ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

ما موافق حضور زنان در ورزشگاه ها هستیم

 

مربی تیم ملی فوتبال ساحلی: نه تنها من بلکه تمامی کادر فنی دوست داریم این شرایط تغییر کند و زنان نه برای فوتبال ساحلی برای تمامی رشته های ورزشی به ورزشگاهها بیایدند و حضور داشته باشند، ببینند . چرا باید از حضور زنان علاقمند به ورزش جلوگیری شود. فوتبال ساحلی رشته جذابی ست و ما دوست داشتیم زنان بوشهری یا هر جای دیگری که می رویم بیایند و در لذت تماشای این بازی ها سهیم باشند. ما موافق حضور زنان در ورزشگاه ها هستیم.

 

ستاره تناور: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران توانست در تورنمنت چارجانبه با حضور تیم های اوکراین، ایتالیا و لهستان، قهرمان شود. این بازیها به میزبانی بوشهر برگزار گردید. روز آخر این بازیها به سراغ عباس هاشم پور رفیتم بازیکن سابق و مربی کنونی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران.

عباس هاشم پور مربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران هشت سال است که در این پست مشغول به فعالیت است . حدود شش سال همراه  مارکو اکتاویو سرمربی سابق و دوسال هم با  سرمربی کنونی محمد حسین میرشمسی بوده است.

هاشم پور ازخودش که متولد آبادان ست و سالهای زیادی را در بوشهر زندگی کرده است، گفت. از  مدیریت دپارتمان فوتبال ساحلی و تلاش پریار شهریاری برای بهبود وضعیت فوتبال ساحلی. از اینکه فوتبال ساحلی ایران رده اول آسیا و پنجم در رنکینگ جهانی را داراست و حرفهای زیادی برای گفتن دارد و همچنین امیدواریش برای حضور زنان در ورزشگاه ها برای دیدین این ورزش جذاب و دیدنی …. ساعاتی قبل از بازی مقابل ایتالیا با عباس هاشم پور در محل اقامتشان به گفت و گو نشستیم که از نظر می گذرد.

 *آقای هاشم پور وضعیت تیم فوتبال ساحلی ایران در این تورنمنت را چگونه ارزیابی می کنید؟

این تورنمنت زیر نظر سازمان جهانی فوتبال ساحلی برگزار شده و استانداردهای جهانی را باید دارا باشد. که میزبان ما یعنی بوشهر با تلاش مسوولان توانسته اند در حد بالایی جام پرشین کاپ را برگزار کنند. استان بوشهر توانمندی بالایی برای ایجاد یک پایگاه اصلی فوتبال ساحلی دارد .برای برگزاری این جام با همکاری مسوولان ورزش فوتبال و صنعت استادیوم بسیار خوبی ساخته شد که طی گفت و گو با سه نفر از دوستانی که از سازمان جهانی به اینجا آمده بودند، شرایط را بسیار مطلوب ارزیابی کردند و خوشحال بودند که در ایران همچنین ورزشگاهی برا یاین ورزش وجود دارد. این تورنمنت از این جهت برای بسیار مهم است که بعد از آن ما بازی های مقدماتی آسیا در مالزی را در پیش داریم که ۱۵ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد و این آمادگی سازی  خوبی ست که مقابل بهترینهای اروپا خودمان را محک بزنیم. لهستان قهرمان دوره های قبل ، اوکراین هم همینطور و  ایتالیا هم که در رده چهارم جهانی قرار دارد.

* رقیب اصلی ایران در این تورنمنت کدام یک از تیم های حاضر است؟

هر سه تیم از تیم های ابرقدرت این رشته هستند اما  خوشبختانه ما در بازی اول در مقابل لهستان که قهرمان اروپا شده بود، توانستیم پیروز میدان باشیم و همچنین مقابل اوکراین نیز پیروز شدیم. شاید ایتالیا رقیب اصلی ما باشد که ساعاتی دیگر در فینال این جام  با این تیم بازی داریم. تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد که از این باز نیز پیروز بیرون بیاییم وقهرمان جام پرشین کاپ شویم. در صورت قهرمانی این پیروزی را تقدیم به مردم خون گرم و بسیار مهربان بوشهر می کنیم.

* وضعیت  بازیکنان بوشهری در تیم  ملی را چطور ارزیابی می کنید؟

مصطفی کیانی و مسلم مسیگر و علی میرشکاری جز ۱۲ نفر این تورنمنت هستند. مصطفی کیانی در پست دفاع بازی می کند و مسلم مسیگر هم امروز بازی خواهد که که انشالله بتواند تمام توانایی خود را نشان دهد. علی میرشکار یکی از جوانترین بازیکنان ما با ۱۹ سال سن است. در بوشهر پتاسینل های خوبی وجود دارد، در ارودهای دیگر ما تعداد بازیکنان بوشهری بیشتر است. همچنین از تیم پارس جنوبی حدود هفت الی هشت نفر در ارودهای مختلف داشته ایم.

