ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

پاسخ دهدار رییس شورای بوشهر به چهار عضو غایب جلسات اخیر

ابوذر دهدار: برخود لازم دانستم در خصوص اتفاقات اخیر شورا و عدم حضور ۴عضو شورای شهر در جلسات اخیر جهت تنویر موضوع مواردی را به شرف عرض شهروندان برسانم.

حسب الزامات قانونی موضوع ماده واحده ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و استفساریه مربوط و همچنین استعلام مأخوذه از بنیادشهید و نامه سازمان بازرسی ،شورا مستند به تبصره ۴ ماده ٨٠قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور(٧١سابق)جهت بررسی احراز شرایط سمت شهردار وارد شور شده و با شش رأی موافق و سه رأی ممتنع عدم شرایط جناب آقای غلامعلی میگلی نژاد جهت تصدی سمت شهردار احراز و ختم رابطه کاری ایشان إعلام گردید.

متعاقب این تصمیم به موجب تکلیف قانونی موضوع تبصره ذیل ماده ٨٣ قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراها که مقرر داشته در فاصله بین خاتمه خدمت شهردار تا انتخاب فرد جدید میبایست یکی إز کارکنان شهرداری با انتخاب شورای شهر عهده دار و مسئول اداره أمور شهرداری شودبه طور فوق العاده از أعضاء جهت انتخاب سرپرست دعوت بعمل آمد که متاسفانه ۴نفر إز اعضای شورا در جلسات مذکور حضور بعمل نیاورده و تاکنون أین شورا موفق به تعیین سرپرست نگردیده است.
و اما در خصوص اظهارات ۴تن إز اعضای شورا مبنی بر عدم رعایت تشریفات قانونی إز جمله عدم رعایت فاصله زمانی بین دعوت إز ایشان و جلسه شورا و همچنین مقام تشخیص تشکیل جلسات به استحضار می رساند:

أولاً :به صراحت بند٢ماده ۶آیین نامه إجرائی تشکیلات ،انتخابات داخلی و امورمالی شوراهای اسلامی شهرها تعیین دستورجلسه،زمان و نوع جلسه(عادی یا فوق العاده)شورا إز وظائف ذاتی رئیس شورا می باشد .در واقع حکم تبصره ذیل ماده٩آیین نامه مذکور به همین اختیار و تکلیف رئیس شورا اشاره داردچرا که اصولاً اگر چنین نمی بود امکان تشکیل جلسه برای تعیین جلسه فوق العاده متصور نبود
ثانیاً:در خصوص عدم رعایت فاصله زمانی بین ابلاغ موضوع دعوت جلسه تا زمان جلسه که در بند١ماده٧ آیین نامه مربوط ٢۴ساعت إعلام گردیده نیز به استحضار می رساند این الزام مربوط به تشکیل جلسات عادی می باشد أین در حالیست که در جلسات فوق العاده قیدفوریت شرط است بخصوص در موضوعی با أین درجه اهمیت که طبق قاعده کلی منع تعطیلی امور عمومی وظیفه و تکلیف شورای شهر مبنی برتعیین سرپرست کاملاً مستقر بوده است.
پ
به نظرمی رسد اظهارات ۴عضو شورا ناشی از عدم تسلط ایشان به مفاد قانونی و تفاسیر مربوط بوده چرا که تصمیمات مأخوذه إز سوی أین شورا تماماً به شرحی که گذشت وفق قوانین و مقررات بوده است. حال سخنی دوستانه با اعضای غائب شورای شهر بوشهر ، عزیزان هر نه نفرمان در بدو ورود به شورا سوگند خوردیم که به امانتی که به اینجانبان سپرده شده به نحو احسن وفادار بوده و حقوق شهروندان را به هر چیزی ارجح بدانیم در حالی که احدی از آن عزیزان خود از امضاکنندگان مصوبه ختم رابطه کاری شهردار بوده به چه دلیل با عدم حضور خود در جلسه تعیین سر پرست موجبات خلل در روند اجرایی فعالیتهای شهرداری و خدمت رسانی به شهروندان را فراهم آورده اند.

دوستان در اظهاراتشان اعلام نموده بودند که پیامکی به ایشان ابلاغ دعوت در جلسه ارسال شده ! هر چند که ابلاغات شورا به اعضا به صورت مکتوب صورت گرفته ( تصویر نامه نیز به ایشان ارسال گردیده) وتماما طی تماسهای تلفنی مراتب را تائید نموده اند ، حال بر فرض اینکه از ایشان پیامکی هم دعوت می گردید آیا خدمت به شهروندان و انجام تکالیفی که بر ذمه یکایک اعضا مستقر گردیده نیازی به جری تشریفات دارد؟؟؟ در پایان از شهروندان بابت تاخیری که در تصمیم گیری ها ی معمول حادث گردیده پوزش میطلبم و اینجانب و دیگر اعضای حاضر در جلسات با افتخار در هر جلسه ای و در هر زمانی که تشکیل گردد جهت احقاق حقوق حقه شهروندان حاضر خواهیم بود و قدمی از حقوق مردم با صفای بوشهر عقب نخواهیم نشست.

 
ابوذر دهدار
رئیس شورای شهر بوشهر

نظرات

تیتردو

گفتگو با علی برزگر، مسئول جمعیت امام علی بوشهر
نام جمعیت امام علی را همۂ ما حداقل یک بار شنیده ایم. دیدن هر روزۂ کودکان کار بر سر چهار راه ها یا در پارک ها باعث شده کمابیش با نام این تشکل مردم نهاد و فعالیت هایش آشنایی نسبی داشته باشیم. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
حمید موذنی
کمدی اطلاع‌رسانی و تراژدی واقعیت خبر در ایران
مارگارت پکسن
صلح چیست؟
آرشیو