ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

گفتگو با ابوذر دهدار بودجه شاهین بیش از ۵میلیارد تومان می شود

*جامعه آنلاین:* آقای دهدار همان طور که می دانید شاهین بوشهر دیشب شکست سنگینی خورد و در این چند ماه اخیر گمانه زنی های بسیاری درباره بودجه مصوب این تیم در شورا مطرح شده است. با این شکست نگرانی ها درباره آینده شاهین نیز بیش از پیش شده است. می خواستیم بدانیم بودجه شاهین فعلا همان ۵میلیارد مصوب شده است یا طبق گفته آقای آسایش به ۱۲میلیارد تبدیل شده؟

*دهدار* : ببینید ما نباید با باخت دیروز شاهین ناامید بشویم. باید به دنبال یک روند رو به رشد باشیم که انشالله با حمایت و هماهنگی بیشتر با کادر فنی این امر محقق خواهد شد. ما بازی های بسیاری در پیش داریم و نباید امید خود را از دست بدهیم. در مورد بودجه جدید شاهین تا به این لحظه نامه ای از شهرداری و هیات مدیره به شورای شهر ارسال نشده اما قطعا بودجه شاهین بیش تر از ۵میلیارد مصوبی است.

*جامعه آنلاین* : دغدغه یا نقدی که بسیاری از مردم دارند این است که شورا و شاهین در این مسیر شکست بخورند. همان طور که ادعا می شد شورا در پی آن بود که تیم داری را به بخش خصوصی محول کند اما به نظر میرسد سرمایه گذار مناسب پیدا نشد. مسئله این است که این بودجه پرداختی به شاهین مربوط به شهرداری است و باید خرج پروژه های عمرانی و رفاهی در شهر شود. اگر قرار باشد چندین میلیارد از پول شهر را به شاهین بدهیم تکلیف پروژه های شهرداری چه می شود؟

*دهدار*: من این صحبت را نمی پذیرم، مگر شاهین بخشی از شهر نیست؟

*جامعه آنلاین* : ببینید به عنوان مثال مردم می گویند در تنگک حتی یک ایستگاه آتش نشانی وجود ندارد، یا پروژه های عمرانی نیمه کاره مانده است. در این وضعیت شهرداری توان این را ندارد که به شاهین کمک کند و اگر کمک کند شهر دچار مشکل می شود.

*دهدار* : ببینید به نظر من پرداختن به شاهین یک موضوع فرهنگی اجتماعی بسیار مهم است. شهر یک روح دارد و مردم روح آن شهر هستند. شما وقتی به روح شهر بپردازید نشاط و سرزندگی در شهر را تقویت میکنید. فوتبال و شاهین مخاطبان بسیار زیادی دارد. ببینید در بازی دیروز حدود ۱۰هزار نفر تماشاگر آمده بود، شما کدام رویداد را سراغ دارید که در این گرمای بوشهر بتواند این چنین مردم را دور هم جمع کند؟
شاهین یک فرصت اجتماعی بسیار مطلوب است چون با روح مردم سر و کار دارد. شاید اهمیت آن از پروژه های عمرانی هم بیشتر باشد چرا که مستقیما نشاط اجتماعی را افزایش می‌دهد. ببینید من صراحتا اعلام میکنم ما هرگز به دنبال استفاده سیاسی از این جریان نیستیم، من بارها در رسانه ها اعلام کرده ام هر سرمایه گذاری که بتواند شاهین را از نظر مالی تامین بکند، ما این تیم را به او هبه می کنیم!

*جامعه آنلاین*: چنین سرمایه گذاری پیدا نشد؟

*دهدار*: متاسفم خیر، هر سرمایه گذاری که آمد به دنبال استفاده نا به جا از ظرفیت ها و امکانات شهر برای درآمدزایی خودش بود.

*جامعه آنلاین*: برخی اعضای شورا معتقد بودند ما توان تیم داری در لیگ برتر را نداریم و در صورت کمک به شاهین ، هم شورا ضرر می کند و هم شاهین. به نظرتان حق با دوستان است یا ما حداقل می توانیم این تیم را در لیگ نگه داریم؟

*دهدار* : ببینید یک تیم کوهنوردی در راهی که می رود حتما اتفاقات غیرمنتظره ای برایش می افتد، ما نمی توانیم بگوییم حتما قله را فتح خواهیم کرد. ولی ما با انگیزه و امید بالا تمام ظرفیت های لازم را به کار میگیریم تا این تیم باعث سربلندی شهر ما بشود. بدون شک ما بودجه را افزایش می دهیم. در عین حال مردم نگران پروژه های عمرانی نباشند. ببینید ما امسال ۵۰میلیارد تومان از اعتبارات استانی جذب کرده ایم. این اتفاق در تاریخ بوشهر بی سابقه است. لذا از این حیث ما نمی توانیم بگوییم از اعتبارات پروژه های عمرانی شهرداری کاسته ایم. بیش از آن پولی که ما به شاهین پرداخت می کنیم از طریق دیگر جذب شده است.

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

در حوزه دشتي و تنگستان
سرویس خبر جامعه آنلاین: عصر امروز محمدحسین بکمی در گفتگو با جامعه آنلاین خبر اعلام نامزدی اش برای انتخابات مجلس را تایید کرد. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
حمید موذنی
کمدی اطلاع‌رسانی و تراژدی واقعیت خبر در ایران
مارگارت پکسن
صلح چیست؟
آرشیو