ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

حوادث تلخ چهارشنبه سوری در بوشهر

رئیس سازمان اورژانس استان بوشهر با اشاره به حوادث تلخ چهارشنبه سوری در استان بوشهر گفت: تعداد کل حادثه‌یدگان چهارشنبه سوری در استان بوشهر تاکنون ۱۷ نفر اعلام شده است.

دکتر عبدالرحیم دادجو در مورد حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه تا این لحظه، طبق اطلاعات ستاد هدایت عملیات بحران که وظیفه ساماندهی و گردآوری اطلاعات حوادث ویژه را برعهده دارد، تعداد کل آسیب دیدگان ۱۷ نفر بوده است.

دبیر کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد: از این تعداد هشت مورد توسط اورژانس ۱۱۵ در سطح استان رسیدگی شده و ۹ مورد نیز خود به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند.

رئیس سازمان اورژانس استان بوشهر بیان کرد: از این تعداد ۱۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند و پنج نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: یک نفر از این افراد از بیمارستان شهدای خلیج فارس با سوختگی بالای ۵۰ درصد در اثر انفجار ترقه در دستش حین رانندگی با موتور علاوه بر سوختن عمیق پاها، دست، سرو گردن و زیر شکم، تصادف کرده است، در نهایت ایشان برای درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه منتقل شده است.

دادجو ادامه داد: دو نفر دیگر مادری ۴۷ ساله و پسری ۱۵ ساله بوده است که مربوط به بخش شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان هستند و در اثر انفجار بمب دست ساز در اتاق منزل مسکونی که باعث صدمه جدی به هر دونفر شد و سوختگی درجه ۲ و ۳ و حدودا ۴۰ تا ۵۰ درصد برای این افراد در پی داشته است و به گفته ناظرین قسمت‌هایی از خانه نیز در اثر موج انفجار تخریب شده است. شدت جراحات وارده، این مادر و پسر را برای ادامه روند درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه راهی کرد.

وی گفت: یک مورد دیگر که همچنان بستری است و در اثر انفجار ترقه دست چپش پاره شده و مشکل اورتوپدی پیدا کرده است، آقایی ۲۴ ساله است که خود به بیمارستان شهید گنجی برازجان مراجعه کرده است و در حال پیگیری درمان است.

دادجو افزود: گزارشی که به تازگی از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر دریافت کرده‌ایم، مربوط به نوجوانی ۱۷ ساله است که از ناحیه صورت آسیب دیده به گونه ای که نیاز به جراحی فک و صورت پیدا کرده است.

وی، آمار سال گذشته حوادث چهارشنبه سوری در زمان مشابه را ۲۳ نفر اعلام کرد و گفت: در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته‌ایم ولی به نظر می‌آید مصدومین امسال آسیب‌های جدی‌تری داشته‌اند و سوختگی‌های عمیق در نواحی حساس بوده است.

رئیس سازمان اورژانس استان بوشهر به ترافیک و شلوغی معابر شهری به خصوص در ورودی مناطق شهری اشاره کرد و وجود نمایشگاه‌های مختلف در نقاط استان، نزدیک به عید نوروز و مراسم چهارشنبه سوری را عاملی برای کاهش سرعت خدمت‌رسانی اورژانس دانست.

وی اظهار داشت: عمده‌ترین حوادث مربوط به انفجار ترقه و ترکیدن بمب‌های دست‌ساز بوده و نواحی آسیب‌دیده سر و گردن، دست و پا، ناحیه تناسلی، پارگی پلک و صدمه به چشم و گوش بوده است.

دادجو از زحمات همکاران و پرسنل فوریت‌های پزشکی استان تشکر و قدردانی کرد و گفت: روز گذشته علاوه بر پوشش حوادث چهارشنبه سوری تعداد ماموریت‌های تصادفی نیز به دلیل کثرت وسیله نقلیه در معابر افزایش داشته و اینها همه در کنار مواردی انجام شده که شامل بیماران اعصاب و روان و سایر بیماری‌ها نیز بوده است.

منبع : مهر

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

در میان گذر این روزهای کرونایی که همه جا صحبت از تب و تردد و سرفه و بیماری و قرنطینه است نشستن پای صحبت آدم هایی که دنیا رو جور دیگری می بینند حال دیگری دارد. آنها که گذشته اند از ناامیدی و ترس و رکود و سکوت و به نقطه زیبای آگاهی و بینش […]
آرشیو

مقالات

اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
آرشیو