ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

۱۳ نکته خواندنی از ۱۳ گل طارمی در این فصل

نکات خواندنی بسیاری در خصوص ۱۳ گل مهدی طارمی در لیگ شانزدهم وجود دارد.​​​​​​​

مهدی طارمی با گلی که در دیدار مقابل استقلال خوزستان به ثمر رساند، تعداد گل هایش را به عدد ۱۳ رساند تا در کنار ساسان انصاری، آقای گل لیگ باشد. او این فصل فراز و نشیب زیادی داشت اما سرانجام به فُرم ایده آلش رسید تا هم اکنون یکی از موثرترین بازیکنان لیگ شانزدهم باشد.

۱٫ یک گل کمتر از فصل پیش

مهاجم ملی پوش سرخ ها فصل پیش نیز در این مقطع آقای گل لیگ بود اما یک گل بیشتر از حال زده و با ۱۴ گل در صدر جدول گلزنان ایستاده بود. در هفته بیست و چهارم لیگ پانزدهم پرسپولیس در آزادی به مصاف سیاه جامگان رفت و با درخشش طارمی موفق به شکست تیم فرهاد کاظمی شد. او در آن بازی دو گل زد و یک پاس گل داد تا نقش پررنگی در کامبک تیمش داشته باشد.

۲٫ آزادی، ورزشگاه مورد علاقه طارمی!

آقای گل سرخ ها ۹ گل از ۱۳ گلش را در ورزشگاه آزادی به ثمر رسانده تا نشان دهد بازی در این ورزشگاه و حمایت هواداران، تاثیر مثبتی روی عملکرد وی دارد. اولین گل این فصل او در هفته چهارم و در دیدار خانگی مقابل صبا به ثمر رسید و پس از صبا، نفت تهران، صنعت نفت، سیاه جامگان، سایپا، گسترش فولاد، تراکتور، سپاهان و استقلال خوزستان قربانیان طارمی در ورزشگاه آزادی بوده اند.

۳٫ از ۰/۴۶ تا ۰/۶ گل در هر بازی

مهاجم بوشهری پرسپولیس فصل را خوب آغاز نکرد. او که در دوران بدنساری پیش فصل همراه سرخپوشان نبود تا هفته چهارم گلی به ثمر نرساند و در دیدار با صبا اولین گل فصلش را به حامد لک زد. عملکرد طارمی در نیم فصل اول ۰/۴۶ صدم گل در هر بازی بود اما او در نیم فصل دوم با پیشرفتی خیره کننده این آمار را به ۰/۶۰ گل در هر بازی ارتقا داد تا در هفته بیست و چهارم به ساسان انصاری برسد.

۴٫ از دق مرگ در نیمه اول تا ذوق مرگ در نیمه دوم

آقای گل تیم برانکو با وجود تعدد گلزنی با لباس پرسپولیس، فرصت های بیشماری را نیز از دست می دهد. او که خیلی خوب خود را در موقعیت گلزنی قرار می دهد، در به ثمررساندن این موقعیت ها اغلب ناکام است. طارمی این فصل بیشتر گل هایش را در نیمه دوم رسانده که اغلب این گل ها نیز سه امتیازی بوده اند. از دبل تاریخی در فولاد شهر مقابل سپاهان تا گل های حساس مقابل سایپا و گسترش فولاد همه در نیمه دوم وارد دروازه حریفان شده اند. می توان گفت طارمی در نیمه اول پرسپولیسی ها را با فرصت سوزی هایش دق می دهد اما با گلی تاثیرگذار، جبران مافات می کند!

13 نکته خواندنی از 13 گل طارمی در این فصل

۵٫ رضاییان و احمدزاده، رفقای طارمی در مستطیل سبز

رامین رضاییان که این روزها به دلیل بی انضباطی محروم است و فرشاد احمدزاده که دربازی مقابل اس خوزستان به طارمی پاس گل داد، بهترین یاوران مهاجم ۲۵ ساله پرسپولیس هستند. این دو هر یک سه بار به طارمی پاس گل داده اند و از این حیث در صدر جدول قرار دارند و علیپور با دو و رفیعی، مسلمان، عالیشاه و ماهینی هر کدام با یک پاس گل در رده های بعدی قرار دارند.


