ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

مدیر دوتابعیتی اداری نداریم

مدیر دوتابعیتی اداری نداریم
وزیر دادگستری با بیان “مدیر دو تابعیتی اداری نداریم” گفت: چند لیستی که داده شده مربوط به شرکت‌ها است و در حال بررسی است، عددی که بررسی شده ۱۴ تا ۱۵ نفر است که چند نفر آنان در خارج از کشورند و مسئولیت ندارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه مبارزه با فساد در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد اظهار داشت: در مبارزه با مفاسد تصمیمات خوب گرفته شده و با جدیت دنبال می‌شود، جلسات مبارزه با مفاسد اقتصادی برگزار شده، مرجع ملی کنوانسیون ضدفساد در حوزه دیگری فعالیت می‌کند.

وی با ابراز اینکه شورای دستگاه نظارتی در حوزه مبارزه با فساد کار می‌کند، گفت: مجموعه این فعالیت‌ها حاکی از کاهش مفاسد به‌خصوص در حجم‌ها و اقلام بزرگ است و دیگر پرونده‌های بزرگ کمتر مشاهده می‌شود.

وزیر دادگستری با اظهار اینکه فساد در کشور کنترل شده، تصریح کرد: آنچه می‌بینیم مربوط به دوره‌های گذشته است که دارد کشف می‌شود و کشف شده و با آن مبارزه می‌شود.

پورمحمدی با بیان اینکه “در حوزه قاچاق با کاهش قاچاق روبه‌رو هستیم” افزود: در بخش زمین‌خواری به‌طور جدی این پدیده کنترل شده و پرونده‌های بزرگ در این سه سال اخیر تقریباً نداریم و آنچه کشف می‌کنیم تصرفات و تجاوزاتی است که در گذشته به حوزه زمین صورت گرفته است.

وی با ابراز اینکه “از موضوع فساد چه اقتصادی و چه اداری هنوز رنج می‌بریم” تأکید کرد: فسادها در این زمینه بیشتر متوسط و کوچک است، باید این فرهنگ اداری اجتماعی و مناسبات اداری اصلاح شود.

وزیر دادگستری افزود: راه حل آن همان کوچک سازی و چابک سازی دولت و توسعه دولت الکترونیک است.

پورمحمدی با یادآوری اینکه کارهای زیادی در این عرصه انجام شده، گفت: به‌صورت مجزا در بخش‌های مختلف کارهای بسیار زیادی انجام شده و اگر با همین آهنگ ادامه دهیم چشم‌انداز قابل قبول و روشنی خواهیم داشت.

وی با بیان “مدیر دوتابعیتی اداری نداریم” گفت: چند لیستی که داده شده مربوط به شرکت‌ها است و در حال بررسی است، عددی که بررسی شده ۱۴ تا ۱۵ نفر است که چند نفر آنان در خارج از کشورند و مسئولیت ندارند.

وزیر دادگستری اعلام کرد: از این تعداد مدیران یکی دو تا شرکت غیردولتی هستند و کنترل شده از سالهای گذشته مراقبت و برخورد می‌شود، اینها حق مسئولیت پذیری نداشته و نخواهند داشت.

پورمحمدی با اظهار اینکه “از یک فشار و یک ظلم بزرگ بین المللی خارج شده‌ایم” خاطرنشان کرد: در عرصه منطقه‌ای جهانی و بین‌المللی دستاورد بزرگی برای ملت ما و انقلاب اسلامی حاصل شده که مهم این است که حفظ و اجرایی شود و اجازه عهدشکنی به دشمن ندهیم و این دستاورد بزرگی است.

وی جایگاه انقلاب اسلامی را در دفاع از مسلمانان، مظلومان و مبارزه با تروریست‌ها بسیار بالا دانست و افزود: به‌صورت روشن جمهوری اسلامی جایگاه بزرگی در مبارزه با تروریست‌ها و فعالیت‌های تخریبی در منطقه دارد، امنیت کشور مشهود است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه “در رشد اقتصادی امسال به نرخ بالای ۷٫۵درصد رسیده‌ایم” گفت: در این عرصه بدون نفت به رشد ۵ درصد دست یافته‌ایم، این رکورد قابل توجهی است و این در حالی است که تراز تجاری کشور به مثبت رسیده است.

پورمحمدی از کاهش تورم خبرداد و اضافه کرد: تورم تک‌رقمی است و مشکل اشتغال، همچنان مشکل مهم جامعه و نگرانی عمده است.

وی با ابراز “در توسعه علمی رشد خود را حفظ کردیم و سومین کشور رشد اقتصادی دنیا هستیم” ادامه داد: در بخش‌های مختلف علمی همچنان دارای رتبه‌های زیر۱۰ هستیم و در توسعه صنعتی بالای ۱۰٫۵ رشد صنعتی ثبت شده و صادرات به همین نسبت بوده است.

وزیر دادگستری با تأکید بر توجه به مصرف کالای داخلی خاطرنشان کرد: وقتی در مورد مصرف کالای داخلی تأکید می‌شود به‌معنی آن است که به جایگاهی رسیدیم که این کالا در کشور تولید می‌شود.

پورمحمدی بیان کرد: اینکه امروز می‌گویم از کالای داخلی استفاده کنید چون خوشبختانه تنوع و کیفیت تولید و قیمت تولید خود را به حد رقابت با تولیدات خارجی رسانده است.

وی افزود: کشور ظرفیت خود را در تولید نشان داده و امروز می‌توانیم شعار تولید و مصرف داخلی را با صدای بلند بدهیم چون به‌اندازه کافی و در موضوعات مختلف تولید داریم با خوبی و محبت و دوستی و علاقه به پایان می‌رسانیم.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو