ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

اخبار کوتاه و دیده نشده از استان


سفیدی متن جامعه به اعلام و انعکاس اخبار و نظراتی در استان می پردازد که دیده نشده و یا  اینکه از انعکاس آنها خوداری شده است. در اولین سفیدی متن به موضوع استفاده یکی از مدیران آب استان از آب شرب برای آبیاری گلخانه خود اشاره شده است. به تغییرات مدیریتی که در اصل جابجایی چند مدیر است اشاره گردیدیه  و همچنین به موضع یاداشت یک شاهد عینی از درگیری لفظی استاندار و خدری نماینده مجلس پرداخته شده که در این یاداشت به اتومبیل شیخ خدری جهت تخریب وی اشاره شده بود.

یکی از مدیران حوزه آب استان مالک گلخانه ای برای تولید فلفل دلمه و خیار است که برای آبیاریآن از آب شرب شهری استفاده می کند .

باتوجه به بحران کم آبی و فشار آب منطقه ای و جهاد کشاورزی بر باغداران و کسانی که از تلمبه آبی در مزارع و باغات خود استفاده می کنند و گاهن به تخریب باغ مالکین انجامیده است

این موضوع واقعن جای سوال دارد که چرا مسیِولین مربوطه در این وضعیت اقدام به چنین رفتاری می کنند؟

نطق شیخ خدری نماینده مردم بوشهر گناوه ، دیلم در مجلس خطاب به رئیس جمهور موجب انتقاد اکثر نیروهای اصلاح طلب  بوشهر قرار گرفته است .
در همین زمینه رضا معتمد از نیروهای اصلاح طلب استان اقدام به نگارش مطلبی در نقد این سخنان کرد و همچنین در شبکه های اجتماعی ، موجی از انتقاد به این نطق صورت گرفته است.
اصلاح طلبان این نطق را نه در راستای منافع استان که در راستای منافع دلواپسان و مخالفان دولت تاویل کردند.
بعد از درگیری لفظی استاندار و خدری در پاویون فرودگاه بوشهر کمپینی به نام ما سی ام نیستیم در دفاع از بیانات شیخ خدری و نقد وضیعت بودجه استان تشکیل شد در اکثر شبکه های اجتماعی نیز در حکایت از شیخ خدری مطالب متعددی نوشته گردید اما فردای آن روز شیخ خدری در مجلس نطقی انتقادی  خطاب به حسن روحانی خواند که در آن انتخابات پیش رو موضوع تهدید رییس جمهور قرار گرفته شده بود و در آن از کلمات مناسبی بهره نبرده بود.
فاصله ی حمایت تا مخالفت با شیخ خدری در شبکه های اجتماعی بوشهر یک شب بیشتر نبود اگر خدری بخش سخنان آخر خود خطاب به رئیس جمهور را بیان نمی داشت حمایت از او تا کنون نیز استمرار داشت و چه بسا قوی تر شده بود
افراد سیاسی باید در بیانات و مواضع خود دقت کافی داشته و با حرفه ای گری و وسواس کلام را جاری سازند چون افکار عمومی بسیار حساس است و با یک کلمه می توان یه وضعیت حد اکثری را به حداقلی تبدیل نمود و یا حمایت را به مخالفت تغییر داد و یا بر عکس

روزنامه همشهری ماه با طرح جلدی از یک اتومبیل بنز که روی خط عابر پیاده ایستاده است و چراغ راهنمای روبروی آن قرمز و با عدد ۹۶ ( نشانه انتخابات سال اینده ریاست جمهوری) است و همچنین دست یک مرد با نشانه های هاشمی رفسنجانی که از دادن پول به یک کودک خیابانی خودار ی می کند به سراغ انتخابات ریاست جمهوری رفته است .

در این طراحی که درآن دوران اشرافی گری هاشمی رفسنجانی در کسوت روحانی اشاره شده ، وضع معیشت مردم و عدم رای به تمدید دولت در آن برجسته شده است.

در اوایل هفته و درگیری لفظی خدری با استاندار در پاویون فرودگاه نیز در یاداشت یک شاهد عینی حامی استاندار دو بار به اتومبیل بنز شیخ خدری استفاده شده است .

به نظر می آید وضعیت آشفته اقتصادی و وضعیت فقر در جامعه از موضعات مهم این روزها ی عرصه سیاست در ایران است

تغییر و جابجایی جدید مدیریتی استان حکایت از این دارد که رئیس دانشگاه آزاد خورموج( چمکوری) جایگزین رئیس بنیاد نخبه گان(آذین) می شود و آذین به ریاست منطقه ویژه اقتصادی رفته و جایگزین آورا می شود .

آورا هم به پارک علم و فناوری رفته و ریاست آنجا را به عهده می گیرد.

با یک بررسی ساده می توان تشخیص داد که مجموع این تغییرات با توجه به تخصص و عملکرد آنها هیچ تاثیری در روند بهبود سازمان های یاد شده ندارد.

