ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

سدباغان استان بوشهر با مشارکت پالایشگاه جم اجرا می‌شود

استاندار بوشهر گفت: پالایشگاه جم سال‌ها از سفره آب این شهرستان استفاده کرده که باید سهم خود را در حوزه آب پرداخت کنند و در این راستا سد باغان با مشارکت پالایشگاه فجر جم اجرایی می‌شود.

مصطفی سالاری صبح امروز در نشست هم‌‌اندیشی اشتغال و توسعه روستایی بخش ریز در شهرستان جم با تاکید بر توجه به دانش‌آموزان موفق در همه مناطق شهری و روستایی اظهار داشت: ترغیب دانش‌آموزان موفق و زرنگ باید در دستور کار همه مسئولان در شهرها و روستاها به ویژه شهرداران و دهیاران قرار بگیرد.

وی، هدف از اجرای تشویق دانش‌آموزان زرنگ و موفق را فرهنگ سازی برای تقویت بنیه علمی و آموزشی دانش‌آموزان دانست و گفت: بزرگترین سرمایه هر منطقه وجود نیروی انسانی توانمند است چراکه داشتن منابع غنی در بخش‌های نفت، گاز و صنایع مختلف بدون نیروی انسانی توانمند در منطقه حاصلی ندارد که در این راستا لازم است به این مهم توجه جدی شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۱۲ درصد اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان روستایی اختصاص یافته است خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون‌های مهم علمی و رقابتی، تشویق دانش‌آموزان زرنگ و موفق، بررسی و رفع نقاط ضعف آموزشی و برگزاری کلاس‌های فوق برنامه از اهداف مهم تخصیص ۱۲ درصد اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی است.

وی با بیان اینکه تشویق دانش آموزان از اجرای پروژه‌های عمرانی بهتر است افزود: تخصیص ۱۲ درصد از اعتبارات ارزش افزوده برای دهیاری‌ها تاکید بیشتر بر فرهنگ سازی هزینه در حوزه آموزشی است.

سالاری با بیان اینکه در روستاهای استان بوشهر خدمات عمرانی قابل توجهی اجرا شده افزود: براساس برنامه زمان‌بندی طرح‌های هادی، گازرسانی، آبرسانی، مینی فوتبال، بوستان‌های امید و دیگر طرح‌های عمرانی مورد نیاز روستائیان استان بوشهر اجرا شده و اجرای این پروژه‌ها ادامه دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اجرای طرح‌های گازرسانی به روستاهای بخش ریز به ۱۰۰ درصد می‌رسد گفت: در حوزه طرح‌های آبرسانی در بخش ریز در سال آینده به شرایط مطلوبی می‌رسد و در اجرای طرح‌های بوستان روستایی اعتبارات لازم برای تکمیل این بوستا‌ها در اختیار بنیاد مسکن استان بوشهر قرار گرفته است.

وی با تاکید بر حل مشکلات مخابراتی بخش ریز افزود: در حل مشکلات تلفن ثابت روستاها پیگیری‌های لازم انجام می‌شود اما از شرکت مخابرات توقع بیشتر است. جم در دسترسی به تلفن ثابت با مشکل بیشتری مواجه است و با توجه به اینکه مردم علاقه‌ای به تلفن جی.اس.ام یا تلفن بی‌سیمی ندارند، انتظار می‌رود تلفن ثابت با کیفیت داشته باشند.

استاندار بوشهر با تاکید بر ترویج فعالیت‌های ورزشی در زمین‌های مینی فوتبال روستایی افزود: دهیاران ورزش را در زمین‌های ورزشی ترویج کنند و این اماکن بر روی مردم بسته نشود.

وی با بیان اینکه دهیاران در کنار مدیران مدارس مسئول رسیدگی به مشکلات آموزشی دانش‌‌آموزان هستند تاکید کرد: دهیاران در کنار مدیران مدارس به تقویت بنیه علمی دانش آموزان کمک کنند.

سالاری با بیان اینکه در زیرساخت‌های آموزشی دولت هم کمک می‌کند گفت: در بحث نرم افزاری مدارس که هزینه زیادی هم نمی‌خواهد دهیاران باید کمک کنند.

استاندار بوشهر با توجه به نقش مهم دهیاران در رسیدگی به بحران سیل اخیر در جم از خدمات آنان قدردانی کرد و گفت: در بحث آبخیزداری اقدامات بزرگی در جم انجام شده و پیگیری می‌شود که با توسعه این طرح‌ها ، روان آبها بیشتر کنترل شوند و نگرانی از سیل در بخش ریز کم شود.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های گردشگری که امکان اشتغال‌زایی هست دولت مشارکت می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر متقاعد شویم که بخش خصوصی از این مکان‌ها مثل جنگل ریز بدون از بین بردن بافت با سازه‌های سازگار با طبیعت اشتغال‌زایی می‌کند در زیرساخت‌ها کمک می‌شود.

سالاری هدف اصلی ازنشست‌های هم اندیشی در بخش‌ها و شهرها را توسعه اشتغال دانست و افزود: نماینده دهیاران به عنوان واسط طرح‌های اشتغال هستند که امیدوارم این موضوع نیز دهیاران با جدیت دنبال کنند.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه دهیاران مامور شناسایی فرصت‌های تولیدی و اشتغال روستاها و ارائه راهکارها هستند افزود: دهیاران باید این فرصت‌های را شناسایی کنند تا بتوان به صورت اصولی از تسهیلات اعتباری با سود تک رقمی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه از مشاور برای حوزه کارآفرینی روستایی در استان استفاده می‌شود خاطرنشان کرد: طرحی تدوین می‌شود که روند کارآفرینی از وحدت رویه برخوردار باشد و در این راستا دولت طرح جامعی در بحث اشتغال دهیاران تدوین کرده و لایحه ۱٫۵ میلیارد دلاری به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

سالاری از اجرای طرح سدباغان برای تقویت سفره‌های زیر زمینی جم و تامین آب کشاورزی و آشامیدنی خبرداد و بیان کرد:پالایشگاه جم سالها از سفره آب این شهرستان استفاده کرده که باید سهم خود را در حوزه آب پرداخت کنند و در این راستا سد باغان با مشارکت پالایشگاه فجر جم اجرایی می‌شود. خوش‌بین هستیم که اجرای پروژه‌های سد باغان و دشت پلنگ در استان بوشهر با حمایت دولت تسریع یابد.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

در میان گذر این روزهای کرونایی که همه جا صحبت از تب و تردد و سرفه و بیماری و قرنطینه است نشستن پای صحبت آدم هایی که دنیا رو جور دیگری می بینند حال دیگری دارد. آنها که گذشته اند از ناامیدی و ترس و رکود و سکوت و به نقطه زیبای آگاهی و بینش […]
آرشیو

مقالات

روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
آرشیو