* استقبال بوشهری ها از بازی ها چطور بوده است؟

باید یک تشکر ویژه و گرم مانند آفتاب داغ بوشهر از مردم خوب این دیار داشته باشم که روز اول با استقبال بی نظیرشان ما شگفت زده کردند. طی بازی ها نیز این حضور گرم ادامه داشت. بوشهری ها همه فوتبال شناس و فوتبال دوست هستند. و امیدوارم امروز با بردمان این قهرمانی را به آنها تقدیم کنیم.

* چرا دیگر تیم های قدرتمند این رشته مانند برزیل، اسپانیا، پرتغال و… در این تورنمنت حضور نداشتند؟

ما طی مشورتی که با خانم شهریاری داشتیم، لیست تیم هایی را که می خواستیم به این تورنمنت دعوت شوند را به فدارسیون فوتبال اعلام کردیم. تیم های مانند برزیل، اسپانیا، پرتغال و روسیه طی برنامه ریزی که کرده بودیم قرار شد، هر کدام از تیم ها ی نتوانستند حضور داشته باشند جایگزین داشته باشند.

تیم های برزیل، پرتغال و اسپانیا بنا به شرایط که داشتند، چه از لحاظ بودجه و چه تداخل برنامه هایشان، امکان حضور در این بازی ها را نداشتند. تیم های حاضر نیز با ترکیب اصلی خود در این تورنمنت حاضر شده اند و همین باعث شده بازی ها از سطح بالایی برخوردار باشد. البته تیم اوکراین، دو بازیکن جوان خودکه برادر بود هاند  را بعلت بیماری یکی از آنها همراه ندارد. متاسفانه خبردار شدیم که این بازیکن فوت شده که امروز قبل از بازی به احترام وی یک دقیق سکوت خواهیم کرد.

* پوشش رسانه ای بازیها چطور بود؟

شبکه سه و شبکه استانی بازی ها را به خوبی پوشش دادند که جای تشکر و قدردانی دارد. شرایط پخش از رسانه ها بسیار خوب بود که این خود می تواند در جهت رشد فوتبال ساحلی بسیار کمک کننده باشد.

* بعنوان سوال آخر، آقای هاشم پور نظر شما در مورد جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاهها در بازی های مختلف یا می توانیم بگوییم حذف زنان و ممانعت از دیدن بازی ها چیست؟ بطور خاص این بازی ها، آنطور که گفته شده از حضور زنان(بطور عام) در ورزشگاه و دیدن باز ی های پرشین کاپ در بوشهر جلوگیری بعمل آمده است. (البته در وی آی پی یکی الی دو زن دیده شده که احتمالا سفارش شده بود ه اند)

نه تنها من بلکه تمامی کادر فنی دوست داریم این شرایط تغییر کند و زنان نه برای فوتبال ساحلی برای تمامی رشته های ورزشی به ورزشگاهها بیایدند و حضور داشته باشند، ببینند . چرا باید از حضور زنان علاقمند به ورزش جلوگیری شود. فوتبال ساحلی رشته جذابی ست و ما دوست داشتیم زنان بوشهری یا هر جای دیگری که می رویم بیایند و در لذت تماشای این بازی ها سهیم باشند. ما موافق حضور زنان در ورزشگاه ها هستیم.

*در شهرهای دیگر هم وضعیت به همین صورت است، یعنی از حضور زنان برای تماشای بازیها جلوگیری می شود؟

در بازی های لیگ، در شهرهای دیگر زنان حضور داشته اند. اما این اولین دوره  تورنمنت جهانی در ایران بوده است و ما حضور زنان را نداشتیم. زنان ما از لحاظ اخلاقی امتیاز ویژه ای دارند و می توانند با حضورشان باعث بهبود شرایط اخلاقی در ورزشگاهها هم شوند.

نکته جالبی که باید بگویم رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی یک زن است. که مدیریت بسیار عالی داشته است. پس چرا نباید زنان حضور داشته باشند.؟!!

*حرف آخر…

باز هم از مسوولان و مردم خوب بوشهر تشکر می کنم. امیدوارم با قهرمانی  جام بتوانیم آنها را خوشحال کنیم. تشکر از رسانه ها که به فوتیال ساحلی نگاه ویژه ای داشته اند.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو