ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

جلسه را بدلایل شخصی ترک کردم

حسینی در پاسخ به این سوال که چرا جلسه را ترک نموده است گفت:« علت ترک جلسه اعتراض نبوده بلکه به دلایل شخصی مجبور به ترک جلسه شدم.!»

وی جواب روشنی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت شهرداری برازجان نداد. وی بیان داشت: «متاسفانه تعدد کاندیدا برای سمت شهردار داریم و نتوانسته ایم به اجماع برسیم. شاید از دو کاندید هم بیشتر داشته باشیم!»

سیرویس خبر جامعه: دیروز در حاشیه مراسم رونمایی از تندیس شهدای حسینی مقدم دشتستان، با خدیجه حسینی عضو شورای شهر برازجان در خصوص درگیرهای اخیر بر سر انتخاب شهردار سوالاتی را مطرح نمودیم.

خدیجه حسینی یکی از اعضایی بود که جلسه روز پنجشنبه با عنوان تعیین تکلیف و انتخاب شهردار را تر ک نموده بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا جلسه را ترک نموده است گفت:« علت ترک جلسه اعتراض نبوده بلکه به دلایل شخصی مجبور به ترک جلسه شدم.!»

حسینی جواب روشنی در خصوص تعیین تکلیف وضعیت شهرداری برازجان نداد. وی بیان داشت: «متاسفانه تعدد کاندیدا برای سمت شهردار داریم و نتوانسته ایم به اجماع برسیم. شاید از دو کاندید هم بیشتر داشته باشیم!»

این درحالی ست هم اکنون ماههاست که برازجان شهردار ندارد و کارها توسط سرپرست شهرداری انجام می گیرد. همچنین با توجه به اینکه  عمر شورای کنونی رو به پایان است، این وضعیت نشان دهنده عدم توانایی در سامان دادن امور توسط شورای شهر برازجان است.

لازم به ذکر است که جلسه پنج شنبه شورای شهر برازجان با تنش های به وجود آمده نیمه تمام پایان یافت. این  جلسه  برخلاف روال قانونی جلسات علنی پشت درهای بسته تشکیل و از ورود خبرنگاران به جلسه نیز جلوگیری شده بود.

به این منظور یکی از اعضای شورای شهر برازجان طی یادداشتی  که در سایت اتحاد خبر منتشر شد به شرح آنچه اتفاق افتاده بود پرداخت:

 

 

باسلام وعرض ادب واحترام به محضر مبارک مردم عزیز بخصوص معتمدین و فرهیختگان بزرگوارشهر برازجان

همه مستحضرید اتفاق ناخوشایندی که انتظار نمی رفت درسال چهارم عمرشورااتفاق بیفتد اتفاق افتاد. درحالی که اکثریت شورا مصمم به انتخاب شهردار بودند تا در روزهای پایانی فرصت قانونی شهر و شهرداری را ازبلاتکلیفی نجات دهند و شهردار انتخاب کنند متاسفانه جلسه رسمی شورا با دستور کار انتخاب شهردار بدون ذکر دلیل قانونی توسط رئیس شورا تعطیل شد حقیر و همه اعضای حاضر در جلسه باذکر دلایل ومستندات قانونی هرچه خواهش کردیم اثری نداشت از آنجائیکه جلسه قانونا علنی بود این حق کشی وقانون شکنی درسالن دربسته شورا و به دور از چشم  مردم  و خبرنگاران داشت اتفاق می افتاد.

جناب رئیس همه گوشیهای اعضای شورا را گرفته و در کمد گذاشته بود ولی به من اجازه داده بودتا برای تماس باکاندیداها و شنیدن اعلام آمادگی از زبان خودشان به او کمک کنم چون رئیس کوتاه نمی آمد ناچارا به خواست چندنفراز اعضا به فرمانداری زنگ زدم تا طبق معمول نماینده ای به شورا بفرستدبه امید اینکه یا حل مشکل شده و جلسه به کار انتخاب شهردار ادامه دهد و یا نماینده مرکز حاکمیتی دولت ناظر بر اتفاقات باشد ایشان تشریف آورد و دید تعداد اعضا و جلسه قانونی است با رئیس محترم صحبت کرد امابازهم اثری نداشت ایشان به فرماندار  زنگ زد. فرماندار قانونی بودن جلسه و صحیح بودن مصوبات جلسه را به رئیس اعلام و تعطیلی شورا را غیر قانونی اعلام کرد باز هم رئیس  بدون دلیل به تعطیلی جلسه اصرار ورزید بعد ازتعطیلی و بیرون آمدن از سالن شورا متوجه حضور تعدادی از خبرنگاران شدیم ولی چندساعت بعد شاهد نشراکاذیب و وارونه جلوه دادن حقایق درفضای مجازی و نشریه ……. شدیم.

