ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

توسعه گردشگری در استان بوشهر بدون توجه به بافت قدیم امکان‌پذیرنیست


استاندار بوشهر گفت: ۳۸ هکتار بافت قدیم در شهر بوشهر از جمله مهمترین ظرفیتی است که در بخش توسعه گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد و بی‌توجهی به آن ظرفیت غنی زیان بخش است.

عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی فعالان بخش گردشگری استان بوشهر افزود: بافت قدیم بوشهر بهترین و مهترین ظرفیت گردشگری در استان است که اگر به‌درستی مورد توجه قرار نگیرد آن‌ را از دست خواهیم داد.

وی اضافه کرد: این استان در بخش گردشگری همه ظرفیت‌ها را در کنار هم دارد و تنها لازمه توسعه این صنعت معرفی درست و اصولی ظرفیت‌های موجود است.

استاندار بوشهر ادامه داد: تمام مسائل و مشکلات بخش گردشگری این استان با نشست‌های پی در پی با دولتی‌ها و رسیدن به زبان مشترکی برای حل مشکلات برطرف می‌شود.

گراوند گفت: بوشهر دربخش طبیعت، دریا و تاریخ یک استان استثنایی است اما باید از ظرفیت‌هایی که قانونگذار برای معرفی این بخش قرار داده بهره برد.

وی ادامه داد: نباید صنعت گردشگری استان بوشهر و مشکل هتل‌داران این استان معطل ورد چند مسافر اداری باشد بلکه باید همه دولتی‌ها در کنار بخش خصوصی با هم‌افزایی به‌گونه‌ای ظرفیت‌های استان را معرفی کنیم تا با ورود گردشگرانی

که مشتاق شناخت تاریخ، طبیعت و پیشینه این استان هستند روبه‌رو شویم تنها در این شرایط است که مشکلات گردشگری استان برطرف می‌شود.

وی تاکید کرد: صنعت گردشگری با نظام و ماموریت‎های اداری پا نمی‌گیرد بلکه با معرفی ظرفیتها و ایجاد اشتیاق برای دیدن این ظرفیت‌ها در مردم است که رونق می‌گیرد.

استاندار بوشهر گفت: دریا مهمترین و کم‌نظیرترین ظرفیت در این استان است که بسیاری از کشورها از این قابلیت خود برای توسعه صنعت گردشگری استفاده بهینه می‌کنند این درحالی است که ما هنوز پی به اهمیت این ظرفیت نبرده‌ایم و درابتدای مسیر قرار داریم.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل نشست‌های مختلف دولت و بخش خصوصی و تلاش دولت برای احصا مشکلات و برطرف کردن آنها گفت: کارگروهی برای شناخت و بررسی مشکلات بخش گردشگری در استان تشکیل شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: ما باید با اصلاح سیستم اداری و برطرف کردن خوان‌هایی که در این بخش درست شده نسبت به رونق بخش گردشگری اقدام شود.

گراوند یادآورشد: با برداشت‌های سلیقه‌ای، شخصی، فردی وتفسیر به رای در بخش توسعه گردشگری که منجر به ایجاد اشتغال و توسعه پایدار می‌شود مانع ایجاد نکنیم.

وی گفت: در کنار توسعه بومگردی باید توسعه گردشگری نیز انجام شود و متتناسب با افرادی که مراجعه می‌کنند خدمات گردشگری سطح بندی شود.

وی تاکید کرد: توسعه هتل‌های پنج ستاره پاشنه آشیل توسعه گردشگری در استان بوشهر است که باید مورد توجه مسئولان و بخش خصوصی قرار گیرد.

گراوند گفت: شرایط جوی مناسب در هفت ماه از سال ظرفیت مهمی است که در توسعه گردشگری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: امروز نگاه بسیاری از کشورهایی که دارای منابع عظیم نفتی هستند نیز به سمت توسعه گردشگری است چرا که این صنعت موجب آمد و شد، اشتغال، تولید، رونق و تبادل فرهنگی می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: گردشگری هرچند صنعتی نوپا است اما تلاش شده این صنعت امروز در این استان به یک فهم و گفتمان عمومی غالب در جامعه روستایی،عشایری و شهری تبدیل شود.

مهرداد ستوده افزود: با اجرای پروژه ۲۰۲۲ برای رونق گردشگری امروز مطالبه مردم روستانشین استان بوشهر جاده و آسفالت نیست بلکه خواهان تبدیل روستای آنها به یکی از روستاهای هدف گردشگری است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر دولت متولی بخش گردشگری بوده و نقش مهمی در این بخش داشته است و اگر از این بخش کنار رود دیگر تعریفی در این بخش دیده نمی‌شود این درحالی است که بخش خصوصی نقش مهمی در صنعت گردشگری باید داشته باشد.

نظرات

تیتردو

در حوزه دشتي و تنگستان
سرویس خبر جامعه آنلاین: عصر امروز محمدحسین بکمی در گفتگو با جامعه آنلاین خبر اعلام نامزدی اش برای انتخابات مجلس را تایید کرد. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
آرشیو