۶٫ پیش به سوی رکورد شکنی؟!

رکورد بیشترین گلزنی در لیگ متعلق به رضا نوروزی با ۲۴ گل است. او در فصل ۸۹-۹۰ و با پیراهن فولاد این تعداد گل را به ثمر رساند و در سال های بعد کسی موفق به شکستن رکورد خارق العاده وی نشد. حال طارمی در این فصل میانگین ۲ بازی یک گل را به نام خود ثبت کرده و با این روند تنها می تواند به رکورد ۱۶ گل خود در فصل پیش چشم داشته باشد اما باتوجه به این که او در هفته های اخیر عملکردی ستودنی در گلزنی داشته، می تواند به رکورد شکنی های دیگر نیز امید داشته باشد. هم اکنون ۶ بازی تا انتهای فصل باقی مانده و اگر طارمی همانند سه بازی اخیر در هر بازی یک گل به ثمر برساند، به مرز ۲۰ گل خواهد رسید.

۷٫ عنوان آقای گلی به یاد محسن خلیلی

شماره ۹ تیم پرسپولیس این فصل رقیبی جدی به نام ساسان انصاری را در کنار خود می بیند. این دو در ابتدای فصل در یک تیم حضور داشتند اما ساسان راه اهواز را برگزید و اتفاقا در این راه موفق نیز شد. حال باتوجه به قهرمانی احتمالی پرسپولیس، اگر طارمی نیز به طور مشترک با انصاری آقای گل لیگ باشد، یاد و خاطره شماره ۹ سابق سرخ ها یعنی محسن خلیلی را زنده خواهد کرد. او در فصل ۸۶-۸۷ هجده گل به ثمر رساند و به همراه پرسپولیس قهرمان شد اما عنوان آقای گلی را همراه با هادی اصغری مهاجم آن روزهای راه آهن به دست آورد.

۸٫ پا فعّال تر از سَر

مهدی طارمی تنها ۴ گل این فصل با ضربه سر به ثمر رسانده و باقی گل ها را با پا زده است. مهم ترین گلی که او با پا به ثمر رساند را می توان گل سه امتیازی اش به صنعت نفت در آزادی نامید که روی سانتر دیدنی رامین رضاییان بود. البته طارمی در بازی پنج شنبه نیز با سر به اس خوزستان گلزنی کرد تا نشان دهد راه گلزنی به جنوبی ها به همین شکل است. نکته جالب اینجاست که این بازیکن در هفته بیست و چهارم فصل پیش نیز با ضربه سر گل سوم و پیروزی بخش تیمش مقابل سیاه جامگان را به ثمر رساند.

13 نکته خواندنی از 13 گل طارمی در این فصل

۹٫ «صفر» های جدول گلزنی طارمی!

طارمی انواع گل ها را با پیراهن تیم پرسپولیس در لیگ زده اما دو صفر در مقابل نام او دیده می شود؛ یکی گل با پنالتی و دیگری گل با شوت خارج از محوطه جریمه! آقای گل سرخ ها این فصل سه بار پنالتی گرفته و چند پنالتی نیز روی او اعلام نشده اما باتوجه به پیشینه نه چندان درخشان او در پنالتی زنی، برانکو به او پنالتی نمی دهد. دیگر صفر نیز که مربوط به گلزنی از خارج محوطه جریمه است و بسیار عجیب به نظر می رسد که طارمی در این سبک از گلزنی ناکام است و باید دید در ادامه به این شکل نیز موفق به گلزنی خواهد شد یا خیر؟

۱۰٫ بار تمام مهاجمان بر دوش آقا مهدی!

همه داستان رفتن به ترکیه و بازگشت وی را شنیده اید و نوشتن از آن روزها به نوعی زیاده گویی به شمار می رود اما باید گفت بازگشت وی از ریزه اسپور، تصمیمی دو سر برد برای طارمی بود. او از تصمیمی پشیمان شد که کاملا غلط بود و در روزهایی برای تمدید به تهران بازگشت که پرسپولیس هیچ مهاجمی در حد و اندازه های طارمی نداشت و دستش در بازار نیز بسته بود. بنابراین او با قیمتی بسیار پایین با پرسپولیس دو ساله تمدید کرد و آنقدر خوش درخشید که روزهای تلخش در ترکیه نیز به فراموشی سپرده شود. حال در فصلی که پریموف یک نقطه ابهام و علیپور ناکام از گلزنی بودند، طارمی سیزده گل به ثمر رساند تا بار همه را به دوش کشیده باشد. در راه گلزنی، تنها وحید امیری را می توان یاور وی دانست که با ۶ گل دومین گلزن پرسپولیس است.