انتظارداشتیم رئیس شورا که خود سخنگوی شورا هم می باشد مصاحبه ای کند و حقایق رابه مردم بگوید. باگذشت چند و چندین ساعت مصاحبه ای نکرد.
حقیر از اعضای شورا و فرمانداری که ناظر بر حقایق بودند انتظار داشتم  روشنگری و شفاف سازی کنند که نکردند ناچارا  احساس کردم باید حقایق را به مردم بگویم و درمقابل هجمه ای از دروغ پردازیها که حقیقت امر را بر مردم مشتبه می کند بایستم. لذا در این دو روز گذشته بیش از ده ها ساعت به  سئوالات همشهریانی که غیر مغرضانه وصادقانه درپی کشف حقیقت بودند در فضای مجازی باصداقت پاسخ گفتم از اعضای محترم شورا و رئیس و سخنگوی محترم شورا ونماینده محترم فرمانداری که شاهد و ناظر برحقایق بودند عاجزانه استدعا دارم هر کجای پاسخها و اظهاراتم راخلاف واقع دیدند و یا اشتباه می پندارند لطف کنند به من یادآوری کنند تا به حکم امانتداری اصلاح نمایم.

محمد تقی گرمسیری عضو شورای شهر برازجان

 

محمد تقی گرمسیری همچنین در یادداشت دیگری هر گونه دخالت فرمانداری در انتخاب شهردار را کذب محض دانست و به برخی ابهامات و حاشیه های دیگر پاسخ داد: 
بعداز خدا خودم را مدیون مردم میدانم. ولی برادر روزنامه ………  خیلی یک تنه قاضی رفته البته برای من باتجارب سیاسی که دارم امری عادیست ولی مردم را درشناخت حق وباطل گمراه می کنند. اینگونه گزارشات مصداق آیه شریفه “ولاتلبسوالحق بالباطل و تکتموا الحق وانتم تعلمون” (و حق را با باطل نپوشانیدو حقیقت را بااینکه میدانید کتمان نکنید)
دراین گزارش آمده که
۱-فرماندار در انتخاب شهردار نقش داشته؛ درحالیکه من چندین بار زنگ زدم و پیام دادم تا فرماندار به ما وقت داد. لذا ما درخواست جلسه کردیم ۵نفر از اعضابودیم که آقای ناخائی به علت گرفتاری نیومد. من و آقایان کفاش و اسماعیلی و خانم حسینی بشمارید میشه ۴نفر  درصورتیکه نشریه …….. نوشته  ۳ نفر.

۲-همه اعضا نسبت به سلامت نفس وغیر سیاسی بودن وتجربه موفق ومهارت درتصمیم گیری ودیگرخصوصیات مثبت ایشان (حاج علی زارعی) شناخت کافی داشتند و روز استیضاح شهردار ۷نفر ازاعضا برای سرپرست شهرداری ایشان را قبل ازجناب ارسطو قائدی درخواست دادن وبهش زنگ زدن. اومد سرپرستی را نپذیرفت و برای شهردارشدن هم شرایط داشت. چون همه اعضاباتفاق تصمیم داشتند شهردار ازبین کارکنان مجرب شهرداری باشد لذا از روز استیضاح تعدادی از اعضا باایشان ارتباط داشتند به جهت اینکه ایشان رابرترمی دیدند درصدد قانع کردن ایشان بودند تاچند روزمانده به انتخابات پذیرفت که بیاید ولی به جهت شناختی که از ضعف مالی وبدهکار بودن شهرداری داشت می گفت مبلغ ۷میلیارد ‌لازمه تابتوانیم حقوق و عیدی و دیگرمطالبات را پرداخت کنیم که ما گفتیم تجربه ثابت کرده که پایان سال اعتبارات ارزش افزوده و آلایندگی  بیشتری میرسد اعضای شورا با هم قرار گذاشتیم بریم خدمت فرماندارتاببینیم به لحاظ مالی و اعتبارات دولتی چقدر  باید امیدوارباشیم و فرماندار چه راهکارهائی پیشنهاد می دهد رفتیم هم ما وهم آقای زارعی امیدوار شدیم . حتی فرماندار گله کرد و گفت شما که میگوئید به شهرداری ما کمک کن مگه به شهردارهای قبلی کمک نکردم وگفت کمک خوبی به شهردار احمدی کردیم که ایشان هم اصولگرابود.
۳-نویسنده روزنامه و دیگر جانبداران عینک بدبینی را بردارند و نگاهی به ترکیب رای دهنده ها به آقای زارعی کنند تابدانند که هیچکس نمی تواند چنین ترکیبی را ساخته و جهت دهد. دربین این جمع مخالفین فکری فرماندار کم نیستند.
۴-مغرضانی که هدفمند استانداری وفرمانداری رامورد هجمه انتقادات سوء خود قرارمیدهند هم می خواهند رای دهندگان را غیرمستقل و وابسته به فرماندار معرفی کنند و هم فرماندار را متهم به دخالت درشورا می کنند و هم به قصد حمایت وتطهیر مدیری که جلسه شورا را بصورت غیرقانونی تعطیل کرده قلم فرسایی کرده اند و هم دیگر کاندیداها را محق جلوه می دهد واینها همه مصداق لباس حق برباطل پوشاندن است.

 

 

نظرات

تیتردو

در میان گذر این روزهای کرونایی که همه جا صحبت از تب و تردد و سرفه و بیماری و قرنطینه است نشستن پای صحبت آدم هایی که دنیا رو جور دیگری می بینند حال دیگری دارد. آنها که گذشته اند از ناامیدی و ترس و رکود و سکوت و به نقطه زیبای آگاهی و بینش […]
آرشیو

مقالات

اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
آرشیو