ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

اولویت جذب نیرودرفازهای ۱۵ و۱۶پارس جنوبی

اولویت جذب نیرو در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی
نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاح رویه اشتغال در پارس جنوبی گفت: اولویت جذب نیرو در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی با نیروهای بومی است.

سکینه الماسی اظهار داشت: جلسات متعددی برای پیگیری مشکل اشتغال در سطح وزارت نفت برگزار شده و نتیجه آن اصلاح رویه غلط گذشته است.

وی با بیان اینکه وزیر نفت و معاونین وی تصمیمات لازم را به مدیران صنعتی منطقه اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در جذب نیروی فازهای ۱۵ و ۱۶ اولویت اصلی با مردمی است که در زیر فلرها متحمل خسارات زیادی شده‌اند.

الماسی ادامه داد: در جلسه با وزیر نفت بر لزوم رعایت حقوق مردم بومی جنوب استان تاکید شد که مورد تائید مهندس زنگنه نیز قرار گرفت و مقرر شد که ساز و کار لازم برای بهره‌گیری از نیروی انسانی جنوب استان فراهم شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته گذشته جلساتی در سطوح عالی وزارت نفت با حضور نماینده‌ای از سوی وزیر نفت برگزار شد و تصمیماتی در این خصوص گرفته شد که به‌زودی به اطلاع مردم می‌رسد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در صورت تخلفات احتمالی برخی از مدیران منطقه، موارد مستقیماً به وزیر منعکس می‌شود افزود: تصمیمات اتخاذ شده را به اطلاع مردم می‌رسانیم و اگر در جایی کم‌کاری یا نادیده گرفتن حق مردم را مشاهده کردیم علاوه بر گزارشات اداری به مردم نیز خواهیم گفت.

الماسی با اشاره به اینکه برخی نداشتن تخصص و یا تجربه را دلیل عدم استفاده از نیروهای بومی عنوان می‌کنند، گفت: ما چنین استدلالی را به هیچ عنوان قبول نداریم اما اگر مشکل عدم آشنایی با محیط صنعتی است وزارت نفت مکلف است به صورت رایگان نیروهای ما را آموزش دهد و سپس از آن‌ها استفاده کند.

وی به جلسه‌ای با همین موضوع در استانداری بوشهر نیز اشاره کرد و گفت: با موافقت وزیر نفت برای آموزش نیروهای انسانی از سوی وزارت نفت و در محیط صنعتی، ظرفیت‌های آموزشی جنوب استان نیز مورد ارزیابی قرار گرفت و به زودی دوره‌های آموزشی برگزار خواهد شد.

نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عدم وجود قانونی مشخص برای جذب نیروهای بومی یکی از مواردی بود که مدیران وزارت نفت دائماً بر روی آن تاکید داشتند که با تلاش زیادی موفق شدیم در برنامه ششم توسعه ماده‌ای را بگنجانیم که ضمن ارائه تعریف بومی الزام قانونی در این زمینه ایجاد شود. دیگر اولویت در جذب نیروهای بومی لطف مدیران نیست بلکه سرپیجی از آن تخلف قانونی است که با آن برخورد می‌شود.

الماسی جذب نیروی انسانی فازهای ۱۵ و ۱۶ را شامل دو بخش نیروی تخصصی و پشتیبانی خواند و ادامه داد: در بخش پشتیبانی که ورود حتی یک نیروی غیربومی را نمی‌پذیریم و در بخش تخصصی نیز مادامی که نیروی مورد نیاز در جنوب استان بوشهر وجود داشته باشد باید مشغول به کار شوند.

وی افزود: برای اشتغال ۵۰۰ نفر از کارجویان در فازهای در دست بهره‌برداری حوزه انتخابیه با وزارت نفت به توافق رسیده‌ایم که جرئیات آن را به زودی اعلام می‌کنیم و بر این اساس بخشی از کم‌لطفی‌های گذشته در حق این مردم جبران می‌شود.

وی تصریح کرد: آمارهایی از فراوانی جذب و نیروهای استخدامی به تفکیک شهر و کد ملی مربوط به ۳ سال اخیر در دست داریم که با ادعای برخی از مدیران در تضاد است و اگر نشانه‌ای از اصلاح رفتار این مدیران نبینیم، ضمن ارائه به مراجع نظارتی و بازرسی، به مردم نیز خواهیم گفت تا جامعه با برخی از واقعیت‌ها آشنا شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر گام مثبتی از سوی مدیران ببینیم قدردان آن‌ها هستیم خاطرنشان کرد: مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام همراهی کرده است تا در جذب فازهای ۱۵ و ۱۶ سیاست‌های اعلام شده و نص صریح قانون به درستی انجام شود.

الماسی ادامه داد: بیکاری در پایتخت انرژی ایران زیبنده نظام نیست و تا زمانی که یک بیکار داشته باشیم پیگیر خواهیم بود.

منبع : مهر

نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو