ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

تزار مالی شرکت صدرای بوشهر به + ۴۰۰ میلیارد تومان

تزار مالی شرکت صدرای بوشهر به + ۴۰۰ میلیارد تومان
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تراز مالی شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر که سال قبل منفی ۹۰۰ میلیارد تومان بود با اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی به مثبت ۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

محمدباقر نوبخت صبح امروز در نشست با خبرنگاران در شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر با بیان اینکه این مرکز صنعتی دارای ظرفیت‌های بالای تولیدی، اشتغال‌زایی و صنعتی است اظهار داشت: شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر نمادی از اقتصاد مقاومتی است که تحقق این مهم به سبب مدیریت مطلوب این واحد صنعتی توانمند است.

وی با بیان اینکه صدرای بوشهر به ظرفیت اصلی خود دست می‌یابد تصریح کرد: در کمتر از یکسال صدرای بوشهر با اجرای پروژه‌های تدوین شده بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ظرفیت اشتغال در آن از ۵۰۰ نفر به ۲۵۰۰ نفر افزایش یافت.

معاون رئیس جمهور از مثبت شدن تراز مالی صدرای بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: تراز مالی شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر که سال قبل منفی ۹۰۰ میلیارد تومان بود با اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی، به مثبت ۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

نوبخت با بیان اینکه شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر الگویی موفق برای نشان دادن توانمندی ظرفیت و شایستگی نیروی ایرانی است افزود: این شرکت نمادی از توانمندی بر اساس ظرفیت‌های حوزه اقتصاد و صنعت است که در یک زمان کوتاهی اشتغال و تولید به افزایش سطح رسانده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر با اشاره به افزایش اشتغال در صدرای بوشهر تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده ظرفیت اشتغال در صدرای بوشهر با استفاده از ظرفیت‌های بلا استفاده آن از ۲۵۰۰ نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بر دولت مفروض است که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در صدرای بوشهر پرشتاب‌تر شود خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد ظرفیت شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر بلااستفاده مانده که مقرر شد هفته آینده در نشست تخصصی در تهران با حضور مسئولان استان بوشهر و صدرا راهکارهای لازم برای استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده ارائه شود.

نوبخت با تاکید بر افزایش زمینه سفارش داخلی به شرکت صدرای بوشهر گفت: با توجه به توانمندی بالای شرکت صدرا باید زمینه سفارش داخلی به جای اینکه بخش‌های خارجی این فرصت را اشغال کنند در این شرکت افزایش یابد تا ظرفیت بلااستفاده مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه صدرای بوشهر می‌تواند توانایی بیش از ظرفیت موجود داشته باشد تصریح کرد: صدرا می‌تواند این توانایی را داشته باشد که نمونه‌ای برای دیگر واحدهایی باشد و باید از همه ظرفیت‌ها داخل استفاده کنیم که دولت در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر خودش فرض می‌داند که از این ظرفیت‌ها استفاده کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه صدرای بوشهر در کمتر از یکسال تولید را افزایش داد افزود: ان‌شاءالله با همین الگویی که صدرا دارد و توانسته در فاصله کمتر از یکسال به چنین جایگاهی از نظر افزایش تولید و سطح اشتغال و برخورداری از این توانایی‌ها نائل شود همه واحدهای و شرکت‌ها به جایی اینکه تعطیل شوند از این الگو استفاده کنند.

نوبخت با بیان اینکه شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) نمادی از اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان کرد: در کمتر از یکسال نیروی انسانی این شرکت از ۵۰۰ نفر به بالای ۲۵۰۰ نفر رسید و این در حالی است که تا ۱۰ هزار نفر ظرفیت اشتغال دارد.

معاون رئیس جمهور افزود: ایران با کمک فرزندان خود و همه ظرفیتی که دارد می‌تواند در چارچوب اقتصاد مقاومتی در سطح بین المللی به جایگاهی برسد که شایسته مردم ایران زمین است.

منبع : تسنیم

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو