ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

۴ محور مواصلاتی استان بوشهر مسدود است

۴ محور مواصلاتی استان بوشهر مسدود است
مدیرکل بحران استان بوشهر گفت: در جریان جاری شدن سیل در استان بوشهر ۸ محور مواصلاتی استان بوشهر مسدود شد که پس از بازگشایی ۴ محور آن اکنون ۴ محور اصلی مسدود است.

قاسم قائدی در بوشهر، با بیان اینکه سامانه بارشی در استان بوشهر بیشترین بارندگی در این استان ثبت کرد اظهار داشت: در بارندگی این هفته در استان بوشهر بیشترین بارندگی در شهرستان جم با ۴۴۷ میلیمتر ثبت کرد که بی نظیر بوده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان عسلویه ۲۸۵ میلیمتر باران بارید گفت: در جریان استقرار سامانه بارشی در استان بوشهر در شهرستان عسلویه ۲۸۵ میلیمتر باران، دیر ۲۷۹ میلیمتر و در شهرستان‌های کنگان، دشتی و دشتستان بارش‌های قابل توجهی ثبت شده است.

مدیرکل بحران استان بوشهر با بیان اینکه نعمت خداوند سبب آگیری سدها و آبگیرها در استان بوشهر شد افزود: این بارش‌ها هر چند برکات مهمی برای این استان در پی داشت ولی خساراتی به زیربناها، ابنیه‌های فنی و سایر بخش‌ها از جمله واحدهای مسکونی، اراضی کشاورزی و جاده‌ها وارد کرد.

قائدی با بیان اینکه بارش باران محورهای مواصلاتی استان بوشهر را مسدود کرد گفت: در جریان جاری شدن سیل در استان بوشهر ۸ محور مواصلاتی استان بوشهر مسدود شد که پس از بازگشایی چهار محور آن اکنون ۴ محور اصلی مسدود است.

وی از بازگشایی محور مواصلاتی بوشهر به گناوه و خوزستان خبرداد و گفت: پل کلل که محور ارتباطی بوشهر به سمت گناوه و خوزستان است به سبب آبگرفتگی مسدد بود که با فروکش شدن آب با تلاش راهداران اکنون این محور بازگشایی شده است.

وی طغیان رودخانه‌ها را سبب آبگرفتگی راه‌ها و جاده‌های مواصلاتی دانست و خاطرنشان کرد: در جریان سیل ضمن آبگرفتگی محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی بسیاری از پل‌های ورودی و خروجی استان بوشهر دچار آبگرفتگی و مسدود شد.

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به اینکه شبکه گاز ۱۳ روستا وصل شد گفت: در این بحران گازرسانی به ۱۳ روستا قطع شد که با تلاش امدادگران و شرکت گازرسانی وصل شد.

قائدی با بیان اینکه برخی از مدارس استان بوشهر تعطیل است تصریح کرد: به سبب طغیان برخی از رودخانه‌ها امکان تردد وجود ندارد و بسیاری از مدارس به همین سبب تعطیل است.

وی با بیان اینکه از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۸ شهرستان درگیر سیل و طوفان است خاطر نشان کرد: در این بحران به سبب ریزش سقف یک اتاق منجر به مرگ خانمی در شهرستان دشتستان شد.

قائدی از نجات سرنشینان یک دستگاه اتوبوس در رودخانه کلل دشتستان خبرداد و افزود: یک دستگاه اتوبوس با ۴۰ مسافر گرفتار سیل در رودخانه کلل دشتستان شد که با تلاش امدادگران نجات یافتند.

مدیرکل بحران استان بوشهر با بیان اینکه ۵ دامدار در محاصره سیل و طغیان رودخانه مند در دشتی قرار دارند گفت: امدادگران هلال احمر در این جریان با استفاده از بالگرد امدادی در حال امدادرسانی و نجات افراد گرفتار شده در سیل هستند و این در حالی است که تاکنون ۴ سورتی پرواز امدادی در استان بوشهر برای یاری رساندن به افراد گرفتار انجام شده است.

قائدی با بیان اینکه ارزیابی خسارت وارد شده در استان بوشهر آغاز شده تصریح کرد: با توجه به اینکه هنو بحران سیل در استان بوشهر پایان نیافته ولی با تعیین تیم‌های کارشناسی، بررسی خسارت در برخی نقاط استان بوشهر آغاز شده است.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

جنوب استانها ؛
۱۲۰میلیارد دلار درامد چهارساله، قطب اقتصادی ایران و تنها یک صندلی سبز در بهارستان !!! ثروتی که پایه و اساس قدرت نیست. محمود منصوری خبرنگار و فعال سیاسی امروز حرف اول را در حوزه های مهم اقتصادی، استراتژیک ، پتانسیل ها و حتی نظامی حوزه ی جنوبی استان بوشهر که شامل شهرستان های جم، دیر، […]
آرشیو

مقالات

سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
حمید موذنی
کمدی اطلاع‌رسانی و تراژدی واقعیت خبر در ایران
مارگارت پکسن
صلح چیست؟
آرشیو