ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

تصویب آیین‌نامه ته‌لنجی مشکل معیشتی مرزنشینان بوشهری برطرف می‌کند

تصویب آیین‌نامه ته‌لنجی مشکل معیشتی مرزنشینان بوشهری برطرف می‌کند
استاندار بوشهر گفت: پیش نویس آیین‌نامه و ساماندهی ته‌لنجی در هیئت دولت در حال بررسی است که با تصویب آن مشکل معیشتی ساحل‌نشینان استان بوشهر برطرف می‌شود.

مصطفی سالاری صبح امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه آرامش و امنیت در استان بوشهر برقرار است اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن امنیت و آرامش پایدار از جایگاه مهمی در این عرصه برخوردار که این مهم با تعامل و همکاری اعضای شورای تامین، اداری و مردم محقق شده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در موقعیت خاصی در حوزه خلیج فارس قرار دارد افزود: استان بوشهر با داشتن بیش از ۹۳۷ کیلومتر مرزدریایی فرصت‌های مهمی در حوزه تجارت، صید صیادی، آبزی‌پروری، صنایع دریایی و گردشگری دریایی فراهم کرده است.

استاندار بوشهر از تولید بیش از ۷۰ درصد گاز کشور در استان بوشهر خبرداد و افزود: تولید ۷۰ درصد نفت فلات قاره، ۱۴ درصد کل نفت خام کشور، صادرات بیش از ۹۰ درصد نفت خام و میزبانی از صنایع مختلف پارس جنوبی از مزیت‌های استان بوشهر است.

سالاری با بیان اینکه ۳۰ واحد پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی استقرار دارد خاطر نشان کرد: بزرگترین واحد متانول جهان در شهرستان دیر مستقر است که حداکثر تا سه ماه آینده وارد مدار تولید می‌شود و نقش مهمی در اشتغال مردم منطقه و استان بوشهر دارد.

وی تولید محصولات کشاورزی را از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر دانست و تصریح کرد: تولید ۶۰ درصد محصول گوجه فرنگی خارج از فصل و محصولات صیفی‌جات و خرما از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر در حوزه کشاورزی است.

استاندار بوشهر با تاکید بر پیوند بیشتر پارس جنوبی با مناطق پیرامونی گفت: استان بوشهر میزبان صنایع پارس جنوبی است که لازم است پیوند این صنعت با محیط پیرامونی و جامعه میزبان مستحکم‌تر شود تا عایدات مردم از آن افزایش یابد.

سالاری با اشاره به اینکه پرورش آبزیان از دیگر قابلیت‌های استان بوشهر است گفت: علاوه بر پرورش میگو، پرورش ماهی در قفس به ظرفیت شش هزار تن با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد تومان در پشت سد رئیسعلی دلواری اجرا شده که ذخیره سازی بچه ماهی در آن بزودی عملیاتی می‌شود.

وی از پرورش ماهی در قفس درخلیج فارس خبرداد و افزود: یک واحد پرورش ماهی در قفس به ظرفیت ۲۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرستان تنگستان بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که نقش مهمی در رونق اقتصادی و اشتغال منطقه دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تجارت دریایی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است تاکید کرد: در تجارت سنتی مردم این استان وابسته به فعالیت‌های این حوزه هستند بگونه‌ای که بیش از ۱۵ درصد جمعیت استان بوشهر در این حوزه ارتزاق می‌کنند.

سالاری از تدوین پیش نویس آیین‌نامه طرح ساماندهی ته‌لنجی در استان بوشهر خبرداد و افزود: این آیین‌نامه که در کمیسیون اقتصادی دولت کلیات آن مصوب شده اکنون در هیئت دولت در حال بررسی است که با تصویب آن مشکل معیشتی ساحل‌نشینان استان بوشهر برطرف می‌شود.

وی از اجرای طرح نخلستان در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: این طرح که در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور کلیات آن مصوب شده با تکمیل آن تحول مهمی در حوزه کشاورزی در بخش نخیلات دشتستان ایجاد می‌کند.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه طرح گردشگری دریایی از مزیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر است تصریح کرد: ۹ طرح دهکده گردشگری در استان بوشهر مصوب شده که دهکده گردشگری دریایی بوشهر اجراء و برخی از طرح‌های دیگر نیز عملیاتی شده است.

سالاری با اشاره اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی گفت: با تصویب لایحه بودجه ۱٫۵ میلیارد دلاری ویژه اشتغال روستائیان می‌تواند تحول مهمی در روستاهای استان بوشهر ایجاد کند که در این حوزه طرح‌های مهمی بر اساس ظرفیت‌های روستاهای استان بوشهر تدوین شده است.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو