ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

تاپنج شنبه در حال آماده باش خواهیم بود

قاسم قایدی:«تا روز پنج شنبه در حال آماده باش خواهیم بود. بنا به اعلام سازمان هواشناسی با ورود سامانه دیگری  از روز چهارشنبه بارش هایی را در تمام نقاط استان خواهیم داشت. بنابراین ستاد بحران استان همچنان آماده خواهد بود.»

 

سرویس خبر جامعه: با قاسم قایدی مدیرکل مدیریت بحران بوشهر در خصوص وضعیت نقاط مختلف استان بعد از بارندگی اخیر و میزان آمادگی ستاد بحران استان بوشهر و… گفت و گویی کرده ایم.

وی در خصوص ارزیابی وضعیت استان بعداز بارندگی گفت: «بعد از اعلام سازمان هواشناسی و پیش بینی ورود سامانه ای با قدرت بارندگی بالا در محدوده جنوب و جنوب غرب کشور و مخصوصا استان بوشهر، مدریت بحران کارگروه خود را تشکیل داد، وضعیت تجهیزات و نقاط ضعف و همچنین راهکارها بررسی شد. با اعلام آماده باش، مناطقی که میدانستیم با وقع سیل در معرض خطر قرار خواهند گرفت پوشش دادیم. بنابراین دیروز با شروع بارندگی ها بعلت جاگیری مناسب نیروهای امدادی ، خدماتی، ترابری و…توانستیم در کمترین زمان راهبندان ها مختلف را با ورود به موقع رفع نماییم.»

قاسم قایدی  در خصوص نحوه شارژ تجهیزات قبل از شروع بارندگی ها گفت:«علارغم اینکه از لحاظ تجهیزات دچار مشکل بودیم، بازنگری در میزان تجهیزات در سراسر استان صورت دادیم  و طبق توانایی که داشتیم تجهیزات را شارژ نمودیم و تمهیدات لازم کاملن اندیشیده شد.»

قایدی در ادامه افزود: «تا این لحظه مورد حادی گزارش نشده است، اگر در نقطه ای ابنیه ای تخریب شده یا جاده ای در حاشیه های آن دچار مشکل شده باشد هنوز اعلام نکرده اند. همکاران من در حال بررسی های کارشناسی هستند که بتوانند تا آخر وقت امروز اعلام کنند.»

مدیرکل مدیرییت بحران استان با بیان اینکه هنوز در حال آماده باش هستیم؛ گفت: «تا روز پنج شنبه در حال آماده باش خواهیم بود. بنا اعلام سازمان هواشناسی با ورود سامانه دیگری  از روز چهارشنبه بارش هایی را در تمام نقاط استان خواهیم داشت. بنابراین ستاد بحران استان همچنان آماده خواهد بود.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا توانسته ایم از این میزان بارندگی بهره ای ببریم و سدها آبگیری شوند بیان داشت: «سدها و بندهای تنگ ارم و اهرم آبگیری شده اند رودخانه های مند و فصلی جنوب استان نیز سرریز شده اند. سد رییس علی دلواری تاحدودی و نه کاملا آبگیری شده که در بارنگی آینده پیش بینی می کنیم، که بیشتر شود»

قایدی هچنین در خصوص میزان بارندگی در شهر های مختلف گفت: «بیشترین میزان بارندگی ما در عسلویه با ۱۰۳ میلیمتر بوده است، جم با ۹۵ میلیمتر، اهرم ۵۴ میلیمتر، خورموج ۵۴ دیر ۵۰ و برازجان ۴۹ میلمیتر بوده است. شهرستان های شمالی استان میزان متری بارندگی داشته اند. این حجم بارندگی مخصوصا در جنوب استان تهدید جدی بود، قطع گاز در چندین روستا از توابع عسلویه داشتیم که در کمترین زمان ممکن مشکل برطرف شد.»

در مورد نحوه اطلاع رسانی مدیریت بحران که منجر به ایجاد تنش میان مردم قبل وقوع بارندگی ها شده بود قایدی گفت:«بنا به پیش بینی سازمان هواشناسی ما راه دیگری نداشتیم جز تعطیلی مدارس در سراسر استان، همچنین اعلام آماده باش و اطلاع رسانی در خصوص وقوع سیل و آبگرفتی معابر به دستگاهها و نهادهای اجرایی، مخصوصا شهرداری ها که بتوانند اقدامات لازم را انجم دهند. در اینگونه مواقع تنشه هایی بوجود خواهد آمد که با حفظ آرامش و رفتارهای منطقی قابل کنترل است.»

 

تصاویری از بارندگی دیروز در شبانکاره

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو