ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

چاپ ۱۳ مقاله توسط هیأت علمی دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: سال گذشته ۱۰ مقاله در کنفرانس‌های معتبر علمی و سه مقاله در ژورنال‌ها و مجلات معتبر بین‌المللی isi توسط اعضای هیأت علمی واحد خورموج چاپ، منتشر و انجام‌ شده است.

از شهرستان دشتی، علیرضا چمکوری امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر اظهار داشت: امیدواریم همواره تلاشمان را به‌صورت مستمر در جهت تحقق اهداف پژوهشی و علمی نظام مقدس جمهوری اسلامی مستقر کنیم.

وی افزود: شعار هفته پژوهش در سال جاری پژوهش تقاضامحور و تجاری‌سازی، فناوری زیربنای اقتصاد مقاومتی با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال ۱۳۹۵ است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج ادامه داد: پژوهش امروزه یکی از اساسی‌ترین نیازهایی است که هر کشوری جهت نیل به اهداف متعالی علمی دارد و به‌عنوان یکی از محوری‌ترین و اصلی‌ترین مسائلی است که ضامن توسعه پایدار برای یک کشور و جامعه علمی است.

چمکوری بابیان اینکه پژوهش باعث افزایش دانش بشری در هر جامعه‌ای خواهد بود خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم یکی از عوامل پیشرفت را در کشورهای توسعه‌یافته مورد بررسی قرار دهیم پژوهش و پرداختن به این امر مهم خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیتی که طی چند سال گذشته در کشور ما به مقوله پژوهش داده‌ شده طی چند سال گذشته در رتبه‌بندی که در کشورهای منطقه در تولید علم داشتند ایران اسلامی در بحث پژوهش پیشگام بوده و علیرغم تحریم‌های ظالمانه‌ای که توسط کشورهای غربی و در رأس آن‌ها آمریکای جنایتکار علیه کشورمان وضع کرده‌اند جزو کشورهای اول این دسته‌بندی بوده‌ایم و این از برکات نظام است.

چمکوری با اشاره به اینکه خوشحالیم که در چنین کشوری با چنین امکاناتی، با چنین رهبری و چنین دولت داریم زندگی می‌کنیم یادآور شد: طی یک سال گذشته موفق شدیم مجوز قطعی و نهایی انجمن علمی، روان‌شناسی توسط معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی کسب کنیم که این واحد دومین انجمن مشاوره و دومین انجمن علمی کامپیوتر در استان بوشهر داریم.

وی ادامه داد: در هفته پژوهش ۶ کارگاه پژوهشی آموزشی را ویژه دانشجویان برگزار کرده‌ایم که بعضی از کارگاه‌ها برگزار و برخی نیز در حال انجام است که مهم‌ترین آن‌ها کارگاه آموزشی پروپوزال‌نویسی ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد هست و کارگاه فضای سایبری و تهدیدات آن برای جوانان که به‌صورت عمومی انجام می‌شود و کارگاه رباتیک با همکاری دانشگاه خلیج‌فارس پارک علم و فن‌آوری در حال انجام است.

چمکوری گفت: با بودجه‌های پژوهشی دو کارگاه کامپیوتر را با مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تجهیز و سیستم‌های جدید در آن قراردادیم و طی سال جاری قرارداد سه طرح پژوهشی جدید با هیأت علمی منعقد کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: در ۶ سال گذشته تعداد ۲۰ طرح پژوهشی در این واحد انجام‌ شده که یکی از طرح‌ها برون‌دانشگاهی است و بر اساس قراردادی که با استانداری بوشهر منعقد شد به‌وسیله اعضای هیأت علمی برای آن‌ها انجام دادیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج افزود: سال گذشته ۱۰ مقاله در کنفرانس‌های معتبر علمی و سه مقاله در ژورنال‌ها و مجلات معتبر بین‌المللی isi توسط اعضای هیأت علمی واحد خورموج چاپ، منتشر و انجام‌ شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه در چند ماه اخیر مسائلی با کم‌لطفی نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج دارند مطرح می‌کنند که ظلمی در حق کارکنان این واحد دانشگاهی است.

وی افزود: سالیانه کارهای حسابرسی در سطح واحدهای سراسر کشور به‌وسیله کمیته حسابرسی سازمان انجام می‌شود و امسال با حسابرسی‌هایی که در سطح واحدها در استان بوشهر صورت گرفت این واحد دانشگاهی بهترین نوع حسابرسی را در استان داشته است.

چمکوری تصریح کرد: این شعار نیست و می‌توان از صاحب‌نظران به‌صورت مستند اطلاعات را در اختیار آن‌ها قرار دهند و این نشان از پاک دست بودن همکاران است و ما هیچ‌وقت دستمان را در جیب دانشگاه نکردیم و در چند سال اخیر تمام تلاشمان متمرکز بر ارتقای سطح دانشگاه است و خوشبختانه در این زمینه موفق بوده‌ایم.

وی افزود: در گزینش هیأت علمی و غیر هیأت علمی واحد اول در استان بوشهر شده‌ایم و بالغ‌بر ۶۰ درصد از هیأت علمی ما از فیلتر گزینش به جهت رسیدگی به پرونده‌ها و انجام مصاحبه‌های گزینشی به‌وسیله نماینده‌های سازمان مرکزی و استان عبور کرده‌اند.

چمکوری بیان داشت: در شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد استان بوشهر به لحاظ انجام فعالیت‌ها، واگذاری مسؤولیت به خانم‌های واجدالشرایط با واحد خورموج و واحد خارک مقام اول را کسب کردند.

وی افزود: در حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی دشتی اولین واحد استان بوشهر است که موفق به نصب دیتاسنتر جدید در سال ۹۵ شد.

چمکوری تأکید کرد: با تلاشی که همکاران در حوزه معاونت دانشجویی متحمل می‌شوند صدور فارغ‌التحصیلی را ظرف مدت یک روز انجام می‌دهیم که در نوع خود در استان بی‌نظیر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خورموج یادآور شد: فعالیت‌های یک مجموعه آموزشی مبتنی بر یک تقویم آموزشی مشخص می‌باشد و این را در واحد نهادینه کرده‌ایم.

وی بابیان اینکه طرح ماندگار فرهنگی یادواره سرداران شهید دانشجو در دشتی برگزار شده است افزود: شورای فرهنگی دانشگاه به‌صورت مرتب برگزار می‌شود و بالغ‌بر ۶۰ برنامه فرهنگی طی یک سال گذشته توسط این واحد در سطح شهرستان اجرا کرده‌ایم.

چمکوری خاطرنشان کرد: در نیم سال گذشته بیشترین پذیرش دانشجو در سطح استان بوشهر، نه به لحاظ تعداد بلکه کمیت متعلق به این واحد دانشگاهی است.

منبع : فارس

نظرات

تیتردو

حمید موذنی
غزال ساکی /روزنامه‌نگار “عظمت یک ملت و پیشرفت اخلاقیش را می‌توان از روی رفتارش با حیوانات قضاوت کرد.” این جمله گاندی درباره رفتار با حیوانات و اشاره‌اش به عظمت وجودی انسان، ما را وامی‌دارد تا به جامعه و محیطی که در آن زیست می‌کنیم، نگاه ویژه‌ای داشته باشیم؛ چرا که طبق این تعریف میزان مدنیت […]
آرشیو

مقالات

غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
آرشیو