استاندار نتیجه ای حاصل نگردیده است.
۲- شوربختانه مصوبه جلسه ۲۹ شهریور ۹۹ که با حضور معاون سیاسی امنیتی و نمایندگان شهرداری و صندوق بازنشستگی در دفتر معاون سیاسی به امضا حاضران رسید را نیز اجرا نکرده اید. طبق این مصوبه باید روز ۹ مهر ۹۹ برابر با روز سالمند با کلنگ زنی در پارک شغاب هدیه ای به بازنشستگان تقدیم می کردند.
۳- متاسفانه مصوبه جلسه ۱۱۵ شورای چهارم در سال ۹۳ که با شماره ش/۱۸۳۶- ۹۳/۸/۱۸ به شهردار وقت ابلاغ گردید نیز به دلیلی که بر ما پوشیده است مورد تایید کارشناس حقوقی فرمانداری قرار نمی گیرد .شورای چهارم مجددا اصرار نامه ای را که تاکید استاندار وقت را نیز در برداشته به فرمانداری تقدیم می کند ( اما بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداریها و تبصره یک ماده ۸ الحاقی مصوب سال ۱۳۴۵ که مفاد آن در سراسر کشور برای احداث خانه‌های امید مورد استفاده قرار گرفته است در بوشهر !!! از روی اشتباه یا شاید … ،برداشتی دیگر از آن داشته و استفاده از این ماده قانونی را رد کردند . و عدم اجرای یکی از اسناد مثبته ، ما را حیران و سرگردان کردند.
۴ – برای جلوگیری از احداث خانه امید، در چند ماه اخیر اقدامات عجیبی به عمل آمده است. ابتد رییس شورای شهر، نامه‌ای با تعدادی محدود امضاء مبنی بر مخالفت بازنشستگان بوشهر با احداث خانه‌ی امید در پارک شغاب به عنوان درخواست شهر وندان بوشهری نشان دادند نامه ای که در اصالت آن تردید داریم. اگر بنابر تهیه طومار می باشد و شورای شهر بر اساس طومار به درخواست متقاضیان و شهروندان عمل می‌کند ما قادر به جمع‌آوری چندین هزار امضا هستیم . رئیس شورای شهر در مرحله بعد صحبت از کمبود فضای سبز می کند و پارک شغاب را مناسب نمی‌داند در صورتی که رییس شورا و شهردار مکان مورد نظر در پارک شغاب را خود به ما نشان دادند که فضای سبز وجود ندارد. و لایحه شهرداری طبق در خواست رییس شورا به شورای شهر تقدیم شد و د کمیسیون عمران مورد تایید قرار گرفت اما توسط رئیس شورا اجازه طرح آن در صحن شورا داده نمیشود.
۵- در امتداد ایجاد موانع ، استعلام سریع شورای شهر از میراث فرهنگی و پاسخ سریعتر میراث به رئیس شورا مبنی بر حاکمیت میراث بر کل پارک شغاب به مانع بعدی تبدیل می‌شود.
استاندار محترم
وقتی هتل بوم گردی، چرخ فلک خانه شطرنج، مرکز آموزش ترافیک، زمین چمن فوتبال، و… در پارک مذکور اجرا گردید میراث فرهنگی و دیگران چرا کوچکترین مخالفتی نکردند و طوماری تهیه نشد ؟ چرا میراث فرهنگی به استعلام مدیر استانی صندوق بازنشستگی کشوری که درخواست تعیین محدوده پلاک ۲۰۱۶ که در فهرست آثار ملی به عنوان محوطه تاریخی ثبت شده را با گذشت بیش از یک ماه نمی دهد اما در اسرع وقت و دو بار به استعلام رئیس شورا جواب می دهند که کل پارک شغاب را حریم آثار تاریخی میدانند.مگر صندوق بازنشستگی وابسته به وزارت رفاه نیست . این شیوه مدیریت بر تردیدها می افزاید.
لازم به ذکر است که قبل از ایجاد ابنیه های فوق الذکر در پارک شغاب کلنگ احداث خانه امید در پارک مذکور در سال ۹۳ با حضور مقامات کشور و استان به زمین زده شد . و در آن ایام ایجاد هیچ‌کدام از ابنیه موجود در پارک در دستور کار نبود .در منطقه ای که همه شاهد کلنگ‌زنی احداث خانه‌ی امید بودیم هتل بوم گردی بنا میشود. شاید با “شوتروک ناهونته” پادشاه عیلامیان توافق شده است !!! و ایشان اجازه دادند که قبور امواتشان زیر چرخ فلک و هتل بوم گردی و… نابود شود. و یا بهره برداران زورشان بیش از میراث فرهنگی بوده است .
جناب آقای گراوند از جنابعالی انتظار می رود در سالی که مانع زدایی بعنوان شعار سال انتخاب شده است و در راستای خدماتی که دولت در سال ۹۹ در رابطه با حقوق و معیشت بازنشستگان انجام داد جنابعالی نیز در روزهای پایانی کار دولت و در آستانه دوانتخاب مهم دستور فرمایید تا از پارک شغاب تا پارک سیادت قطعه زمینی را برای احداث خانه‌ی امید اختصاص دهند.
استاندار، فرماندار، رییس و اعضای شورا ،شهردار، میراث فرهنگی همگی در مقابل بی حرمتی و نامهربانی به پیشکسوتان بوشهر مسؤل هستید. خانه امید متعلق به ۷۰۰۰ بازنشسته مشترک صندوق بازنشستگی کشوری و خانواده های بی سرپرست در شهر بوشهر است .لطف فرمایید به ۲۱۰۰۰۰سال
خدمت و ایثار مجموعه پیشکسوتان
بوشهر احترام گذارید .
مریزاد دستی که مر خستگان را/ دوای دل و راحت جان فرستد

محمد علی فقیه مدیرکانون بهزیستی
داود جعفری مدیر کانون جهاد
برزو هژبریان مدیر کانون راه و شهرسازی
محمود میالویی مدیر کانون شهرداری
محمد مهدی خوشابی مدیر کانون علوم پزشکی
علی دباش مدیر کانون آموزش و پرورش

عالی بازدار
رییس شورای کانون‌های بازنشستگی
کشوری استان بوشهر

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو