- پایگاه خبری و تحلیلی جامعه | jameeonline.ir - http://jameeonline.ir -

ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه هسته‌ای بوشهر برق جنوب کشور را تامین می‌کند

ساخت واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه هسته‌ای بوشهر برق جنوب کشور را تامین می‌کند
مدیر نیروگاه اتمی بوشهر گفت: با ساخت و بهره‌برداری از واحدهای دوم و سوم این نیروگاه، دغدغه تامین انرژی در جنوب کشور برای سال‌های طولانی برطرف می‌شود.

رضا بنازاده روز یکشنبه در نشست پدافند غیرعامل استان بوشهر افزود: هم‌اکنون ۲۸ درصد برق مصرفی استان‌های بوشهر و فارس توسط این نیروگاه اتمی تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: نیروگاه اتمی بوشهر اکنون تنها واحد یکهزار مگاواتی کشور است و هیچگونه گاز آلاینده‌ای از آن به سمت اتمسفر ارسال نمی‌شود که این کمکی بزرگ به محیط زیست است.

بنا زاده ادامه داد: سالانه با تولید برق از نیروگاه اتمی بوشهر در مصرف حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌شود که با محاسبه آن با قیمت روز عدد قابل توجهی است.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر اظهارداشت: نیروگاه اتمی بوشهر در کشور و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس نمونه مشابه ندارد و همین منحصر بودن آن مسئولیت ما را دوچندان کرده است.

بنازاده یادآروشد: این نیروگاه پس از تکمیل توسط روس‌ها اکنون بدست متخصصان و دانشمندان پرتوان ایرانی اداره می‌شود.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر بیان کرد: الزام‌های سازمان بین المللی انرژی اتمی برای بهره‌برداری از این تاسیسات بسیار سخت گیرانه است ولی با تلاش دانشمندان و متخصصان ایرانی بویژه سازمان انرژی اتمی و دولت خدمتگزار این نیروگاه اکنون تولید برق دارد.

وی ادامه داد: در حوزه پدافند غیرعامل سازمان بین المللی انرژی اتمی و انجمن بهره‌برداران نیروگاه های اتمی ۲ ستادی هستند که برفعالیت‌های نیروگاه نظارت داشته و تاکید بسیاری فراوانی برای وضعیت آمادگی مواجهه با شرایط اضطراری دارند.

بنازاده تصریح کرد: در این ارتباط به یمن آموزش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، آمادگی بسیار مناسبی در حوزه پدافند غیرعامل نیروگاه اتمی بوشهر وجود دارد.

منبع : ایرنا