ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

رشد ساختاری صنعت در عسلویه

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: هفته وحدت در عسلویه نمود واقعی و با معنایی دارد، زیرا در سایه این وحدت، رشد و اعتلای ساختاری و صنعتی این منطقه رقم خورده است.

مهدی یوسفی در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار داشت: عسلویه و کنگان از نظر وسعت منابع، تجهیزات و سایت‌های صنعتی بزرگ‌ترین واحد تولید‌کننده انرژی است و در راس همه مناطق دیگر قرار دارد.

وی افزود: شاهد بودیم که در سال‌های گذشته نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در شهرهای دیگر برگزار می‌شد و شرکت‌های مرتبط با نفت و گاز و انرژی مجبور بودند که عده‌ای از کارمندان خود را برای بازدید از این نمایشگاه‎ها به شهرهای دیگر به ویژه تهران اعزام کنند، ضمن این‎که کارمندان مجبور می‌شوند محل کار خود را برای چند روز ترک کنند و این مسئله  هیچ خروجی  برای منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نداشت.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیان کرد: از پارسال با درخواستی که از شرکت نمایشگاه‎های استان بوشهر داشتیم نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از بوشهر به عسلویه منتقل شد. این نمایشگاه با حضور ۹۰ شرکت فعال در حوزه نفت و گاز در عسلویه آغاز به کار کرد.

ضرورت اطلاع رسانی جامع در برگزاری نمایشگاه صنعت نفت عسلویه

نماینده یک شرکت تولید‌کننده لوله و اتصالات GRVE، TPL و GRPبر نقش اطلاع‌رسانی در جذب مخاطبان و بازدید کنندگان بیشتر در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه تاکید کرد.

محسن صادقی، با اشاره به تنوع بالای محصولات این شرکت گفت: این شرکت تاکنون با پالایشگاه‌های دوم و پنجم پارس جنوبی، پتروشیمی های مبین، آریاساسول و … همکاری داشته است.

وی با تاکید بر این که هم اکنون تولید لوله و اتصالات GRVE، TPL و  GRPبا بالاترین استانداردهای بین المللی در کشور در حال انجام است، افزود: هم‌اکنون این شرکت با حضور در وندرو لیست صنعت نفت در حال فعالیت و همکاری با شرکتهای ایرانی فعال در صنعت نفت است.

صادقی با بیان این که امسال نخستین حضور این شرکت در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه است، بیان کرد: برگزاری این نمایشگاه در پایتخت گازی ایران،  جذابیت این نمایشگاه را دوچندان کرده است، این نمایشگاه فرصت خوبی برای جلب اعتماد شرکتهای تولیدی در این منطقه برای ما به شمار می آید.

نماینده شرکت تولید‌کننده لوله و اتصالات GRVE، TPL و  GRP با اشاره به حضور متخصصان، کارکنان و مدیران ارشد صنعت نفت در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه تصریح کرد: این نمایشگاه فرصتی مناسب برای معرفی جامع در یک فاصله زمانی کوتاه برای شرکتهای ایرانی به حساب می‌آید

مربیان آموزشی پایه و اساس توسعه آموزش های مهارتی در جامعه هستند

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناوه در نشست تشکل مربیان صنایع دستی استان که در این مرکز برگزار شد، گفت: مربیان آموزش فنی و حرفه ای نقش اساسی و اثرگذاری در توانمندسازی و مهارت افزایی جوانان ایفا کرده و سبب رشد اقتصادی جوامع می‌شوند.

عباس حقیقی اظهار داشت: مشورت و هم افزایی مربیان سبب ترویج آموزشهای مهارتی با کیفیت می‌شود  و برگزاری این نشست‌ها را گامی مؤثر در راستای نیل به اهداف آموزشی دانست.

وی  با تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  گفت: تمامی سیاست‌های آموزشی این سازمان به سمت کیفیت بخشی و ساختاردهی نظام آموزشی پیش می‌رود که در این زمینه، همکاری و مشارکت و هم افزایی مربیان بیش از پیش مورد نیاز است

مرکز خدمات سلامت جامعه آبدان تا دهه فجر بهسازی ‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بازدید  از مرکز خدمات سلامت جامعه آبدان دستور بهسازی و تعمیر کلی این مرکز را صادر کرد.

علیرضا رئیسی با اشاره به موقعیت شهر آبدان گفت: شهر آبدان در مسیر بزرگراه سیراف قرار دارد و این منطقه با توجه به مزارع متعدد کشاورزی و وجود جمعیت شناور  کشاورز در این منطقه، لازم بود این مرکز به‌صورت ویژه دیده شود.

وی تصریح کرد: جذب چهار پزشک و دندان‌پزشک  فارغ از آیتم‌های معمول چارت سازمانی این مرکز بوده و با توجه به شرایط ویژه آن به این مرکز تزریق‌شده است.

رئیسی در این بازدید روند ارایه خدمات بهداشتی درمانی را در این مراکز موردبررسی قرارداد.

وی در این بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز خدمات سلامت جامعه بازدید و با کارمندان این مرکز تبادل‌نظر کرد و از نزدیک با مسایل و مشکلاتشان آشنا شد.

آموزش‌های فنی و حرفه ای برای همه اقشار جامعه قابلیت برگزاری دارد

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک بوشهر از برگزاری دوره آموزشی نقشه خوانی انژکتور  برای بیش از ۵۰ نفر از تعمیرکاران خودرو استان با همکاری نمایندگی  شرکت مهندسی موتور آزمای ثمین در استان بوشهر خبر داد.

جلیل زارع اظهار داشت: توسعه نیروی انسانی در سازمان از طریق آموزش به عنوان فرآیندی تفکیک ناپذیر با شکوفایی توانایی و استعداد نیروها، افزایش آگاهی و دانش، تغییر نگرش و نهایتاً تاثیرگذاری بر رفتار و عملکرد انسانها اهمیتی اساسی یافته و نقش به سزایی در بقای پیشرفت سازمان ایفاء میکند.

وی گفت: یکی از مهمترین رویکردها برای توانمندسازی و توسعه سرمایه انسانی به منظور ایجاد قابلیت‌های دانشی،مهارتی و رفتاری در کارکنان سرمایه گذاری در دوره‌های آموزشی ضمن خدمت است

فعالیت‌های ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه نانو انجام‌شده است

عضو هئیت علمی مرکز تحقیقات زیست‌فناوری دریایی خلیج‌فارس گفت: به دلیل اهمیت و کاربردی که فناوری نانو در زمینه‌های مختلف دارد کارهای تحقیقاتی ارزشمندی توسط محققان و اساتید در این زمینه در استان بوشهر انجام‌شده است.

صفیه مومنی در سمینار آشنایی با فناوری نانو بیان کرد: به مناسبت هفته استانی فناوری نانو (۲۰ تا ۲۶ آذرماه) استان بوشهر دهمین میزبان سمینارهای استانی بوده و دانشگاه علوم پزشکی نیز در طی دو روز سمینار آشنایی با فناوری نانو ویژه دانشجویان و سمینار تجاری‌سازی ویژه اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را برگزار می‌کند.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری هفته فناوری نانو در استان‌ها ترویج و گسترش فناوری نانو در بین دانش آموزان، دانشجویان و صنایع، رصد کردن فناوری نانو در استان‌ها و معرفی دستاوردهای فناوری نانو در این حوزه است.

مومنی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف این هفته، معرفی ستاد نانو، آیین‌نامه‌ها و حمایت‌های این ستاد از افرادی است که در این زمینه فعالیت دارند.

برگزاری مسابقه انشاءنویسی بمناسبت هفته سواد آموزی

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در هفته سواد آموزی با بهره گیری از “پرسش مهر ریاست جمهوری” مسابقه انشاء نویسی در بین سوادآموزان کلاسهای دوره ی انتقال در استان برگزار می‌شود.

غلامرضا دانش‌فر، در جلسه بهبود کیفیت سواد آموزی که برای فراهم آوردن مقدمات گرامی داشت هفته سوادآموزی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به رسالت خطیر سازمان نهضت سوادآموزی در نشر فرهنگ و معارف اسلامی و آموزش‌های هدفمند در تمامی فعالیت‌های آموزشی، در نظر است همزمان با سراسر کشور در استان نیز در هفته سواد آموزی با بهره گیری از “پرسش مهر ریاست جمهوری”یک مسابقه انشاء نویسی در قالب”دست نوشته” در بین سوادآموزان کلاس‌های دوره انتقال برگزار شود.

معاون سوادآموزی استان بوشهر افزود:این مسابقه فرهنگی-آموزشی با هدف فرهنگ سازی برای توجه به سبک زندگی برگزار می‌شود و در راستای تاکیدات رهبر انقلاب است.

دانش‌فر ارتقای آگاهی سواد آموزان و خانواده‌های آنان  نسبت به بهبود رفتارهای اجتماعی- فرهنگی،تقویت فرهنگ مطالعه و حساس کردن سوادآموزان به مسائل ملی و منطقه‌ای  را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه برشمرد.

آموزش‌های فنی و حرفه ای برای همه اقشار جامعه قابلیت برگزاری دارد

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره بوشهر از برگزاری دوره آموزشی نقشه خوانی انژکتور  برای بیش از ۵۰ نفر از تعمیرکاران خودرو استان با همکاری نمایندگی  شرکت مهندسی موتور آزمای ثمین در استان بوشهر خبر داد.

جلیل زارع اظهار داشت: توسعه نیروی انسانی در سازمان از طریق آموزش به عنوان فرآیندی تفکیک ناپذیر با شکوفایی توانایی و استعداد نیروها، افزایش آگاهی و دانش، تغییر نگرش و نهایتاً تاثیرگذاری بر رفتار و عملکرد انسانها اهمیتی اساسی یافته و نقش به سزایی در بقای پیشرفت سازمان ایفاء می‌کند.

وی گفت: یکی از مهمترین رویکردها برای توانمندسازی و توسعه سرمایه انسانی به منظور ایجاد قابلیت‌های دانشی،مهارتی و رفتاری در کارکنان سرمایه گذاری در دوره‌های آموزشی ضمن خدمت است.

زارع با اشاره به اینکه آموزش های حین کار استادکاران با هدف ارتقای مهارت های عملیاتی آنان انجام می‌پذیرد، بیان کرد: سازمان‌ها با توجه به اهمیت آموزش تلاش می‌کنند فرصت‌هایی را برای رشد و بالندگی استادکاران در حوزه‌های فعالیت خود فراهم کنند تا بدین وسیله بتوانند به رسالت‌ها و اهداف خویش نائل شوند.

بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی از مرکز خدمات سلامت جامعه امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دشتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر از مراکز سلامت جامعه امام حسن مجتبی (ع) و آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان دشتی بازدید کرد.

علیرضا رئیسی در این بازدید روند ارایه خدمات بهداشتی درمانی را در این مراکز موردبررسی قرارداد.

وی در این بازدید از بخش‌های مختلف مراکز سلامت جامعه امام حسن مجتبی (ع) و آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت شهرستان دشتی بازدید کرد و با پزشک و کارمندان این مرکز تبادل‌نظر کرد و از نزدیک با مسایل و مشکلاتشان آشنا شد.

این بازدید به‌منظور نظارت بر برنامه تأمین و ارتقای مراقبت‌های اولیه سلامت و در راستای طرح تحول نظام سلامت صورت گرفت.

ممیزی از واحدهای مختلف شرکت توزیع برق استان بوشهر انجام شد

دومین ممیزی یکپارچه صنعت برق در شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر آغاز شد.

مدیرکل نظارت بر توزیع شرکت توانیر در راس هیئتی متشکل از ۲۶ نفر از مدیران، معاونان، سرپرستان و کارشناسان شرکت توزیع برق کشور به استان بوشهر سفر کرده است تا از ۲۰ تا ۲۲ آذرماه آذرماه نحوه اجرای ضوابطی که از طرف شرکت توانیر ابلاغ شده در شرکت توزیع برق استان بوشهر را مورد ممیزی و بررسی قرار دهند.

در جلسه افتتاحیه که در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد مدیرعامل شرکت ضمن خوش آمدگویی و اظهار خرسندی از حضور ممیزین به معرفی استان بوشهر پرداخته و وضعیت شبکه‌های برق، تعداد مشترکان برق استان بوشهر و سایر موارد را تشریح کرد.

امرالله پاراد ممیزی شرکت ها را نظامی یکپارچه به منظور دستیابی به توسعه پایدار و ارتقاء سطح مدیریت شرکت‌ها دانست و یکی از مزایای این فرایند را الگوبرداری و امکان بهینه کاوی از روش‌ها و رویکردهای مناسب برای انتقال تجارب شرکت‌ها با همدیگر معرفی کرد.

۳۸ متخصص در شهرستان کنگان در حال ارایه خدمات به شهروندان هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۸ متخصص در شهرستان کنگان در حال ارایه خدمات به شهروندان هستند.

علیرضا رئیسی در جلسه معارفه پزشکان متخصص شهرستان کنگان افزود: با شروع دولت تدبیر و امید خدماتی بی‌نظیری در حوزه سلامت به مردم ارایه شده است و توسعه و خدماتی که در سه سال اخیر حوزه سلامت استان بوشهر اتفاق افتاده در سه دهه گذشته بی‌نظیر بوده است.

وی بابیان اینکه این گردهمایی برای خوش‌آمد گویی و معارفه پزشکان متخصصی است که در شهرستان کنگان حضور پیدا کردند، تصریح کرد: یک همدلی خوبی برای توسعه شهرستان کنگان به‌ویژه در حوزه سلامت بین مسئولان این شهرستان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در شهرستان کنگان تمامی اراده‌ها باهم جمع می‌شوند و در راستای توسعه شهرستان یک خاصیت هم‌افزایی ایجاد می‌کنند.

پرداخت تسهیلات ادامه تحصیل در دورۀ دکتری تخصصی دانش‌آموختگان ‌ِبرتردانشگاه‌ها

‍ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر از اعطای تسهیلات ادامه تحصیل در دورۀ دکتری تخصصی دانش‌آموختگان ‌ِبرتردانشگاه‌ها با عنوان جایزه شهید احدی خبر داد.

رضا آذین تصریح کرد: بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌کند.

وی درخصوص شرایط استفاده از این جایزه گفت: دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند.

بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر از بخش‌های توسعه‌یافته بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بازدید و از نزدیک روند خدمت‌رسانی به مردم را مورد بررسی قرار داد.

رییس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان کنگان در حاشیه این بازدید گفت: با افتتاح ساختمان اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) درمجموع سه هزار مترمربع به زیرساخت‌های درمانی این بیمارستان اضافه‌شده است.

حسن حیدری تصریح کرد: برای اجرای این طرح ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارهای سفر رهبر معظم انقلاب و کمک وزارت نفت هزینه شده است.

وی گفت: با توسعه این بخش از زیرساخت‌های بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، ۷۴ تخت به مجموع تخت‌های این بیمارستان افزوده‌شده است.

حیدری با اشاره به اینکه این طرح در مدت ۲۴ ماه تکمیل‌شده است افزود: این طرح با بخش‌های مختلفی ازجمله مراقبت‌های ویژه اطفال و نوزادان با هشت تخت، تخت‌های مراقبت‌های ویژه بزرگ‌سال و اتاق عمل، کیفیت ارائه خدمات درمانی را افزایش می‌دهد.

منبع : تنسیم

نظرات
کاوه

رشد ساختاری!!!
خیلی جالبه،احتمالا نابودی محیط زیست دریایی و مرگ تدریجی مردم عسلویه و کنگان بر اثر تنفس گازهای سمی ناشی از فعالیت صنایع نفت و گاز هم بخشی از همین وحدت ساختارگرا هست…

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو