ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

خالق برزگرزاده در گفتگو با جامعه آنلاین: عده ای در شورا نمی خواستند تیم شاهین به بخش خصوصی سپرده شود.


عصر دیروز پس از پایان جلسه شورای شهر، درباره آینده تیم شاهین و افزایش بودجه آن با خالق برزگرزاده گفتگوی کوتاهی انجام دادیم. برزگرزاده از پیش از شروع لیگ برتر از منتقدان رویه حاکم بر تیم شاهین بود

*جامعه آنلاین*: همانطور که می دانید دیروز شاهین بوشهر شکست سنگینی از سپاهان خورد و این شکست نگرانی ها را درباره آینده این تیم و آینده ی حمایت های شورای شهر بیشتر کرده است. تا این لحظه بودجه ای که برای شاهین بوشهر مصوب شده ۵میلیارد تومان است. اما طبق گفته آقای آسایش بودجه ۱۲میلیارد تومانی در هیات مدیره شاهین تصویب شده و انتظار می رود این بودجه روز به روز بیشتر شود. پیش از شروع لیگ برتر شما منتقد تیم داری شورا و شهرداری بودید و ادعا می کردید بودجه شاهین به حدی زیاد خواهد شد که شهر را دچار مشکل می کند. نظرتان درباره وضع به وجود آمده چیست؟

*برزگرزاده* : ببینید در مورد شکست دیروز شاهین باید واقع بین باشیم. این اتفاق برای تیم های بزرگ هم پیش می آید. پس ما نباید ناامید بشویم. باید همین الان از کادر فنی و آقای ویسی حمایت کنیم و از ایشان بخواهیم تمهیداتی اتخاذ کنند که روز به روز وضعیت شاهین بهتر بشود. اما در رابطه با مسائل مالی اگر من روزی انتقاد میکردم که شاهین یا شهرداری نابود می شود به این خاطر بود که ما تجربه این کار را داشتیم. آدم هایی نبودیم که تازه وارد فوتبال یا سیستم اداری شده باشیم. قطعا این ۱۲میلیارد نیز بیشتر خواهد شد. زمانی که من می گفتم باید این تیم را به یک سرمایه گذار یا اسپانسر بدهیم به همین علت بود چون بر حسب تجربه می دیدم این افزایش بودجه اجتناب ناپذیر است. الان در لیگ برتر تیم های مدعی بسیاری هستند که بخش اعظم خرج خود را از طریق اسپانسر کسب می کنند. از پدیده مشهد بگیرید تا استقلال و پرسپولیس.

*جامعه آنلاین*: اما نکته ای که آقای دهدار مطرح می کنند این است که ما از ابتدا به دنبال سرمایه گذار بوده ایم اما هرکس که آمده به دنبال خواسته های نابه جا و استفاده از امکانات و ظرفیت های شهر به صورت غیرقانونی بوده است.

*برزگرزاده*: اصلا چنین بحثی و خواسته های نا به جا مطرح نبوده است. ایشان باید سرمایه گذار را در صحن علنی شورا دعوت می کردند ، همه اعضا با ایشان مذاکره می کردند و ما نقطه نظرات سرمایه گذار را می شنیدیم. مگر در مشهد یا تبریز همین بخش خصوصی تیم داری نمی کند؟ ببینید یک سرمایه گذار حتما خواسته ها و اهدافی دارد اما این معامله بین ما و این افراد امکان پذیر بود چرا که در تمام کشور چنین است. البته به نظر من امروز هم دیر نشده ، ما باید همچنان به دنبال چندین اسپانسر باشیم که حداقل بخشی از هزینه شاهین را بپردازند.

*جامعه آنلاین*: نکته دیگری که آقای دهدار بر آن تاکید داشته اند این بوده که ما حدود ۵۰میلیارد از اعتبارات استانی را برای شهر بوشهر جذب کرده ایم و این پولی که از شهرداری به شاهین پرداخت می کنیم لطمه ای به شهر بوشهر وارد نمی کند. نظرتان در این باره چیست؟

*برزگرزاده* : ببینید من همینجا از آقای گراوند و ستوده تقدیر میکنم اما پولی که از استانداری وارد پروژه های عمرانی می شود سرنوشت و هدف به خصوص خود دارد. من مخالف حمایت شهرداری از شاهین نیستم، ولی امسال به خاطر حضور لیگ برتر شرایط فرق می کند. ما باید هزینه بیشتری می کردیم و بازیکنان تراز اول را در اختیار می گرفتیم ولی این امر با بودجه شهرداری همخوانی ندارد.

*جامعه آنلاین* : عده ای مدعی بودند که برخی از اعضای شورا شهر در باطن نمی خواستند شاهین را به بخش خصوصی تحویل بدهند. به بیان دیگر می خواستند شاهین همچنان زیر نفوذ مستقیم شورا بماند تا از این طریق امتیازات سیاسی اجتماعی بگیرند. به هر حال موفقیت شاهین ، به موفقیت شورا بدل خواهد شد و این امتیاز بزرگی برای اعضا شورا است. شما هم این پدیده را حس کرده اید؟

*برزگرزاده* : من قطعا این نظر را تایید میکنم. بدون تردید این خواسته ی برخی از اعضای شورا بود. من این را به همکاران خودم می گویم: ما نباید شهر، تیم و هواداران را به خاطر خواسته های خودمان به چالش بکشیم.
البته الان وضعیت فرق کرده است و نمی توان به دنبال سرمایه گذار گشت. تنها خواسته من از هیات مدیره تیم این است که به دنبال اسپانسر بروند تا حداقل بخشی از هزینه های تیم تامین بشود. اگر پیش از شروع لیگ سرمایه گذاری مانند پدیده مشهد پیدا کرده بودیم، بهترین حالت ممکن بود اما در شرایط فعلی کمک شهرداری و اسپانسر بهترین راه حل است.

*جامعه آنلاین* : آن افرادی که به دنبال نگه داشتن شاهین در شورای شهر بودند را معرفی می کنید؟

*برزگرزاده* : مردم قطعا این افراد را می شناسند. برخی از دوستان که همه می دانیم چه کسانی هستند تا دو سال گذشته حتی پیشکسوت های شاهین و ایران جوان را نمی شناختند ولی الان شرایطی مهیا شده که از این موقعیت استفاده بکنند.
در پایان از شهردار میخواهم بودجه مناسبی اختصاص بدهند که ما در پایان فصل مشکل کمبود بودجه نداشته باشیم. در شرایط فعلی چاره ای جز این نیست. ما باید این امتیاز حضور در لیگ برتر را نگه کنیم.

نظرات

تیتردو

در حوزه دشتي و تنگستان
سرویس خبر جامعه آنلاین: عصر امروز محمدحسین بکمی در گفتگو با جامعه آنلاین خبر اعلام نامزدی اش برای انتخابات مجلس را تایید کرد. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
حمید موذنی
کمدی اطلاع‌رسانی و تراژدی واقعیت خبر در ایران
مارگارت پکسن
صلح چیست؟
آرشیو