۱۱٫ ۹ گل ۲۴ امتیازی؛ سند تاثیرگذاری

جدا از چهار گلی که در دیدار مقابل نفت تهران، تراکتورسازی و سیاه جامگان توسط طارمی به ثبت رسید، دیگر گل های او سه امتیازی بوده و در صدرنشینی قاطع پرسپولیسی ها بسیار موثر بوده است. او به ترتیب مقابل تیم های صبا، سپاهان، نفت تهران، صنعت نفت، پدیده، سایپا، گسترش فولاد، سپاهان (برگشت) و اس خوزستان ۹ گل به ثمر رسانده که هر یک در جای خود بسیار مهم و حیاتی بوده و روی هم ۲۴ امتیاز سرخ ها از این گل ها به دست آمده اند.


۱۲٫ یورش بزرگ برای رسیدن به دو رکورد مهم!

مهدی طارمی هم اکنون ۲۴ سال دارد و باتوجه به این که یک سال دیگر قطعا در پرسپولیس خواهد ماند، به رکوردهای مختلفی چشم خواهد داشت. او اگر این فصل عنوان آقای گلی را تصاحب کند، در کنار رضا عنایتی دومین بازیکنی خواهد بود که دو فصل پیاپی این عنوان را کسب می کند و در تعقیب همین بازیکن برای شکستن دیگر رکوردش خواهد بود. مهاجم کهنه کار سابق تیم استقلال سه بار آقای گل لیگ برتر ایران شده و حال طارمی برای رسیدن به رکورد وی تلاش خواهد کرد. از طرف دیگر، او تاکنون ۴۱ گل برای پرسپولیس به ثمر رسانده که باتوجه به مدت زمان حضورش، عملکردی خیره کننده به شمار می آید. او نیم نگاهی به صعود در جدول گلزنان تاریخ باشگاه پرسپولیس نیز دارد؛ جدولی که فرشاد پیوس و علی پروین به ترتیب با ۱۷۳ و ۹۵ گل در صدر آن ایستاده و دست نیافتنی به نظر می رسند اما طارمی می تواند با تلاش، پشتکار و البته دقت، به رکورد ۷۴ گل صفر ایرانپاک برسد و سومین گلزن تاریخ باشگاه پرسپولیس لقب گیرد.

13 نکته خواندنی از 13 گل طارمی در این فصل


۱۳٫ اگر کمی بیشتر دقت می کرد…

مهاجم اول لیگ برتر ایران موقعیت های بسیاری در طول بازی به دست می آورد که اکثر آن ها حاصل زحمت خودش است اما او اغلب در گل کردن این توپ ها ضعیف عمل می کند اما با همین عملکرد نیز در صدر جدول گلزنان است و این گواهی بر خوب بودن وی است. بسیاری از هواداران تیم پرسپولیس از طارمی بابت گل نزنی هایش گله دارند و باتوجه به تعدد این موقعیت ها، تاحدی می توان آن ها را درک کرد اما طرف دیگر ماجرا این است که گل کردن تمام موقعیت ها در فوتبال غیر ممکن است و اگر این چنین می شد، در هر بازی بیش از ده گل باید به ثمر می رسید! البته مهدی طارمی نیز باید دقت بیشتری داشته باشد و قدر موقعیت های ساخته شده توسط هم تیمی هایش را بداند تا بیش از این گلزنی کند.

منبع : ورزش ۳

نظرات

تیتردو

در میان گذر این روزهای کرونایی که همه جا صحبت از تب و تردد و سرفه و بیماری و قرنطینه است نشستن پای صحبت آدم هایی که دنیا رو جور دیگری می بینند حال دیگری دارد. آنها که گذشته اند از ناامیدی و ترس و رکود و سکوت و به نقطه زیبای آگاهی و بینش […]
آرشیو

مقالات

روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
آرشیو