ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

لیست های متعدد شورای شهر پنجم و باقی قضایا…

سفیدی متن جامعه به اعلام و انعکاس اخبار و نظراتی در استان می پردازد که دیده نشده و یا  اینکه از انعکاس آنها خوداری شده است. در دومین سری از این خبرها به لیست های انتخاباتی برخی از احزاب اصلاح طلب و اصولگرا و شهرداری اشاره می کنیم. همچنین به سفر یکی از وزاری دولت یازدهم به استان بوشهر درجهت رفع اختلافات بین اصلاح طلبان و استاندار . و به مواردی همچون تصادف دادستان جم، حاشیه های ختم آیت الله هاشمی، سفر رضا صادقی، تغییر رییس دانشگاه آزاد بوشهر و… می پردازیم.

 

 

دومین سفیدی متن سایت جامعه

سفیدی متن جامعه به اعلام و انعکاس اخبار و نظراتی در استان می پردازد که دیده نشده و یا  اینکه از انعکاس آنها خوداری شده است. در دومین سری از این خبرها به لیست های انتخاباتی برخی از احزاب اصلاح طلب و اصولگرا و شهرداری اشاره می کنیم. همچنین به سفر یکی از وزاری دولت یازدهم به استان بوشهر درجهت رفع اختلافات بین اصلاح طلبان و استاندار . و به مواردی همچون تصادف دادستان جم، حاشیه های ختم آیت الله هاشمی، سفر رضا صادقی، تغییر رییس دانشگاه آزاد بوشهر و… می پردازیم.

 

١. رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ جهت اجرای دو کنسرت به بوشهر سفر می کند. صادقی پیش از این در مرکز استان کنسرت داشته و این بار در دو روز ۶ و ٧ بهمن ماه در شمال و  جنوب استان کنسرت برگزار می کند. میزبان کنسرت جدید رضا صادقی مردم شهرهای گناوه و کنگان هستند. این کنسرت به همت یک انجمن خیریه برگزار می شود.

  1. خیابانی در خارگ به نام آیت الله هاشمی نامگذاری می شود. این نامگذازی به پیشنهاد شهردار خارگ است و احتمالن در بوشهر نیز بابت سفر آخر ایشان به استان این اتفاق رخ می دهد.

 

۳٫سفر یکی از وزرای دولت برای دیدار با اصلاح طلبان منتقد استاندار که به علت درگذشت آیت الله هاشمی به تعویق افتاده بود بزودی انجام می شود. این وزیر به دستور رییس جمهور و در راستای حل مشکلات و شنیدن انتقادات اصلاح طلبان صورت می گیرد. وی بعد از بوشهر به استان هرمزگان سفر می کند.

۴٫در مراسم ختم آیت الله هاشمی که چهارشنبه هفته گذشته توسط استانداری بوشهر برگزار شد؛ تنی چند از اصلاح طلبان منتقد استاندار شرکت کردند و در مراسم فردای آن روز یعنی پنجشنبه ۲۳ دی ماه که توسط شورای هماهنگی و ائتلاف اصلاح طلبان برگزار شد، استاندار و معاونین وی حضور یافتند. این موضوع در شبکه های اجتماعی بازتاب مثبتی. را به همراه داشته است.

۵٫رییس دانشگاه آزاد بوشهر تغییر می کند. با اینکه زمزمه های متعددی در این باره در ماه های قبل صورت گرفته بود اما این روزها پروژه ی تغییر وی به صورت جدی در حال رخ دادن است. رییس فعلی با اینکه غیر بومی است  ولی   از حمایت قومی  نماینده بوشهر برخوردار است.

۶٫معاون سیاسی استاندار با برخی اصلاح طلبان مخالف و منتقد استاندار نشست هایی خصوصی  برگزار کرده است. این نشست ها اکثرا بدون اطلاع شورای هماهنگی و ائتلاف اصلاح طلبان است و چه بسا به اختلاف بیشتر استانداری با اصلاح طلبان  و همچنین اختلاف اصلاح طلبان با یکدیگر دامن زده شود.

۷٫حزب ندای ایرانیان استان بوشهر تصمیم به ارایه لیست جدا از شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان دارد. این تصمیم  براین مبنا است که چون تعداد اعضای حزب ندا نسبت به همه احزاب بیشتر است و این موضوع بایست برای این حزب یک امتیازنسبت به سایر احزاب  باشد. سایر احزاب  و برخی اصلاح طلبان نیز این تصمیم ندا را به اختلاف افکنی بین اصلاح طلبان و کمک به مخالفان اصلاحات تعبیر کرده و این رفتار را عجیب ندانسته و همان شبهه ی قدیمی در خصوص تشکیل این حزب در جریان اصلاحات را با این رفتار تایید شده می دانند.

۸٫شهرداری بوشهر برای شورای شهر آینده لیست ٩ نفره خود را آماده کرده است. در این لیست تنها دو نفر از اعضای کنونی شورا حضور دارند و تلاش شده از افراد جوان و کسانی که به ادامه کار شهردار جدید باور دارند استفاده شود.

۹٫حزب ندا ایرانیان برای انتخابات شورای شهر بوشهر ۴ نفرکاندید مشخص کرده است. ندا عبدالله زاده عضو کنونی شورای شهر، رباب عبیدی مشاور فرماندار و عضو اسبق شورای شهر، محمد مهدی علی پور معاون اموال تملیکی و عباس برزگر زاده رییس کنونی شورای شهر بوشهر. شواهد حاکی از این است که حزب ندا تصمیم به ارایه لیست جدا از اصلاح طلبان دارد. یک منبع اگاه در این حزب دلیل این تصمیم را حضور حتمی مادر و عموی رییس حزب ندای ایرانیان در این انتخابات برشمرده که در صورت اعلام کاندیداهای شورای سیاست گذاری از این حزب، احتمال پذیرفتن ندا عبدالله زاده بیش از این دو نفر بوده است.

۱۰٫لیستی با حمایت  امان شجاعی عضو سابق شورای شهر در حال فعالیت است که در آن یک عضو شورای شهر کنونی و از افراد دیگری که اکثرا از شهرستان دشتستان هستند بهره می برد.  الهام بارگاهی، محمدرضاسعادت، اکبر توسلی و کریم شیخی شتان از اعضای مورد تایید و مشورت امان شجاغی هستند.

 

۱۱٫شورای سیاست گذاری استان بوشهر هنوز تشکیل نگردیده است. شواهد حاکی از این است که در لیست شورای سیاست گذاری،  برخی از دبیران احزاب، افراد متخصص در حوزه شهری و فرهنگی و نمایندگانی از زنان حضور دارند.

۱۲٫اصول گرایان استان شبیه انتخابات مجلس دو لیست دارند. یک لیست مشترک میان مسجد توجید و مسجد ولایت و حسینیه ارشاد است و لیستی هم به مدیریت حعفر پورکبگانی با مدیریت مسجد قرآن خیابان عاشوریست.  شنیده ها حاکی از این است که تعدادی از یاران پورکبگانی به مسجد ولایت رفته و با رقبای او پیوند مودت و همکاری برقرار ساخته اند.

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو