ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

تصویب آیین‌نامه ته‌لنجی مشکل معیشتی مرزنشینان بوشهری برطرف می‌کند

تصویب آیین‌نامه ته‌لنجی مشکل معیشتی مرزنشینان بوشهری برطرف می‌کند
استاندار بوشهر گفت: پیش نویس آیین‌نامه و ساماندهی ته‌لنجی در هیئت دولت در حال بررسی است که با تصویب آن مشکل معیشتی ساحل‌نشینان استان بوشهر برطرف می‌شود.

مصطفی سالاری صبح امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه آرامش و امنیت در استان بوشهر برقرار است اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن امنیت و آرامش پایدار از جایگاه مهمی در این عرصه برخوردار که این مهم با تعامل و همکاری اعضای شورای تامین، اداری و مردم محقق شده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در موقعیت خاصی در حوزه خلیج فارس قرار دارد افزود: استان بوشهر با داشتن بیش از ۹۳۷ کیلومتر مرزدریایی فرصت‌های مهمی در حوزه تجارت، صید صیادی، آبزی‌پروری، صنایع دریایی و گردشگری دریایی فراهم کرده است.

استاندار بوشهر از تولید بیش از ۷۰ درصد گاز کشور در استان بوشهر خبرداد و افزود: تولید ۷۰ درصد نفت فلات قاره، ۱۴ درصد کل نفت خام کشور، صادرات بیش از ۹۰ درصد نفت خام و میزبانی از صنایع مختلف پارس جنوبی از مزیت‌های استان بوشهر است.

سالاری با بیان اینکه ۳۰ واحد پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی استقرار دارد خاطر نشان کرد: بزرگترین واحد متانول جهان در شهرستان دیر مستقر است که حداکثر تا سه ماه آینده وارد مدار تولید می‌شود و نقش مهمی در اشتغال مردم منطقه و استان بوشهر دارد.

وی تولید محصولات کشاورزی را از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر دانست و تصریح کرد: تولید ۶۰ درصد محصول گوجه فرنگی خارج از فصل و محصولات صیفی‌جات و خرما از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر در حوزه کشاورزی است.

استاندار بوشهر با تاکید بر پیوند بیشتر پارس جنوبی با مناطق پیرامونی گفت: استان بوشهر میزبان صنایع پارس جنوبی است که لازم است پیوند این صنعت با محیط پیرامونی و جامعه میزبان مستحکم‌تر شود تا عایدات مردم از آن افزایش یابد.

سالاری با اشاره به اینکه پرورش آبزیان از دیگر قابلیت‌های استان بوشهر است گفت: علاوه بر پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس به ظرفیت شش هزار تن با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد تومان در پشت سد رئیسعلی دلواری اجرا شده که ذخیره سازی بچه ماهی در آن بزودی عملیاتی می‌شود.

وی از پرورش ماهی در قفس درخلیج فارس خبرداد و افزود: یک واحد پرورش ماهی در قفس به ظرفیت ۲۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرستان تنگستان بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال منطقه دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تجارت دریایی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است تاکید کرد: در تجارت سنتی مردم این استان وابسته به فعالیت‌های این حوزه هستند بگونه‌ای که بیش از ۱۵ درصد جمعیت استان بوشهر در این حوزه ارتزاق می‌کنند.

سالاری از تدوین پیش نویس آیین‌نامه طرح ساماندهی ته‌لنجی در استان بوشهر خبرداد و افزود: این آیین‌نامه که در کمیسیون اقتصادی دولت کلیات آن مصوب شده اکنون در هیئت دولت در حال بررسی است که با تصویب آن مشکل معیشتی ساحل‌نشینان استان بوشهر برطرف می‌شود.

وی از اجرای طرح نخلستان در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: این طرح که در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور کلیات آن مصوب شده با تکمیل آن تحول مهمی در حوزه کشاورزی در بخش نخیلات دشتستان ایجاد می‌کند.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه طرح گردشگری دریایی از مزیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر است تصریح کرد: ۹ طرح دهکده گردشگری در استان بوشهر مصوب شده که دهکده گردشگری دریایی بوشهر اجراء و برخی از طرح‌های دیگر نیز عملیاتی شده است.

سالاری با اشاره اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی گفت: با تصویب لایحه بودجه ۱٫۵ میلیارد دلاری ویژه اشتغال روستائیان می‌تواند تحول مهمی در روستاهای استان بوشهر ایجاد کند که در این حوزه طرح‌های مهمی بر اساس ظرفیت‌های روستاهای استان بوشهر تدوین شده است.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

در حوزه دشتي و تنگستان
سرویس خبر جامعه آنلاین: عصر امروز محمدحسین بکمی در گفتگو با جامعه آنلاین خبر اعلام نامزدی اش برای انتخابات مجلس را تایید کرد. لینک کوتاه:
آرشیو

مقالات

حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
درک تامپسون
خودتان باشید
مهتا بذرافکن
چرا آب در ایران امنیتی شد؟
مسعود نیلی
در ضرورتِ کینه‌زدایی از سیاست
محمد فاضلی
باید خشمگین باشیم: بحران محیط زیست
تونی جات
از تاریخ چه آموخته‎ایم؟ احتمالاً هیچ
بهروز غریب‌پور
معلق در فضا
آتنا مرکزی
سهم زنان از امید
زیگمونت باومن
سلامتی و نابرابری
حمید موذنی
استاد ایرانی و آسیب شناسی چاپلوسی اجتماعی در ایران
اولریش بک و الیزابت بک‌گرنشایم
آشوب جهانی عشق
 
مصطفی ملکیان
در مصائب فقدان گفت و گو
آرشیو