ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

دنبال میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۳ هستیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران مدعی میزبانی جام ملت‌های آسیا است و قاطعانه برای گرفتن میزبانی هجدهمین دوره جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۳ تلاش می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی که با حضور معاونان وزارتخانه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با تبریک ایام ماه ربیع الاول و میلاد پیامبر گرامی اسلام که در راه است از نمایندگان حاضر برای توجه به ورزش و جوانان تشکر کرد.

به گزارش انتخاب؛ سلطانی‌فر پس از گزارش های معاونان وزارت ورزش و جوانان و نکات و مسائل اعضای فراکسیون ورزش، گفت: موضوعات و مطالب بسیار خوبی در این جلسه مطرح شد که بیان آنها از زبان نمایندگان محترم مجلس برای ما مایه دلگرمی است و از اشراف و تسلطی که نمایندگان مردم به مسائل، کمبودها و چالش های این حوزه دارند خوشحالم به جهت این که این آگاهی و درک از مسائل بار سنگین ما را سبک‌تر می‌کند و امیدوارم بتوانیم در کنار هم و قدم به قدم همه این مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان تاریخچه تشکیل وزارت ورزش و جوانان و اینکه قانون وظایف و اختیارات این وزارتخانه در حال نهایی شدن در کمیسیون های مختلف دولت است و سپس به مجلس برای تصویب ارائه می شود گفت: برای رشد و اعتلای ورزش باید همه به خصوص نمایندگان مردم در مجلس همراهی کنند تا روند حرکت سرعت و شتاب بیشتری پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان رویکرد کلی خود را چه قبل از رای اعتماد نمایندگان مجلس و چه بعد از آن پرهیز از کشمکش و تنش با افراد و دستگاه های مختلف دانست و افزود: وزارت ورزش و جوانان خود را متولی ورزش کشور می‌داند و با همه دستگاه‌هایی که در هر زمینه کار ورزش می‌کنند تعامل خواهد کرد.

سلطانی فر ادامه داد: رویکرد ما با کمیته ملی المپیک بنا بر رفاقت، تعامل و دوستی است و نه با کمیته ملی المپیک و نه هیچ دستگاه دیگری مشکل یا تنش نداریم. اوج هنر یک مدیر استفاده از ظرفیت‌ها و ابزارهای دیگر افراد و دستگاه ها در جهت رسیدن به اهداف سازمان است که ما این ساست را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: همه فعالیت‌های ورزشی که دیگر دستگاه‌ها انجام می دهند باید یک جا هماهنگ، برنامه ریزی و نظارت شود که در این خصوص شورای عالی ورزش با ریاست رئیس جمهور و یا معاون اول تشکیل خواهد شد تا هماهنگی های لازم جهت ساماندهی این امور صورت بگیرد و بتوانیم از تمام ظرفیت های ورزش کشور استفاده کنیم.

سلطانی فر در خصوص آمار و ارقام سرانه ورزشی کشور گفت: آمارهایی که گاهی انتشار پیدا می‌کند مبنی بر این که سرانه ورزش کشور ۶۰ سانتیمتر مربع است فقط مربوط به ۱۰ هزار اماکن ورزش ی است که در اختیار وزارت ورزش و جوانان است.

وی توضیح داد: در کشور وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگان‌های دیگری هم وجود دارند که در موضوع ورزش فعال هستند و هر کدام اماکن ورزشی زیادی را در اختیار دارند مانند آموزش و پرورش، نیروهای مسلح، دانشگاه ها و شهرداری ها.

وی تاکید کرد: قصد داریم در ۶ ماه آینده آمار تمام سرانه ورزشی دستگاه های مختلف را جمع آوری کنیم تا بتوانیم سرانه ورزشی کشور را دقیق محاسبه کنیم و در نهایت آن چیزی که امروز به آن نیاز داریم برنامه ریزی خوب برای استفاده مردم از اماکن ورزشی کشور است.

وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص اقتصاد ورزش خاطر نشان کرد: بخش کوچکی از اقتصاد ورزش به موضوع واگذاری ها به بخش خصوص برمی گردد در حالی که بخش اعظم آن ایجاد ساز و کاری است برای رغبت بخش خصوصی برای ورود و سرمایه گذاری در ورزش است.

وی تصریح کرد: معنی اقتصاد ورزش این است که باید با کمک شما نمایندگان مجلس ساز و کاری را بیندیشیم و ایجاد کنیم که از طریق آن تسهیلات و معافیت هایی برای بخش خصوصی ایجاد کنیم که این بخش برای ورود انگیزه داشته باشد.

سلطانی فر با اشاره به بودجه سال ۹۶ وزارت ورزش و جوانان و رشد دو برابری آن نسبت به دستگاه های دیگر که با لطف و نگاه ویژه رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه اتفاق افتاد، یاد آور شد: این رشد به هر حال نقطه امیدی است ولی چون از ابتدا میزان اعتبارات ورزش کم گرفته شده اگر سالی ۱۰۰ درصد هم بودجه ورزش افزایش پیدا کند باز هم با وجود ۴۰۰۰ هزار پروژه نیمه تمام کم است.

وی با انتقاد از ساخت و سازهای سال های گذشته که بدون آمایش سرزمین صورت گرفته است گفت: اولین معضل ساخت استادیوم های بزرگ، نداشتن پول نگهداری آن است و در جایی که واقعا نیاز به ساختن استادیوم های ۱۵ هزار نفری نیست نباید ساخته شود.

به گزارش وزارت ورزش و جوانان، سلطانی فر با بیان این که لازم بود بعد از انقلاب در بعضی از شهرها استادیوم های بزرگ بسازیم گفت: به هر حال ما مدعی میزبانی جام ملت های آسیا هستیم که برای سال ۲۰۱۹ محقق نشد ولی قاطعانه برای گرفتن میزبانی هجدهمین دوره جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۳ تلاش می کنیم و برای این موضوع باید چند استادیوم بزرگ و مجهز داشته باشیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی با نگاه عدالت جویانه خود امکانات را به دورترین نقاط کشور برده است اگر چه هنوز مناطق محرومی هستند که از این امکانات برخوردار نیستند ولی باید توجه داشت که یک زمانی در مراکز استان ها هم یک استادیوم ۵ هزار نفره وجود نداشت.

وزیر ورزش و جوانان هم‌چنین بیان کرد: در بحث اقتصاد ورزش اگر ۲ سال کمک های خوبی به حوزه ورزش شود با امید خدا و کمک شما نمایندگان محترم و هم افزایی می توانیم ساز و کاری برای ورود بخش خصوصی ایجاد کنیم.

وی در پایان با اشاره به اختصاص ۲۷ صدم از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش گفت: این موضوع با هدف کمک به ورزش و جوانان از سوی مجلس مطرح شده است و در صورت رای نمایندگان مردم در صحن علنی، حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیون تومان به بخش ورزش کشور وارد می شود و اتفاق مهمی برای موفقیت برنامه های ورزش کشور است.

سلطانی فر دیدگاه نسبت به ورزش در دولت تدبیر و امید را یک نگاه مثبت ارزیابی کرد و گفت: همین امر موفقیت بیش از پیش ورزش را رقم خواهد زد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

جنوب استانها ؛
۱۲۰میلیارد دلار درامد چهارساله، قطب اقتصادی ایران و تنها یک صندلی سبز در بهارستان !!! ثروتی که پایه و اساس قدرت نیست. محمود منصوری خبرنگار و فعال سیاسی امروز حرف اول را در حوزه های مهم اقتصادی، استراتژیک ، پتانسیل ها و حتی نظامی حوزه ی جنوبی استان بوشهر که شامل شهرستان های جم، دیر، […]
آرشیو

مقالات

سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
حمید موذنی
کمدی اطلاع‌رسانی و تراژدی واقعیت خبر در ایران
مارگارت پکسن
صلح چیست؟
آرشیو