ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

اولویت جذب نیرودرفازهای ۱۵ و۱۶پارس جنوبی

اولویت جذب نیرو در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی
نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاح رویه اشتغال در پارس جنوبی گفت: اولویت جذب نیرو در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی با نیروهای بومی است.

سکینه الماسی اظهار داشت: جلسات متعددی برای پیگیری مشکل اشتغال در سطح وزارت نفت برگزار شده و نتیجه آن اصلاح رویه غلط گذشته است.

وی با بیان اینکه وزیر نفت و معاونین وی تصمیمات لازم را به مدیران صنعتی منطقه اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در جذب نیروی فازهای ۱۵ و ۱۶ اولویت اصلی با مردمی است که در زیر فلرها متحمل خسارات زیادی شده‌اند.

الماسی ادامه داد: در جلسه با وزیر نفت بر لزوم رعایت حقوق مردم بومی جنوب استان تاکید شد که مورد تائید مهندس زنگنه نیز قرار گرفت و مقرر شد که ساز و کار لازم برای بهره‌گیری از نیروی انسانی جنوب استان فراهم شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته گذشته جلساتی در سطوح عالی وزارت نفت با حضور نماینده‌ای از سوی وزیر نفت برگزار شد و تصمیماتی در این خصوص گرفته شد که به‌زودی به اطلاع مردم می‌رسد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در صورت تخلفات احتمالی برخی از مدیران منطقه، موارد مستقیماً به وزیر منعکس می‌شود افزود: تصمیمات اتخاذ شده را به اطلاع مردم می‌رسانیم و اگر در جایی کم‌کاری یا نادیده گرفتن حق مردم را مشاهده کردیم علاوه بر گزارشات اداری به مردم نیز خواهیم گفت.

الماسی با اشاره به اینکه برخی نداشتن تخصص و یا تجربه را دلیل عدم استفاده از نیروهای بومی عنوان می‌کنند، گفت: ما چنین استدلالی را به هیچ عنوان قبول نداریم اما اگر مشکل عدم آشنایی با محیط صنعتی است وزارت نفت مکلف است به صورت رایگان نیروهای ما را آموزش دهد و سپس از آن‌ها استفاده کند.

وی به جلسه‌ای با همین موضوع در استانداری بوشهر نیز اشاره کرد و گفت: با موافقت وزیر نفت برای آموزش نیروهای انسانی از سوی وزارت نفت و در محیط صنعتی، ظرفیت‌های آموزشی جنوب استان نیز مورد ارزیابی قرار گرفت و به زودی دوره‌های آموزشی برگزار خواهد شد.

نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عدم وجود قانونی مشخص برای جذب نیروهای بومی یکی از مواردی بود که مدیران وزارت نفت دائماً بر روی آن تاکید داشتند که با تلاش زیادی موفق شدیم در برنامه ششم توسعه ماده‌ای را بگنجانیم که ضمن ارائه تعریف بومی الزام قانونی در این زمینه ایجاد شود. دیگر اولویت در جذب نیروهای بومی لطف مدیران نیست بلکه سرپیجی از آن تخلف قانونی است که با آن برخورد می‌شود.

الماسی جذب نیروی انسانی فازهای ۱۵ و ۱۶ را شامل دو بخش نیروی تخصصی و پشتیبانی خواند و ادامه داد: در بخش پشتیبانی که ورود حتی یک نیروی غیربومی را نمی‌پذیریم و در بخش تخصصی نیز مادامی که نیروی مورد نیاز در جنوب استان بوشهر وجود داشته باشد باید مشغول به کار شوند.

وی افزود: برای اشتغال ۵۰۰ نفر از کارجویان در فازهای در دست بهره‌برداری حوزه انتخابیه با وزارت نفت به توافق رسیده‌ایم که جرئیات آن را به زودی اعلام می‌کنیم و بر این اساس بخشی از کم‌لطفی‌های گذشته در حق این مردم جبران می‌شود.

وی تصریح کرد: آمارهایی از فراوانی جذب و نیروهای استخدامی به تفکیک شهر و کد ملی مربوط به ۳ سال اخیر در دست داریم که با ادعای برخی از مدیران در تضاد است و اگر نشانه‌ای از اصلاح رفتار این مدیران نبینیم، ضمن ارائه به مراجع نظارتی و بازرسی، به مردم نیز خواهیم گفت تا جامعه با برخی از واقعیت‌ها آشنا شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر گام مثبتی از سوی مدیران ببینیم قدردان آن‌ها هستیم خاطرنشان کرد: مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام همراهی کرده است تا در جذب فازهای ۱۵ و ۱۶ سیاست‌های اعلام شده و نص صریح قانون به درستی انجام شود.

الماسی ادامه داد: بیکاری در پایتخت انرژی ایران زیبنده نظام نیست و تا زمانی که یک بیکار داشته باشیم پیگیر خواهیم بود.

منبع : مهر

نظرات

تیتردو

در میان گذر این روزهای کرونایی که همه جا صحبت از تب و تردد و سرفه و بیماری و قرنطینه است نشستن پای صحبت آدم هایی که دنیا رو جور دیگری می بینند حال دیگری دارد. آنها که گذشته اند از ناامیدی و ترس و رکود و سکوت و به نقطه زیبای آگاهی و بینش […]
آرشیو

مقالات

اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
آرشیو