ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

راه رسیدن به ائتلاف این نبود

راه رسیدن به ائتلاف این نبود
ابطحی نماینده مجلس با بیان اینکه اصولگرایانی که تصمیم دارند ائتلاف را رقم بزنند خود نباید کاندیدا باشند گفت: افرادی که تصمیم دارند این ائتلاف شکل بگیردباید قبل از این با شخصیت‌ها و علما رایزنی می‌کردند و نباید آنها را در عمل انجام شده قرار می‌دادند.

ابطحی با بیان اینکه اصولگرایانی که تصمیم دارند ائتلاف را رقم بزنند خود نباید کاندیدا باشند گفت: افرادی که تصمیم دارند این ائتلاف شکل بگیرد باید قبل از این با شخصیت‌ها و علما رایزنی می‌کردند و نباید آنها را در عمل انجام شده قرار می‌دادند.

محمدجواد ابطحی نماینده اصولگرا در مجلس دهم در گفت و گو اشاره به موانعی که در مسیر شکل‌گیری ائتلاف بین اصولگرایان وجود دارد اظهار کرد: متاسفانه در طول تاریخ به‌ویژه از صدر اسلام تاکنون شیطان‌ها بیشتر در صف حق‌مداران نفوذ کرده‌اند کمااینکه شیطان به افرادی که نماز نمی‌خوانند کاری ندارد اما افرادی را که نماز می‌خوانند وسوسه می‌کند و آنها را به حال خود نمی‌گذارد و این طبیعت حق است.

وی افزود: افرادی که دم از ارزش‌ها می‌زنند شیطان در آنها نفوذ می‌کند و همین باعث می‌شود که ما به ائتلاف نمی‌رسیم کمااینکه بسیار تجربه کرده‌ایم که اغلب ائتلاف‌ها شکست خورده‌اند بنابراین راه رسیدن به ائتلاف این نبود که آقایان انتخاب کرده‌اند.

ابطحی تصریح کرد: بنده شکل‌گیری ائتلاف را حرکت مقدسی می‌دانم منتهی یک پیشنهاد دارم مبنی‌براینکه افرادی که تصمیم دارند این ائتلاف را رقم بزنند خود کاندیدا نباشند تا این شبهه ایجاد نشود که همه را جمع می‌کنند تا برای خود پلی بسازند که بتوانند به اهداف انتخاباتی که دارند برسند از سوی دیگر این ائتلاف باید فراگیر باشد.

شیطان به افرادی که دم از ارزش ها می زنند، نفوذ می کند، همین است که ائتلاف نمی شود / راه رسیدن به ائتلاف این نبود که آقایان انتخاب کرده‌اند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: افرادی که برای ایجاد این ائتلاف تلاش کردند باید قبل از اینکه این ائتلاف شکل بگیرد با شخصیت‌ها و علما رایزنی می‌کردند و این در حالی است که آنها را در عمل انجام شده قرار دادند بنابراین امیدواریم همان‌طور که آقای آقاتهرانی گفته‌اند لازم است نماز جعفر طیار بخوانیم تا خدا به دل این افراد بندازد که از منیت‌ها، مقام ‌ها و دنیاطلبی‌ها دوری کنند و با انتخاب یک کاندیدای واحد وارد عرصه انتخابات شوند تا این ائتلاف از جامعیت برخوردار باشد که بتوانیم شاهد شیرینی تاثیر این اتحاد در انتخابات پیش‌رو باشیم.

عضو فراکسیون ولایت مجلس با تایید این موضوع که ورود مستقل کاندیداهای اصولگرا همچون سعید جلیلی، الیاس نادران و طیف احمدی‌نژاد در انتخابات به وجهه اصولگرایی خدشه وارد کرده است، خاطرنشان کرد: این انتقادی است که ما از خود داریم اما باز هم امیدواریم با رایزنی بزرگانی که در این مورد تلاش زیادی داشته‌اند به وحدت برسیم ضمن‌اینکه بنده اطمینان دارم که اگر گزینه مطلوبی معرفی شود آقای سعید جلیلی و بقیه دوستان هم در این جمع شرکت خواهند کرد آقای احمدی‌نژاد هم که از ابتدا تصمیم نداشت که در انتخابات ورود کند و آقای بقایی از این طیف کاندیدا شده که در صورت معرفی گزینه مورد تایید همگان وی نیز در این جمع حاضر خواهد شد.

وی افزود: به هیچ‌وجه جمنا اتمام نیافته است و همچنان جلسات این جبهه برگزار می‌شود و اخباری هم که داده‌ام بر اساس شنیده‌هایی ناشی از رایزنی در این جلسات مطرح کردم.

منبع : انتخاب

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو