ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

پرورش ماهی در استخرهای پرورشی ساحلی

پرورش ماهی در استخرهای پرورشی ساحلی
معاون امورهماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح پرورش ماهی یکی از اولویت‌های استان بوشهر است گفت: برداشت ماهی از استخرهای پرورشی ساحلی بوشهر و شیف آغاز شد.

سعید زرین‌فر صبح امروز در آیین برداشت ماهی از استخرهای پرورشی دلوار تنگستان با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش آبزی‌پروری است اظهار داشت: استان بوشهر در کنار صید ماهی و میگو از خلیج فارس، از ظرفیت مهمی در آبزی‌پروری برخوردار است.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در استان بوشهر دارای قدمتی ۲۰ ساله است افزود: استان بوشهر در پرورش و تولید میگو در کشور پیشتاز است و مقام نخست در این عرصه به خود اختصاص یافته است.

معاون امورهماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر با اشاره به تدوین طرح پرورش ماهی در قفس بیان کرد: پروژه پرورش ماهی در قفس یکی از اولویت‌های استان بوشهر است که نخستین پروژه آن در پشت سد رئیسعلی دلواری با ظرفیت شش‌هزار تن در دشتستان افتتاح شد.

زرین‌ فر با بیان اینکه طرح‌های پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس اجرایی شده است خاطر نشان کرد: شش پروژه پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس به مرحله اجرا درآمده و یا در حال انجام کارهای مقدماتی است که امسال بخشی از این پروژه‌ها افتتاح می‌شود.

وی از اجرای طرح پرورش ماهی در استخرهای خاکی و ساحلی بوشهر و دلوار خبرداد و افزود: این پروژه به صورت آزمایشی سال قبل اجرایی شد و با توجه به موفقیت‌آمیز بودن آن با تمهیدات انجام شده امسال این پروژه به صورت رسمی اجرا و امروز شاهد بهره‌برداری و برداشت ماهی از این پروژه هستیم.

معاون امورهماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پروژه پرورش ماهی در استخرهای ساحلی دارای هزینه کمتری نسبت به دیگر پروژه‌ها است خاطر نشان کرد: پروژه یاد شده ضمن اینکه موفقیت‌‌آمیز است از هزینه کمتری نسبت به پرورش ماهی در قفس برخوردار است.

فرماندار تنگستان نیز با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در بخش صید صیادی و آبزی‌پروری افزود: پرورش آبزیان در مناطق ساحلی شهرستان تنگستان یکی از ظرفیت‌های مهم اشتغال در این شهرستان است که به خوبی مورد توجه قرار دارد.

عادل دهدشتی از پرورش ماهی در تنگستان خبرداد و بیان کرد: در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی در شهرستان تنگستان، علاوه بر شروع پروژه‌های پرورش ماهی در قفس در بخش دلوار، طرح ترویجی جدید برای پرورش ماهی سیباس(صوف دریایی) به شکل پایلوت در دلوار با مزیت افزایش تولید در سطح، اجرا و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی پروژه پرورش ماهی و میگو در نقاط روستایی و به شکل پایلوت در محدوده روستای گادوی و عالی حسینی اجرایی می‌شود بیان کرد: این پروژه با استفاده از آب‌های نامتعارف و چاه‌های لب شور در دستور کار است که اشتغال‌زایی قابل توجهی با توجه به تسهیلات روستایی دارد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر در این مراسم با اشاره به برداشت ماهی از استخرهای ساحلی برای نخستین بار در استان بوشهر گفت: برداشت ماهی پرورشی در استخرهای خاکی از ۲ سایت در بخش دلوار از توابع شهرستان تنگستان و جزیره شیف آغاز شده است.

صغری اشرف با بیان اینکه پارسال در قالب طرح پایلوت پرورش ماهی در استخرهای خاکی هشت تن ماهی پرورشی تولید شدخاطر نشان کرد: امسال پرورش ماهی در ۱۰ استخر ساحلی و خاکی در دلوار و شیف به مساحت ۶۹ هزار و ۵۷۵مترمربع مساحت مفید اجرا شد.

وی با بیان اینکه در این استخرهای پرورشی ۴۷هزار قطعه بچه ماهی از نوع سیباس ذخیره سازی شد افزود: پیش بینی می‌شود ۳۰ تا ۳۵ تن ماهی پرورشی از استخرهای ساحلی دلوار و شیف بوشهر برداشت شود.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

در حوزه دشتي و تنگستان
سرویس خبر جامعه آنلاین: عصر امروز محمدحسین بکمی در گفتگو با جامعه آنلاین خبر اعلام نامزدی اش برای انتخابات مجلس را تایید کرد. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
آرشیو