ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

شرایط مطلوب زندان بوشهر

شرایط مطلوب زندان بوشهر
با هماهنگی اداره‌کل زندان‌های استان بوشهر، خبرنگاران بازدیدی را از زندان مرکزی بوشهر داشتند و از نزدیک در جریان وضعیت زندان و خدماتی که به زندانیان ارائه می‌شود قرار گرفتند.

در زندان مرکزی بوشهر کتابخانه‌ای در حد و اندازه‌های کتابخانه یک دانشگاه با سالن مطالعه مناسب وجود داشت که یکی از کتابخانه‌های مهم شهر نیز محسوب می‌شود.

به گفته حجت‌الاسلام صمصام شیروانی روحانی مستقر در زندان، این کتابخانه دارای ۱۰ هزار و ۹۶۷ جلد کتاب است که در مجموع ۴۶۰ نفر در این کتابخانه اشتراک دارند و روزانه ۷۰ نفر کتاب‌هایی را امانت می‌گیرند.

وضعیت کتابخانه بسیار مناسب به نظر می‌رسد و می‌تواند محل مناسبی برای استفاده زندانیان زندان مرکزی بوشهر برای مطالعه و حتی تحقیق باشد. کتاب‌های رمان، داستان و شعر بیشترین محبوبیت را در بین زندانیان دارند.

یکی از زندانیان زندان مرکزی بوشهر که از رزمندگان دوران دفاع مقدس بوده است، در مدت زمان حضور خود در این زندان، کتابی را تالیف و به چاپ رسانده بود.

نمازخانه زندان با گنجایش مناسب از دیگر فضاهای عمومی زندان است که برنامه‌های مختلف از جمله نمازهای یومیه، کلاس‌های آموزشی، برنامه‌های عقیدتی و . . . در آن برگزار می‌شود.

به گفته روحانی زندان، فعالیت‌های آموزشی و عقیدتی در زندان اجباری نیست ولی امتیازاتی دارد که می‌تواند شامل تخفیف در مجازات و یا افزایش مرخصی و یا ملاقات با خانواده و . . . باشد.

زندانیان از برنامه‌های عقیدتی و مذهبی استقبال خوبی دارند و برنامه‌های مختلف حفظ قرآن، مراسم اعیاد و جشن‌ها، مراسم عزاداری ائمه و . . . با حضور گسترده زندانیان برگزار می‌شود.

کارگاهی در زندان مرکزی بوشهر وجود دارد که زندانیان متعددی در آن مشغول به فعالیت هستند و با امکاناتی که برای آنها فراهم شده است، صنایع دستی زیبایی را تولید می‌کنند و برای فروش ارائه می‌کنند.

در بند نسوان این زندان نیز کارگاهی وجود دارد که بانوان زندانی محصولات بسیار زیاد و متنوعی را تولید کرده‌اند که قابل رقابت با تولیدات هنرکده‌ها و کارگاه‌های بزرگ صنایع دستی است.

سالن آمفی‌تئاتر بزرگ با ۲۷۰ صندلی از دیگر اماکن قابل توجه در زندان بوشهر است؛ سالنی شیک و لوکس که در حد سالن‌های مطرح شهر بوشهر است و برنامه‌های مختلف فرهنگی را برای زندانیان و یا خانواده آنها میزبانی می‌کند.

امکانات ورزشی بسیار خوبی نیز در زندان مرکزی بوشهر وجود دارد؛ از میزهای متعدد برای تنیس روی میز، تا سالن ورزشی بزرگ با کفپوش استاندارد و سیستم خنک‌کننده عالی و زورخانه‌ای که در استان بوشهر کم‌نظیر است.

مرکز مشاوره و روان‌شناختی زندان بوشهر نیز خدمات گسترده و متعددی را برای زندانیان ارائه می‌کند و نقش مهمی در افزایش و ارتقای سطح سلامت روانی زندانیان دارد.

زندانیان بوشهر از آموزش‌های متنوعی از جمله مهارت‌های زندگی، مهارت‌های شغلی، سوادآموزی، مشاوره‌های فردی و گروهی و . . . بهره‌مند می‌شوند.

به گفته سید قاسم طباطبایی مدیرکل زندان‌های استان بوشهر، مهارت‌آموزی زندانیان یکی از مهمترین رویکردها است که باعث می‌شود تا افراد در زندان مهارتی را برای اشتغال بیاموزند و پس از خروج از زندان بتواند مشغول به کار شوند.

در زندان بوشهر یک محل نیز برای زندانیان متاهل وجود دارد که می‌توانند ساعاتی را در کنار خانواده خود بگذرانند و در اتاق‌های مجزا همراه با خانواده خود تنها باشند.

در مجموع زندان بوشهر یک شهر است که از همه نوع امکانات برخوردار است و زندگی در آن جریان دارد.

منبع : مهر

نظرات

تیتردو

در حوزه دشتي و تنگستان
سرویس خبر جامعه آنلاین: عصر امروز محمدحسین بکمی در گفتگو با جامعه آنلاین خبر اعلام نامزدی اش برای انتخابات مجلس را تایید کرد. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
آرشیو