ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

طرح اقدام ملی مسکن باید با جدیت پیگیری شود


استاندار بوشهر گفت: طرح اقدام ملی مسکن از طرح‌های مهم دولت به شمار می‌رود و باید با جدیت و تعامل مناسب مدیران این استان پیگیری شود.

عبدالکریم گراوند روز سه‌شنبه در شورای تامین مسکن و جلسه ستاد بازآفرینی محله‌های هدف استان بوشهر افزود: در این عرصه باید مجوزها در کوتاه‌ترین زمان صادر و نظارت‌ها به گونه‌ای باشد که شاهد تکرار مشکلات مسکن مهر نباشیم.

وی بیان کرد: طرح اقدام ملی مسکن ازر طرح‌هایی است که دولت برای خانه‌دار کردن قشرهای مختلف جامعه به خصوص افراد متوسط و کم‌درآمد جامعه ارائه کرد و با توجه به وضعیت اقتصادی استان بوشهر در این ارتباط باید با جدیت و تعامل مناسب مدیران این طرح پیگیری شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: انتظار می‌رود مجوزها در کوتاه ترین زمان ممکن صادر ونظارت‌های فنی و اجرایی طرح اقدام ملی مسکن به گونه‌ای باشد که شاهد تکرار حاشیه‌هایی که برای مسکن مهر بوجود آمد نباشیم.

وی یادآور شد: با اجرایی شدن طرح ملی مسکن شاهد تعدیل قیمت زمین و مسکن و افزایش امید دربین افراد جامعه خواهیم بود.

استاندار بوشهر در باره مسکن مهر گفت: دستگاه‌های متولی مسکن مهر این استان باید پروژه‌های باقی‌مانده را هر چه زودتر تکمیل کنند.

وی با تاکید بر بسته شدن پرونده مسکن مهر در استان بوشهر گفت: پروژه مسکن مهر ولایت بوشهر با همکاری دستگاه‌های ذیربط پیگیری و امسال تکمیل و تحویل شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: همچنین برای سرعت بخشی در تکمیل پروژه مسکن مهر پرگان برازجان همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط و مشارکت متقاضیان ضروری است و در این ارتباط برای هماهنگی بیشتر لازم است جلسه تخصصی با مسئولان ذیربط و متقاضیان تشکیل شود.

گراوند برضرورت همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی از جمله اداره‌های کل امور مالیاتی، راه و شهرسازی، شرکت‌های آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق در سرعت بخشی برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد.

وی گفت: مجری طرح مسکن مهر در شهرهای بوشهر و برازجان بر اساس برنامه زمان‌بندی باید واحدهای مسکونی را تکمیل و تحویل متقاضیان دهد و هرگونه کم‌کاری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

گراوند افزود: توسعه طرح‌های زیرساختی در شهر جدید عالی‌شهر باید در اولویت قرار بگیرد و حمایت‌های لازم از سوی مسئولان انجام شود.

استاندار بوشهر زیرساخت‌های ورزشی، بهداشت و درمان و طرح‌های فرهنگی و آموزشی در عالی‌شهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای رونق بیشتر شهر جدید عالی‌شهر ایجاد و تقویت زیرساخت‌های ورزشی، بهداشت و درمان و طرح‌های فرهنگی و آموزشی به عنوان مهمترین مطالبه ساکنان این شهر ضروری است.

گراوند با اشاره به اینکه ۱۶ پروژه در اجرای بازآفرینی شهرها تدوین شده‌است افزود: ۱۶ پروژه در اجرای بازآفرینی شهرهای استان تدوین شده و برای اجرای آنها ۵.۹ میلیارد تومان سهم شرکت بازآفرینی شهری است که باید این پروژه‌ها با شتاب بیشتری دنبال شود.

مدیرکل راه وشهرسازی استان بوشهر گفت: براساس اقدام‌های انجام شده تاکنون هشت هزار و ۶۷ نفر در استان بوشهر نسبت به ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن اقدام کرده‌ اند که از این تعداد تاکنون سه هزار و ۹۵۱ نفر فرم ج دارند که ۳۳۲ نفر افتتاح حساب و ۱۷۱ نفر از این افراد نیز نسبت به واریز وجه اقدام کرده‌اند.

فرزاد رستمی افزود: در این ارتباط عملیات اجرایی ۳۹۴ واحد در شهر جدید عالی‌شهر آغاز و ۱۴۴ واحد در خورموج نیز بزودی آغاز می‌شود.

وی یادآور شد: کاهش هزینه صدور پروانه ساختمانی و خدمات فنی و مهندسی و نظام مهندسی ساختمان به میزان حداقل ۵۰ درصد در طرح اقدام ملی مسکن انجام شده‌است.

رستمی در باره مسکن مهر استان بوشهر گفت: با وجود همه فشارها و ادعاهای موجود که در این دولت در این بخش کاری نشده‌است اما ۶۰ درصد مسکن مهر معادل ۱۹هزار و ۲۷۴ واحد در این دولت افتتاح شده‌است.

وی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده واحدهای مسکن مهر بدون معارض در این استان تا آبان ماه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

رستمی یادآور شد: سهم استان بوشهر از واحدهای مسکن مهر ۳۴ هزار ۷۱۵ واحد است که از این تعداد ۳۲ هزار و ۳۸۶ واحد تاکنون افتتاح و تحویل شده‌است.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

حمید موذنی
گفت و گو از: سودابه زیارتی مردم بوشهر، مردمی مظلوم و آرام هستند. به‌نظر شما آیا این یک ویژگی مثبت و افتخارآمیز برای بوشهری‌هاست؟ این خصوصیت تا چه اندازه باعث آسیب این مردم شده؟ شما فکر نمی‌کنید این مظلومیت تا حد زیادی مردم را از همدلیِ عملی نسبت به یکدیگر دور کرده است؟(باتوجه به این‌که […]
آرشیو

مقالات

حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
آرشیو