ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

 

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

 

سرویس اجتماعی جامعه: در تماس یکی از شهروندان ساکن جم با سایت جامعه، اطلاع داده شده که درشهرک مسکونی نفت جم ،  مسولان قصد راه اندازی مرکز دیالیزوسط بازارچه و پارک محله  دارند، این در حالی ست که ساکنین شهرک به این اقدام معترضند.

این شهروند با بیان اینکه این پروژه با اصرار یکی از مسولان ارشد جم اجرایی شده است گفت: «آنطور که دوستان پزشک و پرستارم  تایید کرده اند این پروژه با خطرات محیطی همراه ست بعلت ضایعات و فاضلاب عفونی که خواهد داشت. چندین بار اجتماع و اعتراض کردیم متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد، یکی ازخبرنگاران جم هم از اعتراض خانمها عکس و گزارش تهیه کرد که متاسفانه خیلی بد و زننده منعکس کرد. حتی  پیامی نیز برای خانم الماسی نماینده جم فرستادیم» (متن آن در ادامه خواهد آمد)
وی در ادامه افزود: «دوستان پرستارم هم برام طی یادداشتی، مواردی را ذکر کرده اند  ثابت میکنه همچین طرحی در یک  محل تفریحی کارشناسی نشده و غیر اصولی می باشد. این طبیعی ترین حق ماست که با تمام محرومیت ها و کمبودهای محل زندگی مان در آرامش، سلامت  و آسایش زندگی کنیم.»

 

مرکز دیالیز بدلایل زیر می تواند پروژه خوبی برای مکان کنونی نباشد، مواردی که پزشکان این منطقه آن را تایید کرده اند: «نبود تیم خبره در کلینیک می تواند مشکل ساز باشد، مورد دیگر این که بیماران نیاز به بانک خون دارند چرا که  هنگام دیالیز احتمال خونریزی داده می شود و ممکن ست نیاز به خون داشته باشند بعلت نبود این بانک خون بیمار باید  و مسیر رفت وامد به بیمارستان را طی کند تا خون دریافت نماید. همچنین بیماران حین دیالیز دچار افت  فشار می شوند که در این صورت نیاز مبرم به پزشک داخلی خواهند داشت، که  سریعا بر بالین بیمار حاضر شود.  این مواردی بود که لازم است بخش دیالیز در بیمارستان باشد تا هم نیروی انسانی کمتر و هم با اطمینان بیشتر بیماران دیالیز شوند.»

طبق گفته های اسن شهروند؛از دلایل دیگری که  که باعث نگرانی ساکنین شده است وجود بخش عفونی در جایی که محل تفریح و پارک کودکان ست. همچنین وجود بیمارانی که مراحل اخر درمان طی می کنند و امکان فوت آنها وجود دارد. این تلخی دایم برای ساکنین و مهمتر از آن کودکان غیر قابل تحمل است.  شنیدن صدای آژیر و … و برای ساکنین بسیار دلهره آور است.

این نکته هم قابل ذکر است که  حتی یک پرستار آموزش دیده (دیالیز) در منطقه نیست که این مسئله دلیلی ست تا دیالیز در بیمارستان انجام شود.

جا نمایی این پروژه و مخاطرات بعدی آن مورد اعتراض ساکنین شهرک است که جا دارد مسولان با توجه و در نظر گرفتن خواست کسانی که سالهاست در این مکان زندگی می کنند اقدامات بعدی را برنامه ریزی کنند. بی توجهی به خواست و آراء مردم می تواند باعث عدم اعتماد مابین مسولان و مردم شود.

در ادامه پیام این شهروند به الماسی نمایند عسلویه کنگان جم و دیر آمده است:

سرکار خانم الماسی نماینده محترم و مردمی جم
با عرض سلام و احترام
همان طور که مستحضرید قرار است بخش دیالیز در مرکز تفریحی و بازارچه شهرک ۲۵۰۰ واحدی ، راه اندازی شود که علاوه بر بحث بهداشتی آن ، از نظر روانی و امنیتی هم ساکنان شهرک را با مشکل مواجه می کند.
به طور مثال زمانی را تصور کنید که همراه فرزندمان در صف نانوایی، خرید یا بازی در پارک هستیم ، ناگهان خدای ناکرده با فوت عزیزی مواجه می شویم، دیدن شیون و بی قراری حق همراهان ست اما مطمٸنا منظره خوشایندی نیست که کابوس هرشبه مان شود و این تصویر تا سالها در ذهن فرزندمان نقش ببندد، علاوه بر این ترددهای گاه و بی گاه و کنترل نشده افراد بسیاری در قالب همراه بیمار آن هم در ساعاتی که بیشتر همسران در محل کارشان هستند، باعث سلب آسایش و امنیت می شود.
ما به هیچ عنوان با درمان عزیزان بیمار مخالف نیستیم ، بلکه از خدا شفای همه بیماران را خواهانیم، تنها دغدغه من و همسایگان من انتخاب فضای بهتر و کارشناسی شده تر است.
خواهش می کنم تنها به صحبت های فرماندار محترم و دیگر مسێولان ، بسنده نکنید
شاید آنان خدای نا کرده در پی نامجویی باشندتا برگ افتخاری بر کارنامه خود بیفزایند مهم ما ساکنین هستیم که در این محیط نفس می کشیم ،با شنیدن این خبر آسایش از ذهن و زندگیمان رفته و دردی به دردهای دیگرمان اضافه شده است.
از شما عاجزانه استدعا دارم این دغدغه عظیم فکری را که این روزها ذهن همه ساکنین را به حق درگیر خود کرده، با عنایت خود رفع بفرمایید.
همان طور که مردم شریف جم حامی شما بودند، ما نیز با امید به آینده ای بهتر، رٲیمان را به اسم شما در صندوق انداختیم، امیدمان را ناامید نکنید.
متشکرم
مادری از مادران ساکن شهرک

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

 

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند
ساکنین شهرک نفت جم اعتراض کردند

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو