ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

توسعه گردشگری در استان بوشهر بدون توجه به بافت قدیم امکان‌پذیرنیست


استاندار بوشهر گفت: ۳۸ هکتار بافت قدیم در شهر بوشهر از جمله مهمترین ظرفیتی است که در بخش توسعه گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد و بی‌توجهی به آن ظرفیت غنی زیان بخش است.

عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی فعالان بخش گردشگری استان بوشهر افزود: بافت قدیم بوشهر بهترین و مهترین ظرفیت گردشگری در استان است که اگر به‌درستی مورد توجه قرار نگیرد آن‌ را از دست خواهیم داد.

وی اضافه کرد: این استان در بخش گردشگری همه ظرفیت‌ها را در کنار هم دارد و تنها لازمه توسعه این صنعت معرفی درست و اصولی ظرفیت‌های موجود است.

استاندار بوشهر ادامه داد: تمام مسائل و مشکلات بخش گردشگری این استان با نشست‌های پی در پی با دولتی‌ها و رسیدن به زبان مشترکی برای حل مشکلات برطرف می‌شود.

گراوند گفت: بوشهر دربخش طبیعت، دریا و تاریخ یک استان استثنایی است اما باید از ظرفیت‌هایی که قانونگذار برای معرفی این بخش قرار داده بهره برد.

وی ادامه داد: نباید صنعت گردشگری استان بوشهر و مشکل هتل‌داران این استان معطل ورد چند مسافر اداری باشد بلکه باید همه دولتی‌ها در کنار بخش خصوصی با هم‌افزایی به‌گونه‌ای ظرفیت‌های استان را معرفی کنیم تا با ورود گردشگرانی

که مشتاق شناخت تاریخ، طبیعت و پیشینه این استان هستند روبه‌رو شویم تنها در این شرایط است که مشکلات گردشگری استان برطرف می‌شود.

وی تاکید کرد: صنعت گردشگری با نظام و ماموریت‎های اداری پا نمی‌گیرد بلکه با معرفی ظرفیتها و ایجاد اشتیاق برای دیدن این ظرفیت‌ها در مردم است که رونق می‌گیرد.

استاندار بوشهر گفت: دریا مهمترین و کم‌نظیرترین ظرفیت در این استان است که بسیاری از کشورها از این قابلیت خود برای توسعه صنعت گردشگری استفاده بهینه می‌کنند این درحالی است که ما هنوز پی به اهمیت این ظرفیت نبرده‌ایم و درابتدای مسیر قرار داریم.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل نشست‌های مختلف دولت و بخش خصوصی و تلاش دولت برای احصا مشکلات و برطرف کردن آنها گفت: کارگروهی برای شناخت و بررسی مشکلات بخش گردشگری در استان تشکیل شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: ما باید با اصلاح سیستم اداری و برطرف کردن خوان‌هایی که در این بخش درست شده نسبت به رونق بخش گردشگری اقدام شود.

گراوند یادآورشد: با برداشت‌های سلیقه‌ای، شخصی، فردی وتفسیر به رای در بخش توسعه گردشگری که منجر به ایجاد اشتغال و توسعه پایدار می‌شود مانع ایجاد نکنیم.

وی گفت: در کنار توسعه بومگردی باید توسعه گردشگری نیز انجام شود و متتناسب با افرادی که مراجعه می‌کنند خدمات گردشگری سطح بندی شود.

وی تاکید کرد: توسعه هتل‌های پنج ستاره پاشنه آشیل توسعه گردشگری در استان بوشهر است که باید مورد توجه مسئولان و بخش خصوصی قرار گیرد.

گراوند گفت: شرایط جوی مناسب در هفت ماه از سال ظرفیت مهمی است که در توسعه گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: امروز نگاه بسیاری از کشورهایی که دارای منابع عظیم نفتی هستند نیز به سمت توسعه گردشگری است چرا که این صنعت موجب آمد و شد، اشتغال، تولید، رونق و تبادل فرهنگی می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: گردشگری هرچند صنعتی نوپا است اما تلاش شده این صنعت امروز در این استان به یک فهم و گفتمان عمومی غالب در جامعه روستایی،عشایری و شهری تبدیل شود.

مهرداد ستوده افزود: با اجرای پروژه ۲۰۲۲ برای رونق گردشگری امروز مطالبه مردم روستانشین استان بوشهر جاده و آسفالت نیست بلکه خواهان تبدیل روستای آنها به یکی از روستاهای هدف گردشگری است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر دولت متولی بخش گردشگری بوده و نقش مهمی در این بخش داشته است و اگر از این بخش کنار رود دیگر تعریفی در این بخش دیده نمی‌شود این درحالی است که بخش خصوصی نقش مهمی در صنعت گردشگری باید داشته باشد.

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو