ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

ورزشکاران را تنها نگذارید

تنها نماینده استان بوشهر در مسابقات بین‌المللی دوی ماراتن دوبی، با بیان اینکه مسئولان توجه بیشتری به ورزش و ورزشکاران بویژه ورزش‌های انفرادی داشته باشند، گفت: قادر به تامین هزینه سفر برای حضور در مسابقات دوی ماراتن دوبی نیستم.

وجود استعدادهای ورزشی در تمامی رشته‌های ورزشی و حضور ورزشکاران دیری در میادین داخلی و خارجی یکی از افتخارات شهرستان دیر در جنوب استان بوشهر است.

نکته قابل تامل اینکه اکثر ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی به ویژه ورزش‌های انفرادی با هزینه‌های شخصی خود در میادین ورزشی حاضر شده و موفق به کسب افتخارات متعدد برای این دیار شده‌اند که نیاز است مسئولان توجه ویژه‌ای به ورزش شهرستان دیر داشته باشند.

عبدالله درویشی فرزند شهید درویشی متولد شهر دوراهک و دانش‌آموخته مهندسی برق از دانشگاه تهران قرار است به عنوان اولین دونده دو ماراتن و نماینده استان بوشهر در مسابقات بین‌المللی امارات شرکت داشته باشد.

درویشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دیر، گفت: ۱۶ سال است که دو و میدانی کار می‌کنم و قهرمانی دانشجویان ایران و مقام‌هایی ملی و استانی را در کارنامه خود دارم.

وی اظهار داشت: با حضور بزرگان، مسابقات ماراتن جهان قرار است بهمن ماه در امارات برگزار شود که از بنده برای این مسابقات دعوت شده است که امیدوارم نماینده‌ای شایسته برای کشور و خانواده شهدا باشم.

تنها نماینده استان بوشهر در مسابقات بین‌المللی دو ماراتن دوبی، با بیان اینکه مسئولان باید توجه بیشتری به ورزش و ورزشکاران بویژه ورزش‌های انفرادی داشته باشند، اظهار داشت: براساس برآوردهای اولیه هزینه حضور در این مسابقات ۳۵ میلیون ریال بوده که با توجه به درآمد حاصل از شغل کشاورزی و قیمت پایین محصولات، شخصا قادر به تامین هزینه این سفر نخواهم بود که از مسئولان تقاضا دارم برای حمایت از نمایندگان خود در مسابقات بین‌المللی، ورزشکاران را تنها نگذارند.

رئیس هیئت دوومیدانی شهرستان دیر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دیر، اظهار داشت: مسابقات بین المللی دو ماراتن دوبی به مسافت ۴۲ کیلومتر و با حضور تمام دونده‌های جهانی برگزار می‌شود که عبدالله درویشی به عنوان نماینده این شهرستان و استان بوشهر و یک ورزشکار ایرانی در این مسابقات شرکت می‌کند.

سیدعلی حسینی با بیان اینکه از فرماندار، اداره ورزش و جوانان، شهرداری و شورای شهر و همه کسانی که بتوانند به این امر مهم کمک کنند تقاضای همکاری داریم، افزود: با توجه به تمرینات فشرده و سابقه حضور این ورزشکار در مسابقات مختلف و با حمایت‌های معنوی و مالی مسئولان شهرستان و استان این ورزشکار برای کشورش افتخارآفرین خواهد بود.

رئیس هیئت دوومیدانی شهرستان دیر با بیان اینکه برآورد اولیه هزینه اعزام این ورزشکار ۳۵ میلیون ریال است، تصریح کرد: با توجه به حضور ورزشکاران این شهرستان در مسابقات کشوری و بین‌المللی، مسئولان شهرستان دیر باید توجه ویژه‌ای به همه رشته‌های ورزشی به خرج دهند.

حسینی ادامه داد: باید حمایت از ورزشکاران در اولویت قرار گیرد تا ورزشکاران این شهرستان بدون دغدغه و با آرامش خاطر به ورزش ادامه داده و تنها فکر و دغدغه‌شان حضور در مسابقات کشوری و بین‌المللی باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دیر نیز به خبرنگار فارس در دیر گفت: حمایت از ورزش شهرستان در همه زمینه‌ها در راس برنامه‌های این اداره قرار دارد.

جلیل پولادی با بیان اینکه ما وظیفه داریم زمینه ورزش را برای نوجوانان و جوانان فراهم سازیم، افزود: با رایزنی با شورای اسلامی مرکز شهرستان دیر، مبلغ ۱۵ میلیون ریال به عنوان بخشی از هزینه سفر عبدالله درویشی دونده دیری برای حضور در مسابقات بین‌المللی ماراتن، در اختیار هیات دوومیدانی شهرستان قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دیر بیان کرد: در شهرستان دیر استعدادهای بالقوه زیادی در رشته‌های مختلف ورزشی وجود دارد که با تلاش و همدلی زمینه توسعه بسیاری از رشته‌های ورزشی فراهم شده که تاکنون ورزشکاران این شهرستان در میادین مختلف افتخارآفرین بوده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر دوراهک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دیر گفت: شورای اسلامی شهر دوراهک برای حمایت از این ورزشکار مبلغ ۱۰ میلیون ریال به هیئت دو و میدانی شهرستان برای اعزام این دونده خوشنام کمک خواهد کرد.

حسن دوراهکی افزود: متاسفانه بیشتر ورزشکاران این شهرستان از وضعیت معیشتی خوبی برخوردار نیستند که انتظار می‌رود مسئولان مربوطه برای پشتیبانی و حمایت از ورزشکاران اقدام لازم و خوبی را انجام دهد.

دوراهکی با بیان اینکه ورزش باعث سالم شدن جسم و روح می‌شود و سالم بودن انسان منجر به جامعه سالم خواهد شد، اظهار کرد: ترویج ورزش در جامعه می‌تواند توسعه‌دهنده ارزش‌ها باشد.

با توجه به محدود بودن زمان ثبت‌نام، هیئت دوومیدانی شهرستان دیر تنها تا روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه فرصت دارند که نام این ورزشکار و دونده دیری را به عنوان نماینده استان بوشهر و یکی از نمایندگان کشور جمهوری اسلامی ایران برای حضور در این مسابقات به ثبت برسانند.

منبع : فارس

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو