ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و تضعیف مسلمانان است

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و تضعیف مسلمانان است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: انقلاب اسلامی همواره بر وحدت تاکید جدی دارد اما دشمن به دنبال ایجاد تفرقه، تضعیف و چیرگی بر مسلمانان است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر افزود: وحدت تجلی توحید در ایمان و دستور شرعی و حکم عقل است و اگر نباشد بین ادیان، مذاهب و جامعه تفرقه و بحران ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: این بحران و تفرقه موجب انکسار شخصیت، تضعیف و با سوء استفاده دشمن جامعه دچار بحران خواهد شد به همین دلیل انقلاب اسلامی همواره بر وحدت تاکید جدی دارد و به عنوان یک مقوله راهبردی و استراتژیک برای حل بسیاری از مشکلات مورد تاکید است.

امام جمعه بوشهر گفت: وحدت بیانگر توحید و مدیریت موحدانه جامعه و عنصر عقلانیت مدیریتی است به همین دلیل است که دشمن به شیوه‌های مختلف همواره در تلاش برای از بین بردن این اصل مهم در بین مسلمانان است.

وی ادامه داد: وحدت همواره در جامعه اسلامی ریشه‌دار و از دیرباز وجود داشته و با انقلاب اسلامی نهادنیه و توسعه یافته است و همواره برادران اهل سنت در کنار شیعیان بوده و هستند.

صفایی‌بوشهری تاکید کرد: باید با عملکرد هوشیارانه و هوشمندانه مراقب بود تا دشمن وحدت شکوه آفرین و اقتدار آفرین مسلمانان را برهم نزند.

وی درباره کتاب و کتابخوانی گفت: زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی در استان بوشهر ضعیف است و باید ضمن تقویت این زیرساخت‌ها زمینه توسعه فرهنگ مطالعه در استان فراهم شود.

امام جمعه بوشهر برضرورت حمایت از نویسندگان، انتشاراتی‌ها و کتاب‌فروشی تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های مسئول نسبت به اجرای تعهدات خود در حوزه کتاب اقدام کنند تا این حوزه استان دستش برای اجرای برخی طرح‌های فرهنگی باز باشد.

وی ایجاد کتابخانه‌های تخصصی، عمومی، خانگی، محلی، سیار و مجازی را در استان مورد تاکید قرار داد.

صفایی‌بوشهری گفت: امروز حسینیه و مسجد کم نداریم و زمان آن رسیده که نسبت به وقف در عرصه کتابخانه در استان اقدام شود و به این وسیله بتوانیم کتاب‌های فوق‌العاده کهن موجود در استان که در کتابخانه‌های ملی، کتابخانه مجلس، آستان قدس و جاهای دیگر نگهداری می‌شوند را در کتابخانه جامعی به عنوان گنجینه‌ای غنی جمع‌آوری کنیم.

وی در باره کتابخانه دیجیتال اضافه کرد: کتابداری حقیقی امروز بسیار هزینه‌بر است این درحالی است که کتابخانه مجازی در دسترس، کم هزینه و با سرعت انتقال بالاست که با توجه به سیستم‌های موجود در دانشگاه‌ها به این مساله باید توجه شود.

امام جمعه اهل سنت شهر کنگان گفت: وحدت بین امت اسلامی یک مقوله و واقعیتی ملموس است و بارها در قرآن بر ضرورت وحدت امت اسلامی و پرهیز از تفرقه تاکید شده‌است.

شیخ محمد جمالی افزود: وحدت مایه قدرت، پیشرفت و ترقی است و جمهوری اسلامی همواره منادی وحدت نه تنها در کشور بلکه در بین سایر کشورهای اسلامی است زیرا هرگونه اختلاف مایه شکست و عقب ماندگی است.

وی بیان کرد: امروز دشمنان اسلام در همه جا برای ایجاد اختلاف و تفرقه در بین امت اسلامی متحد شدند و اگر تنها یک مورد از نقشه‌های آنان محقق شود، پیروز می‌شوند.

امام جمعه اهل سنت شهر کنگان با تاکید براینکه ملت اسلامی همواره باید به فکر اتحاد باشند تا دشمن در بین آنها رسوخ نکند گفت: ملت ایران از اول انقلاب تاکنون در برهه‌های مختلف زمانی همواره اتحاد و انسجام و نتایج به‌دست آمده از آن را لمس کردند و نباید این تجربه‌ها هیچگاه فراموش شود.

وی تاکید کرد: هرچند ممکن است در رای، نظر و مذهب اختلاف‌هایی داشته باشیم اما با گفتمان این مسائل را می‌توان حل کرد.

جمالی اضافه کرد: کشور با علم و فناوری بویژه در علوم اسلامی، دینی، شرعی و کلاسیک پیشرفت می‌کند و ما به دنبال علم هستیم و به جهانیان نشان می‌دهیم که با علم و دانش می‌توانیم در مقابل آنها ایستادگی کنیم.

وی اظهار داشت: دشمن امروز از علم و ترقی جمهوری اسلامی در هراس به همین دلیل با ایجاد تفرقه درتلاش است از پیشرفت ایران اسلامی پیشگیری کند.

امام جمعه اهل سنت کنگان گفت: اگر افرادی گاه‌گاهی حرفی می‌زنند که موجب اختلاف است آن را به پای نظام جمهوری اسلامی نگذاریم.

منبع : ایرنا

نظرات

تیتردو

در حوزه دشتي و تنگستان
سرویس خبر جامعه آنلاین: عصر امروز محمدحسین بکمی در گفتگو با جامعه آنلاین خبر اعلام نامزدی اش برای انتخابات مجلس را تایید کرد. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
آرشیو