ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

حوادث تلخ چهارشنبه سوری در بوشهر

رئیس سازمان اورژانس استان بوشهر با اشاره به حوادث تلخ چهارشنبه سوری در استان بوشهر گفت: تعداد کل حادثه‌یدگان چهارشنبه سوری در استان بوشهر تاکنون ۱۷ نفر اعلام شده است.

دکتر عبدالرحیم دادجو در مورد حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه تا این لحظه، طبق اطلاعات ستاد هدایت عملیات بحران که وظیفه ساماندهی و گردآوری اطلاعات حوادث ویژه را برعهده دارد، تعداد کل آسیب دیدگان ۱۷ نفر بوده است.

دبیر کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد: از این تعداد هشت مورد توسط اورژانس ۱۱۵ در سطح استان رسیدگی شده و ۹ مورد نیز خود به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند.

رئیس سازمان اورژانس استان بوشهر بیان کرد: از این تعداد ۱۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند و پنج نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: یک نفر از این افراد از بیمارستان شهدای خلیج فارس با سوختگی بالای ۵۰ درصد در اثر انفجار ترقه در دستش حین رانندگی با موتور علاوه بر سوختن عمیق پاها، دست، سرو گردن و زیر شکم، تصادف کرده است، در نهایت ایشان برای درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه منتقل شده است.

دادجو ادامه داد: دو نفر دیگر مادری ۴۷ ساله و پسری ۱۵ ساله بوده است که مربوط به بخش شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان هستند و در اثر انفجار بمب دست ساز در اتاق منزل مسکونی که باعث صدمه جدی به هر دونفر شد و سوختگی درجه ۲ و ۳ و حدودا ۴۰ تا ۵۰ درصد برای این افراد در پی داشته است و به گفته ناظرین قسمت‌هایی از خانه نیز در اثر موج انفجار تخریب شده است. شدت جراحات وارده، این مادر و پسر را برای ادامه روند درمان به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه راهی کرد.

وی گفت: یک مورد دیگر که همچنان بستری است و در اثر انفجار ترقه دست چپش پاره شده و مشکل اورتوپدی پیدا کرده است، آقایی ۲۴ ساله است که خود به بیمارستان شهید گنجی برازجان مراجعه کرده است و در حال پیگیری درمان است.

دادجو افزود: گزارشی که به تازگی از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر دریافت کرده‌ایم، مربوط به نوجوانی ۱۷ ساله است که از ناحیه صورت آسیب دیده به گونه ای که نیاز به جراحی فک و صورت پیدا کرده است.

وی، آمار سال گذشته حوادث چهارشنبه سوری در زمان مشابه را ۲۳ نفر اعلام کرد و گفت: در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته‌ایم ولی به نظر می‌آید مصدومین امسال آسیب‌های جدی‌تری داشته‌اند و سوختگی‌های عمیق در نواحی حساس بوده است.

رئیس سازمان اورژانس استان بوشهر به ترافیک و شلوغی معابر شهری به خصوص در ورودی مناطق شهری اشاره کرد و وجود نمایشگاه‌های مختلف در نقاط استان، نزدیک به عید نوروز و مراسم چهارشنبه سوری را عاملی برای کاهش سرعت خدمت‌رسانی اورژانس دانست.

وی اظهار داشت: عمده‌ترین حوادث مربوط به انفجار ترقه و ترکیدن بمب‌های دست‌ساز بوده و نواحی آسیب‌دیده سر و گردن، دست و پا، ناحیه تناسلی، پارگی پلک و صدمه به چشم و گوش بوده است.

دادجو از زحمات همکاران و پرسنل فوریت‌های پزشکی استان تشکر و قدردانی کرد و گفت: روز گذشته علاوه بر پوشش حوادث چهارشنبه سوری تعداد ماموریت‌های تصادفی نیز به دلیل کثرت وسیله نقلیه در معابر افزایش داشته و اینها همه در کنار مواردی انجام شده که شامل بیماران اعصاب و روان و سایر بیماری‌ها نیز بوده است.

منبع : مهر

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو