ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

نشست نقدوبررسی فعالین اجتماعی برگزارشد

از سال گذشته تا کنون عده ای از شهروندان بوشهری با همراهی  هم  بحث فعال اجتماعی در بوشهر را فراگیر نموده اند. نحوه ی عملکرد این فعالین اجتماعی بوشهر بازتاب های مختلفی را در میان شهروندان و مسئولین اجتماعی داشته است. در این راستا دوشنبه بعد از ظهر  در محل ساختمان شورای شهر بوشهر نشستی با موضوع نقد عملکرد فعالان اجتماعی با حضور برخی از اعضای شورای شهر و مدیر کل علوم پزشکی استان برگزار شد. ابوذر شیخ سقا دبیر این نشست گزارش آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که در این جا منعکس یافته است.
عبدالخالق برزگرزاده ریاست شورای شهر بوشهر: عملکرد فعالان اجتماعی مثبت و مورد نقد است

تشکر از فعالین اجتماعی بابت وقت گذاشتن و تلاششان و همچنین اینکه برخی اوقات مورد تهمت هم قرار میگیرند، ای کاش فعالیت فعالین اجتماعی از قبل ترها شروع میشد تا با نزدیک شدن به انتخابات تفکرها در منفعت طلبی دوستان کمرنگ تر جلوه می نمود، تشکر از منتقدین و مطالبه گران دارم که حداقل قدرت اظهار نظر را دارند، و این حرکت خوبی که در بوشهر آغاز شده بسیار خوب است، و خوشحالیم که فعالین اجتماعی مسائل را نقد میکنند و گاها خودشان نیز از نظر برخی دوستان مورد نقد هستند که آیا ایشان که در همه مسائل اظهار نظر می نمایند آیا حداقل یک دقیقه کلاه خود را قاضی میکنند که موضوع مورد نقد را علت یابی نمایند؟ و چرا فقط به نسبت تخصصشان نقد نمی کنند و مواردی که تخصص ندارند را بر عهده دیگر متخصصان بگذارند و اجازه دهند تا دیگر متخصصان اظهار نظر نمایند، و انشالله اگر در موضوعی میخواهید نقد کنید حداقل تخصصش را پیدا کنید بعد بصورت علمی و ارزشمند اظهار نظر نمائید.

رئیسی مدیر کل علوم پزشکی استان : بایست فعالان اجتماعی را به رسمیت بشناسیم

فعالین اجتماعی کارشان را در چند بعد به پیش میبرند، افزایش تحمل نقد را با توجه به ایمان و اعتقاد به کارشان بایستی بالا ببرند، بایستی فعالین اجتماعی را بپذیریم، و آنها بایستی در خصوص حقوق شهروندی بیشتر فعالیت نمایند. فعالین اجتماعی در انتقادهایشان بایستی مجموعه ای از علتهای موجود را در مشکلات ببینند و تک بعدی به مشکلات ننگرند تا بتوانند بطور دقیق مطلب به گری نمایند.

گورکی عضو شورای شهر بوشهر : فعالان اجتماعی دست راست مسئولین هستند

فعالین اجتماعی دست راست مسئولین هستند، و با روحیه مطالبه گری بحقی که دارند باعث پیشبرد برنامه های مدیران خواهند بود و از حضورشان و فعالیتهایشان تشکر می نمایم.

شریف پور بوشهری از شهروندان: فعالین اجتماعی به روز باشند

فعال اجتماعی وقتی میتواند خود را فعال اجتماعی بداند که در اجتماع حضور داشته باشد، و تأسف از آن میخوریم که فعالین اجتماعی بایستی به روز باشند و چرا در همه زمینه ها حضور ندارند و خودشان را بایستی موثر تر بدانند، و وظیفه شان آگاه سازی است، و برای رای دادن شهروندان در انتخابات شورای شهر، مجلس، ریاست جمهوری بایستی آگاه سازی نمایند تا مردم با اعتمادی که به آنها دارند به افراد اصلح رای دهند.

خلیل مراد زاده، فعال سیاسی: فعال اجتماعی باید مصلح باشد نه مسلح

فعال اجتماعی بایستی مصلح باشد نه مسلح، هدف فعالین اجتماعی بایستی برای خودشان مشخص باشد، فعالین اجتماعی بایستی در همه زمینه ها مشرف باشند و دخالت کنند و نه فقط در برخی مسائل خاص ورود کنند، فعال اجتماعی بایستی اعتماد مردم را جلب نماید، و وقتی مسئولین دلایل قانع کننده می آورند دنبال موارد دیگر نگردند و پاسخ قانع کننده مسئولین را بپذیرند، نه دنبال ادامه تنش باشند.

