ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و تضعیف مسلمانان است

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و تضعیف مسلمانان است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: انقلاب اسلامی همواره بر وحدت تاکید جدی دارد اما دشمن به دنبال ایجاد تفرقه، تضعیف و چیرگی بر مسلمانان است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر افزود: وحدت تجلی توحید در ایمان و دستور شرعی و حکم عقل است و اگر نباشد بین ادیان، مذاهب و جامعه تفرقه و بحران ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: این بحران و تفرقه موجب انکسار شخصیت، تضعیف و با سوء استفاده دشمن جامعه دچار بحران خواهد شد به همین دلیل انقلاب اسلامی همواره بر وحدت تاکید جدی دارد و به عنوان یک مقوله راهبردی و استراتژیک برای حل بسیاری از مشکلات مورد تاکید است.

امام جمعه بوشهر گفت: وحدت بیانگر توحید و مدیریت موحدانه جامعه و عنصر عقلانیت مدیریتی است به همین دلیل است که دشمن به شیوه‌های مختلف همواره در تلاش برای از بین بردن این اصل مهم در بین مسلمانان است.

وی ادامه داد: وحدت همواره در جامعه اسلامی ریشه‌دار و از دیرباز وجود داشته و با انقلاب اسلامی نهادنیه و توسعه یافته است و همواره برادران اهل سنت در کنار شیعیان بوده و هستند.

صفایی‌بوشهری تاکید کرد: باید با عملکرد هوشیارانه و هوشمندانه مراقب بود تا دشمن وحدت شکوه آفرین و اقتدار آفرین مسلمانان را برهم نزند.

وی درباره کتاب و کتابخوانی گفت: زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی در استان بوشهر ضعیف است و باید ضمن تقویت این زیرساخت‌ها زمینه توسعه فرهنگ مطالعه در استان فراهم شود.

امام جمعه بوشهر برضرورت حمایت از نویسندگان، انتشاراتی‌ها و کتاب‌فروشی تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های مسئول نسبت به اجرای تعهدات خود در حوزه کتاب اقدام کنند تا این حوزه استان دستش برای اجرای برخی طرح‌های فرهنگی باز باشد.

وی ایجاد کتابخانه‌های تخصصی، عمومی، خانگی، محلی، سیار و مجازی را در استان مورد تاکید قرار داد.

صفایی‌بوشهری گفت: امروز حسینیه و مسجد کم نداریم و زمان آن رسیده که نسبت به وقف در عرصه کتابخانه در استان اقدام شود و به این وسیله بتوانیم کتاب‌های فوق‌العاده کهن موجود در استان که در کتابخانه‌های ملی، کتابخانه مجلس، آستان قدس و جاهای دیگر نگهداری می‌شوند را در کتابخانه جامعی به عنوان گنجینه‌ای غنی جمع‌آوری کنیم.

وی در باره کتابخانه دیجیتال اضافه کرد: کتابداری حقیقی امروز بسیار هزینه‌بر است این درحالی است که کتابخانه مجازی در دسترس، کم هزینه و با سرعت انتقال بالاست که با توجه به سیستم‌های موجود در دانشگاه‌ها به این مساله باید توجه شود.

امام جمعه اهل سنت شهر کنگان گفت: وحدت بین امت اسلامی یک مقوله و واقعیتی ملموس است و بارها در قرآن بر ضرورت وحدت امت اسلامی و پرهیز از تفرقه تاکید شده‌است.

شیخ محمد جمالی افزود: وحدت مایه قدرت، پیشرفت و ترقی است و جمهوری اسلامی همواره منادی وحدت نه تنها در کشور بلکه در بین سایر کشورهای اسلامی است زیرا هرگونه اختلاف مایه شکست و عقب ماندگی است.

وی بیان کرد: امروز دشمنان اسلام در همه جا برای ایجاد اختلاف و تفرقه در بین امت اسلامی متحد شدند و اگر تنها یک مورد از نقشه‌های آنان محقق شود، پیروز می‌شوند.

امام جمعه اهل سنت شهر کنگان با تاکید براینکه ملت اسلامی همواره باید به فکر اتحاد باشند تا دشمن در بین آنها رسوخ نکند گفت: ملت ایران از اول انقلاب تاکنون در برهه‌های مختلف زمانی همواره اتحاد و انسجام و نتایج به‌دست آمده از آن را لمس کردند و نباید این تجربه‌ها هیچگاه فراموش شود.

وی تاکید کرد: هرچند ممکن است در رای، نظر و مذهب اختلاف‌هایی داشته باشیم اما با گفتمان این مسائل را می‌توان حل کرد.

جمالی اضافه کرد: کشور با علم و فناوری بویژه در علوم اسلامی، دینی، شرعی و کلاسیک پیشرفت می‌کند و ما به دنبال علم هستیم و به جهانیان نشان می‌دهیم که با علم و دانش می‌توانیم در مقابل آنها ایستادگی کنیم.

وی اظهار داشت: دشمن امروز از علم و ترقی جمهوری اسلامی در هراس به همین دلیل با ایجاد تفرقه درتلاش است از پیشرفت ایران اسلامی پیشگیری کند.

امام جمعه اهل سنت کنگان گفت: اگر افرادی گاه‌گاهی حرفی می‌زنند که موجب اختلاف است آن را به پای نظام جمهوری اسلامی نگذاریم.

منبع : ایرنا

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو