ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

مشکلات مناطق سیل‌زده استان بوشهر در هیئت دولت بررسی می‌شود‌

مشکلات مناطق سیل‌زده استان بوشهر در هیئت دولت بررسی می‌شود‌
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مشکلات و خسارت‌های مناطق سیل‌زده استان بوشهر در بازدید و نشست با استاندار و مسئولان این استان مورد بررسی قرار گرفت که راهکارهای لازم برای جبران این خسارات در هیئت دولت ارائه می‌شود.

محمود واعظی صبح امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه به عنوان نماینده رئیس جمهور برای بررسی مشکلات مناطق سیل‌زده استان بوشهر به این استان سفر کرده‌ام اظهار داشت: رئیس جمهور دغدغه جدی در رابطه با بروز سیل و اتفاقاتی که برای مردم و زیرساخت‌های استان بوشهر داشتند که به سرعت به این استان سفر کردم تا مشکلات در بخش‌های مختلف بررسی شود.

وی با قدردانی از تلاش استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با جاری شدن سیل و کاهش خسارات تصریح کرد: استان بوشهر با آمادگی قبلی به مقابله با بروز سیل رفت که نشان دهنده هوشمندی استاندار و مسئولان استان بوشهر بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه همکاری و همبستگی خوبی بین مردم و مسئولان است خاطر نشان کرد: این تعامل سبب شد که مشکلات جاری شدن سیل به حداقل برسد.

واعظی با بیان اینکه در سفر به استان بوشهر با بازدید از مناطق مختلف مشکلات جاری شدن سیل بررسی شد تصریح کرد: جاری شدن سیل در استان بوشهر با توجه به اینکه از قبل پیش بینی‌های لازم انجام شده در مقایسه با سیلی که در نقاط دیگر کشور رخ داد دارای کمترین خسارت جانی و مالی بود که نشان دهنده آمادگی و همبستگی مسئولان و مردم بود.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف زیربنایی استان بوشهر مورد بازدید و بررسی قرار گرفت افزود: جاده‌ها، پل‌ها، برخی شهرها و روستاها، منازل مسکونی مردم در این سفر بررسی شد که امید است در جلسه هیئت دولت این مشکلات بررسی شده تا برای حل مشکلات تصمیمات کوتاه مدت ارائه و مصوب شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه خسارات مالی در زمان بروز بحران وجود دارد خاطر نشان کرد: این خسارات‌ها قابل جبران است ولی آن چیزی که قابل جبران نیست تلفات و خسارات جانی است که خوشبختانه در بروز سیل در استان بوشهر خسارات جانی اندکی داشت.

واعظی با بیان اینکه در ۸ شهرستان استان بوشهر سیل جاری شد افزود: غیراز ۲ شهرستان استان بوشهر مابقی شهرستان‌ها سیل جاری شد که به بخش‌های زیر بنایی برق، آب، گاز، مخابرات و منازل مسکونی و حوزه‌های کشاورزی و دیگر عرصه‌ها خسارت وارد شد.

وی با قدردانی از صبر، تعامل و متانت مردم استان بوشهر در این حادثه گفت: از صبر و همکاری مردم استان بوشهر که سبب شد مسئولان دستگاه‌های مختلف کارها را با آرامش و تخصصی انجام دهند سپاسگذاری می‌کنم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این نکته که خسارت‌ها باید زودتر جبران و مشکلات مردم برطرف شود گفت: استان‌های مختلف این روزها درگیر بروز سیل هستند که دولت وظیفه دارد مشکلات همه بخش‌ها از جمله به مسائل مردم در کوتاه‌ترین رسیدگی و زیرساخت‌های خسارت دیده را بازسازی کند.

واعظی با تاکید بر پیشگیری‌ برای جلوگیری از بروز خسارت در مواقع بحرانی و وقوع حوادث طبیعی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز جاری شدن سیل و هدر رفت آب‌های ناشی از بارندگی باید طرح‌های سدسازی مورد توجه قرار بگیرد تا ضمن کنترل سیلاب کمکی به تامین آب کشاورزی و آشامیدنی شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در معرض کم‌آبی و خشکسالی قرار دارد گفت: رحمت الهی که نازل می‌شود باید راهکارهای لازم برای استحصال آن ارائه شود چراکه در این حوزه یکی از ناراحتی‌ها این است که استان بوشهر با مشکل کم‌آبی و خشکسالی مواجه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر بررسی مشکلات مناطق سیل زده استان بوشهر در هیئت دولت گفت: در نشست هیئت دولت ضمن ارائه گزارشی مبنی بر تلاش مسئولان مختلف، برای کاهش مشکلات مردم و راهکارهای لازم برای جبران خسارات تصمیم‌گیری می‌شود.

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

در میان گذر این روزهای کرونایی که همه جا صحبت از تب و تردد و سرفه و بیماری و قرنطینه است نشستن پای صحبت آدم هایی که دنیا رو جور دیگری می بینند حال دیگری دارد. آنها که گذشته اند از ناامیدی و ترس و رکود و سکوت و به نقطه زیبای آگاهی و بینش […]
آرشیو

مقالات

اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
آرشیو