الهام بارگاهی، عضو شورای شهر بوشهر : فعالین اجتماعی نه تنها منتقد بلکه بایست ناظر بر عملکرد مسئولین باشند
باتوجه به اینکه این حرکت فعالین اجتماعی جدید و نو پاست برای نقد کردن هنوز خیلی زود است و بایستی جایگاه فعالین اجتماعی را مدیریت کرد تا قوام خود را بیابند، فعالین اجتماعی باید مسئولین و نمایندگان مردم را نقد کنند تا صندلی ها را داغ کنند، فعالین اجتماعی را بایستی توانمند تر نمود، فعالین اجتماعی نه فقط منتقد بلکه ناظر بر عملکرد مسئولین نیز هستند، و با تمام ضعفهایی که هم ما مسئولین و هم فعالین اجتماعی نیز که از داشتن ضعف مستثنی نیستند باید حضورشان را مثبت دانست، و حضورشان باعث پاسخ گویی مسئولین خواهد شد.

مبین کرباسی فعال سیاسی و اقتصادی : نقد جریانی است که نیاز به مرشد دارد، و برای نقد کردن فعالین اجتماعی هنوز زود است
نقد جریانی است که نیاز به مرشد دارد، و برای نقد کردن فعالین اجتماعی هنوز زود است، بایستی از فعالین اجتماعی حمایت شود، ایشان شروع به نقد عملکرد شهردار نمودند که با توجه به خارج بودن دستور جلسه توسط دبیر جلسه از ادامه نقد شهردار توسط ایشان جلوگیری بعمل آمد و از ایشان خواسته شد طبق دستور جلسه فقط مهمانان میتوانند عملکرد فعالین اجتماعی را نقد و بررسی نمایند نه شهردار یا دیگر مسئولین، و درصورت لزوم جلسه ای دیگر با دستور کار نقد عملکرد مسئولین برگزار خواهد شد.

امیر پور عباسی، مدیر سینمایی استان و شهروند: فعالین اجتماعی نبایست با غرض سرمایه های استانی را تخریب نمایند 
فعالین اجتماعی بایستی به فکر اصلاح باشند نه تخریب، فعالین اجتماعی بایستی الگو باشند، و به سرمایه تبدیل شوند، و نبایست با غرض سرمایه های استان را تخریب نمایند، فعالین اجتماعی بایستی نقد علمی نمایند نه نقد ذوقی، و بایستی با عملکردشان جایگاه بالای فعالین اجتماعی را حفظ نمایند و قدر شأن ومنزلت جایگاه فعالین اجتماعی را بدانند، بایستی ابتدا خودشان را نقد نمایند و سپس بعد از اصلاح خود مسئولین و دیگران را زیر سوال ببرند.

عادل مقدس وکیل دادگستری : فعالین اجتماعی بایست مطالعه و دانش خود را بالا ببرند
فعالین اجتماعی بایستی مطالعه و دانش خود را بالا ببرند و وظیفه شان روشنگری است، و بایستی دقت نمایند که نقدهایشان همراه با تهمت و افترا نباشد.

ندا عبدالله زاده : فعالین اجتماعی قبل از نقد با ما تماس بگیرند
تشکر از نوع برخورد یکی از فعالین اجتماعی بنام آقای اصلانی که مهربانانه پاسخ نقد یکی از اعضای شورا را با گل دادند، ایکاش فعالین اجتماعی قبل از نقد با ما تماس بگیرند و از کم و کیف موضوع مورد بحثشان از ما اطلاعات کامل را بپرسند بعد با داشتن اطلاعات کامل مطالبه گری نمایند، نقد در جهت سازندگی را همه ما دوست داریم و استقبال میکنیم، و گاها با تلنگر فعالین اجتماعی است که موضوعاتی که از قلم می افتد مورد توجه قرار میگیرد و پیگیری میشود، اما بایستی دقت شود تا موارد را در فضایی دور از تنش و همراه با تعامل گوشزد نمایند و ما قطعا یار فعالین اجتماعی هستیم.

بعد از نقد شهروندان و مسئولین تعدادی از فعالین اجتماعی نیز به نقد عملکرد خود پرداختند و گوشزد کردند که ما بایستی بی غرض و دور از منفعت طلبی شخصی به مطالبه گری بپردازیم، و متعهد شدند که به مطالبه گری خود برای پیشرفت شهر و استان ادامه دهند و تلاش کنند که در کنار مسئولین دلسوز به راه مطالبه گری خود ادامه دهند.

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو