ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

دانشجو نقطه حرکت و مبدا تحولات انقلاب

ابتکار:مطالبه گری دانشجویان کاری بسیار پسندیده است و در صورت استفاده نکردن صحیح از این دوران شاید کشور دوباره به دوران بی خردی برگردد.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در همایش گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: طبیعت ایران دیگر تحمل دوران بی خردی را ندارد و کشور امروز نیازمند این است که بتوانیم با تدبیر مناسب برنامه ها را پیش ببریم.
وی یادآورشد:دولت پیش از آغاز فعالیت خود وعده هایی داده که برخی از آنها عملی شده و برخی از آنها نیز برای تحقق نیاز به گذر زمان دارند.
معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: بخشی از مطالبات امروز جامعه نیز در محدوده اختیارات رئیس جمهور نیست و وی به تنهایی نمی تواند آنها را محقق کند.
ابتکار اظهارداشت:تاکید رئیس جمهوری همواره این بوده که کشور را از فضای امنیتی و تنگ نظرانه به یک فضایی آزاد برای طرح انتقاد و دیدگاه ها تبدیل کند.
وی گفت: آزادی بیان در چارچوب قانون اساسی یکی از موضوع هایی بوده که دولت همواره بر اجرایی شدن آن تاکید داشته است.
ابتکار افزود:اینکه دولت در سخت ترین شرایط بین المللی توانست مذاکرات را با هدایت رهبری عزتمندانه پیش ببرد و برخی از تحریم های ظالمانه را از پیشرو بردار در واقع به معنای این است که زنجیرهای از پای کشور باز شود و بتواند در کنار سایر کشورها به مانند دو ماراتن رقابت و کشور را به سمت پیشرفت سوق دهد.
وی یادآورشد:برجام بعنوان توافق بین المللی یک فرصت برای ایران است و کشورهای ۱+۵ اجازه نخواهند داد این توافق بین المللی نقض شود.
ابتکار گفت: با استفاده از ظرفیت های برجام می توان در عرصه های مختلف از جمله اقتصادی و اجتماعی شرایط ایجاد کرد که مردم ایران به جایگاهی که شایسته آنهاست دست یابند.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: انتخاب های درست در یک جامعه مردم سالار تعیین کننده است و حال نباید با فضاسازی سرمایه انسانی جامعه صرف دروغ و تهمت شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بعد از دوران اصلاحات که رئیس جمهوری برای جامعه ارمغان آورنده امید بود عدم حضور مردم در عرصه اجتماعی و سیاسی در عرصه های اقتصادی و اجتماعی ضربه های جبران ناپذیری را به ایران وارد کرد.
وی یادآور شد: برخی از آسیب های ناشی از عدم حضور مردم در صحنه هنوز نیز وجود دارد و داریم خسارت آن را پرداخت می کنیم.
ابتکار گفت:روشنگری های رهبر انقلاب درسال ۹۲ و به دنبال آن حضور آگاهانه مردم و بویژه دانشجویان که بوجود آورنده تحولاتی بزرگ برای کشور شد و مردم با انتخاب خود جلوی انحرافات را گرفتند و تدبیر و امید را برگزیدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز دانشجو گفت: روز دانشجو یادآور نقش مهم دانشجو در تاریخ کشور است و در این روز باید اهمیت دوران گذشته که با نقش اثرگذار دانشجویان همراه بوده را یادآوری کنیم.
ابتکار اظهارداشت: دانشجو نقطه حرکت و مبدا تحولات انقلاب بوده و مردم با کمک دانشجویان وارد میدان و باعث سقوط نظام شاهنشاهی شدند.
وی اضافه کرد: دوران دانشجویی دوران فراهم کننده معرفت جویی و معرفت طلبی است و این قشر باید نهایت بهره را از این دوران ارزشمند ببرد.
ابتکار در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش گرفتن فعالیت سیاسی او از فعالیت های تخصصی است گفت: در دولت تدبیر و امید همچین رویه را نرفتم ولی با این حال سابقه سیاسی خوم را انکار نمی کنم و تاکیدهای فراوان رئیس جمهور در مسئله محیط زیست خود گواهی بر اهتمام این مجموعه به برنامه های زیست محیطی است.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آلوده بودن مناطق جنوبی استان بوشهر به دلیل فعالیت صنایع گفت: این مشکل به دلیل این است که در دوره ای برای آغاز فعالیت صنایع ارزیابی زیست محیطی انجام شده و در دوره ای نیز به این مهم بی توجهی شده است.
ابتکار ادامه داد: با این حال از ابتدای آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید همه فعالیت های صنایع این استان با ارزیابی زیست محیط انجام شده و متخلفان این عرصه نیز در برخی موارد با جریمه های سنگینی همراه شده است.
در ابتدای این همایش شماری از دانشجویان کاغذ نوشته هایی را در دست داشتند که پیش از شروع برنامه جمع آوری شد.
انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اقدامی ابتکاری و متناسب با سمت میهمان ویژه برنامه، در راهرو ورودی به سالن گلدان های کوچکی را به هر کدام از حاضران اهدا کرد.


ایرنا

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو