ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

پرورش ماهی در استخرهای پرورشی ساحلی

پرورش ماهی در استخرهای پرورشی ساحلی
معاون امورهماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر با بیان اینکه طرح پرورش ماهی یکی از اولویت‌های استان بوشهر است گفت: برداشت ماهی از استخرهای پرورشی ساحلی بوشهر و شیف آغاز شد.

سعید زرین‌فر صبح امروز در آیین برداشت ماهی از استخرهای پرورشی دلوار تنگستان با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در بخش آبزی‌پروری است اظهار داشت: استان بوشهر در کنار صید ماهی و میگو از خلیج فارس، از ظرفیت مهمی در آبزی‌پروری برخوردار است.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در استان بوشهر دارای قدمتی ۲۰ ساله است افزود: استان بوشهر در پرورش و تولید میگو در کشور پیشتاز است و مقام نخست در این عرصه به خود اختصاص یافته است.

معاون امورهماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر با اشاره به تدوین طرح پرورش ماهی در قفس بیان کرد: پروژه پرورش ماهی در قفس یکی از اولویت‌های استان بوشهر است که نخستین پروژه آن در پشت سد رئیسعلی دلواری با ظرفیت شش‌هزار تن در دشتستان افتتاح شد.

زرین‌ فر با بیان اینکه طرح‌های پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس اجرایی شده است خاطر نشان کرد: شش پروژه پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس به مرحله اجرا درآمده و یا در حال انجام کارهای مقدماتی است که امسال بخشی از این پروژه‌ها افتتاح می‌شود.

وی از اجرای طرح پرورش ماهی در استخرهای خاکی و ساحلی بوشهر و دلوار خبرداد و افزود: این پروژه به صورت آزمایشی سال قبل اجرایی شد و با توجه به موفقیت‌آمیز بودن آن با تمهیدات انجام شده امسال این پروژه به صورت رسمی اجرا و امروز شاهد بهره‌برداری و برداشت ماهی از این پروژه هستیم.

معاون امورهماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پروژه پرورش ماهی در استخرهای ساحلی دارای هزینه کمتری نسبت به دیگر پروژه‌ها است خاطر نشان کرد: پروژه یاد شده ضمن اینکه موفقیت‌‌آمیز است از هزینه کمتری نسبت به پرورش ماهی در قفس برخوردار است.

فرماندار تنگستان نیز با اشاره به ظرفیت بالای این شهرستان در بخش صید صیادی و آبزی‌پروری افزود: پرورش آبزیان در مناطق ساحلی شهرستان تنگستان یکی از ظرفیت‌های مهم اشتغال در این شهرستان است که به خوبی مورد توجه قرار دارد.

عادل دهدشتی از پرورش ماهی در تنگستان خبرداد و بیان کرد: در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی در شهرستان تنگستان، علاوه بر شروع پروژه‌های پرورش ماهی در قفس در بخش دلوار، طرح ترویجی جدید برای پرورش ماهی سیباس(صوف دریایی) به شکل پایلوت در دلوار با مزیت افزایش تولید در سطح، اجرا و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی پروژه پرورش ماهی و میگو در نقاط روستایی و به شکل پایلوت در محدوده روستای گادوی و عالی حسینی اجرایی می‌شود بیان کرد: این پروژه با استفاده از آب‌های نامتعارف و چاه‌های لب شور در دستور کار است که اشتغال‌زایی قابل توجهی با توجه به تسهیلات روستایی دارد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر در این مراسم با اشاره به برداشت ماهی از استخرهای ساحلی برای نخستین بار در استان بوشهر گفت: برداشت ماهی پرورشی در استخرهای خاکی از ۲ سایت در بخش دلوار از توابع شهرستان تنگستان و جزیره شیف آغاز شده است.

صغری اشرف با بیان اینکه پارسال در قالب طرح پایلوت پرورش ماهی در استخرهای خاکی هشت تن ماهی پرورشی تولید شدخاطر نشان کرد: امسال پرورش ماهی در ۱۰ استخر ساحلی و خاکی در دلوار و شیف به مساحت ۶۹ هزار و ۵۷۵مترمربع مساحت مفید اجرا شد.

وی با بیان اینکه در این استخرهای پرورشی ۴۷هزار قطعه بچه ماهی از نوع سیباس ذخیره سازی شد افزود: پیش بینی می‌شود ۳۰ تا ۳۵ تن ماهی پرورشی از استخرهای ساحلی دلوار و شیف بوشهر برداشت شود.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

حمید موذنی
ویروس کرونا بیش از همه‌ی اعضای بدن، به سراغ دست‌ها‌یمان رفته است. بیش از هرچیز رعایت روش‌های بهداشتی و علی‌الخصوص شستن‌دست‌ها ضرورت پیدا کرده است. حتی پیام‌های تبلیغاتی مربوط به دست هاست: «دست ها را بیست ثانیه و به صورتی دقیق بشوئید» فروید ظاهرن به دلیل انتقال ویروس از دست هااست که ترس ما بیش‌تر […]
آرشیو

مقالات

راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آرشیو