همایون شجریان در شب آخر سفر خود به استان در کافه کهن با دوستدارن خود نشستی صمیمی برگزار کرد. در این نشست کوتاه همایون پس از صرف شام با دوستدارن خود عکس یادگاری گرفت و یک گروه موسیقی محلی نیز به اجرای کوتاهی از موسیقی محلی بوشهر پرداخت. برخی از همراهان همایون سفر به بوشهر را یکی از جذاب ترین سفرهای آن برشمردند و گفتند که خاطرات زیبایی برای آنها در این سفر رقم خورده است.

ناصر صفاریان نویسنده و کارگردان سینمای مستند ایران برای نمایش فیلم فروغ فرخزاد و رونمایی از کتاب جدید خود به بوشهر سفر می کند . مراسم رونمایی از کتاب صفاریان در کافه هنر بوشهر است

کتاب تاریخ فوتبال بوشهر نوشته ی حمید موذنی مراحل آخر ویراستاری خود را می گذراند.
این کتاب حاصل ۵ سال تحقیق و گردآوری اسناد، تاریخ شفاهی و عکس های تاریخ فوتبال در بندر بوشهر است.
در این کتاب تاریخ تمام تیم های فوتبال بوشهر از جنوبی ترین محالات حومه ی بوشهر شامل هلیله و بندرگاه گرفته شده و تا جزیره شیف و خارگ را بررسی می کند.
در این کتاب تیم های فوتبال بوشهر از نادری به عنوان قذیمی ترین تیم فوتبال استان تا تیم های برجسته ای همچون شاهین و ایران جوان و سایر تیم ها با حواشی و تاریخ بازی های آن ، زمین های فوتبال بوشهر، کفش و لوازم ورزشی و مربیان و مدیران و بازیکنان و … گرداوری و بررسی شده است.
این کتاب بزودی توسط انتشارات شروع به مدیریت علی هوشمند منتشر می شود

اخبار مرتبط
نظرات

تیتردو

گفت و گو با حمید موذنی ، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از: الهام بهروزی
به مناسبت تولد خیام نیشابوری گفت و‌گو با حمید موذنی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت و گو از الهام بهروزی ۱. در مورد زیست دیرینه مردم بوشهر با اشعار خیام‌خوانی توضیح بدید و اینکه چرا رباعیات خیامی در این منطقه از دیگر سروده‌های شاعران بزرگ پیش گرفته و مردم این منطقه با آن‌ها بیشتر همذات‌پنداری […]
آرشیو

مقالات

نادر هوشمند
سایه دوم تو
نادر هوشمند
اصلان آفریقایی و واپسین صورتک او
نادر هوشمند
آخرین ساعات زندگی یک گربه
نادر هوشمند
از ادعاهای یک دیوانه
نادر هوشمند
بازگشت از مرگی که در بیمارستان بوعلی سینا اتفاق افتاد
غزال ساکی
زنان و مشارکت سیاسی
حمید موذنی
شجریران
غزال ساکی
روزنامه‌نگار حوزه‌ی جامعه و زنان
محمود بدیه
کلیسای گریگوری
حمید موذنی
توسعه بدون مطبوعات آزاد رخ نمی‌دهد
اسلاوی ژیژک
به برهوتِ ویروسی (وایرال) خوش آمدید
محمد غمخوار
رفتار دوگانه کرونا در بوشهر
علی شیخ زاده
استندآپ کمدی و طنز در دنیای مدرن
احمدزیدآبادی
مجلس یازدهم؛ پدیده‌ای نوظهور؟
پدرام باقری
دو نکته درباره قتل رومینا
راضیه اشعثی
ما بر مخروبه ای از بنیان های زیستی نشسته ایم!!!
ایرن واعظ‌زاده
کامو و مفهوم عدالت
مبین کرباسی
هزارمیلیارد تومان کجاست؟
یاشار تاج‌محمدی
در سوگِ خویش‌کاران (تاملاتی در پروژه‌یِ فکریِ شاهرخِ مسکوب)
هانا موسوی
“جهان مد و کالا شدگی زنان “
مرتضی رضایی
به وقت تتلو… به وقت شجریان… به وقت گوگوش
اسلاوی ژیژک
پاندمیک؛ کرونا جهان را تکان می‌دهد
غزال ساکی
نقد فمینیستی شاهنامه
سید مسعود حسینی
نگاهی به “بیمار در بیمارستان”
آلن بدیو
در مورد وضعیتِ اپیدمی
اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
نعمت الله فاضلی
به خانه برمی‌گردیم اما به کدام خانه؟
جواد کاشی
مرگ دورِهَم عروسی است
حمید موذنی
جهان و کرونا: امروز و فردا
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
امیر ارسلان ادیب
چه‌کسی در خانه نمی‌ماند؟
امین بزرگیان
بوردیو و خرید در مواقع اضطراری
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
پدرام باقری
ما در وضعیتِ بی‌دولتی قرار گرفته‌ایم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
پدرام باقری
دو نکته درباره پرسش و پاسخ در سنای آمریکا
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
آرشیو