ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

مشکلات مناطق سیل‌زده استان بوشهر در هیئت دولت بررسی می‌شود‌

مشکلات مناطق سیل‌زده استان بوشهر در هیئت دولت بررسی می‌شود‌
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مشکلات و خسارت‌های مناطق سیل‌زده استان بوشهر در بازدید و نشست با استاندار و مسئولان این استان مورد بررسی قرار گرفت که راهکارهای لازم برای جبران این خسارات در هیئت دولت ارائه می‌شود.

محمود واعظی صبح امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه به عنوان نماینده رئیس جمهور برای بررسی مشکلات مناطق سیل‌زده استان بوشهر به این استان سفر کرده‌ام اظهار داشت: رئیس جمهور دغدغه جدی در رابطه با بروز سیل و اتفاقاتی که برای مردم و زیرساخت‌های استان بوشهر داشتند که به سرعت به این استان سفر کردم تا مشکلات در بخش‌های مختلف بررسی شود.

وی با قدردانی از تلاش استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با جاری شدن سیل و کاهش خسارات تصریح کرد: استان بوشهر با آمادگی قبلی به مقابله با بروز سیل رفت که نشان دهنده هوشمندی استاندار و مسئولان استان بوشهر بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه همکاری و همبستگی خوبی بین مردم و مسئولان است خاطر نشان کرد: این تعامل سبب شد که مشکلات جاری شدن سیل به حداقل برسد.

واعظی با بیان اینکه در سفر به استان بوشهر با بازدید از مناطق مختلف مشکلات جاری شدن سیل بررسی شد تصریح کرد: جاری شدن سیل در استان بوشهر با توجه به اینکه از قبل پیش بینی‌های لازم انجام شده در مقایسه با سیلی که در نقاط دیگر کشور رخ داد دارای کمترین خسارت جانی و مالی بود که نشان دهنده آمادگی و همبستگی مسئولان و مردم بود.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف زیربنایی استان بوشهر مورد بازدید و بررسی قرار گرفت افزود: جاده‌ها، پل‌ها، برخی شهرها و روستاها، منازل مسکونی مردم در این سفر بررسی شد که امید است در جلسه هیئت دولت این مشکلات بررسی شده تا برای حل مشکلات تصمیمات کوتاه مدت ارائه و مصوب شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه خسارات مالی در زمان بروز بحران وجود دارد خاطر نشان کرد: این خسارات‌ها قابل جبران است ولی آن چیزی که قابل جبران نیست تلفات و خسارات جانی است که خوشبختانه در بروز سیل در استان بوشهر خسارات جانی اندکی داشت.

واعظی با بیان اینکه در ۸ شهرستان استان بوشهر سیل جاری شد افزود: غیراز ۲ شهرستان استان بوشهر مابقی شهرستان‌ها سیل جاری شد که به بخش‌های زیر بنایی برق، آب، گاز، مخابرات و منازل مسکونی و حوزه‌های کشاورزی و دیگر عرصه‌ها خسارت وارد شد.

وی با قدردانی از صبر، تعامل و متانت مردم استان بوشهر در این حادثه گفت: از صبر و همکاری مردم استان بوشهر که سبب شد مسئولان دستگاه‌های مختلف کارها را با آرامش و تخصصی انجام دهند سپاسگذاری می‌کنم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این نکته که خسارت‌ها باید زودتر جبران و مشکلات مردم برطرف شود گفت: استان‌های مختلف این روزها درگیر بروز سیل هستند که دولت وظیفه دارد مشکلات همه بخش‌ها از جمله به مسائل مردم در کوتاه‌ترین رسیدگی و زیرساخت‌های خسارت دیده را بازسازی کند.

واعظی با تاکید بر پیشگیری‌ برای جلوگیری از بروز خسارت در مواقع بحرانی و وقوع حوادث طبیعی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز جاری شدن سیل و هدر رفت آب‌های ناشی از بارندگی باید طرح‌های سدسازی مورد توجه قرار بگیرد تا ضمن کنترل سیلاب کمکی به تامین آب کشاورزی و آشامیدنی شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در معرض کم‌آبی و خشکسالی قرار دارد گفت: رحمت الهی که نازل می‌شود باید راهکارهای لازم برای استحصال آن ارائه شود چراکه در این حوزه یکی از ناراحتی‌ها این است که استان بوشهر با مشکل کم‌آبی و خشکسالی مواجه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر بررسی مشکلات مناطق سیل زده استان بوشهر در هیئت دولت گفت: در نشست هیئت دولت ضمن ارائه گزارشی مبنی بر تلاش مسئولان مختلف، برای کاهش مشکلات مردم و راهکارهای لازم برای جبران خسارات تصمیم‌گیری می‌شود.

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو