ads1
ads3
تغییر رنگ سایت

شبکه های اجتماعی جامعه

آرشیو
آرشیو
آرشیو
Print This Post

اجرای طرح گردشگری در گنبدنمکی جاشک

اجرای طرح گردشگری در گنبدنمکی جاشک
استاندار بوشهر گفت: برای اجرای طرح گردشگری در گنبدنمکی جاشک آمادگی وجود دارد که این مهم با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد اجرایی می‌شود.

مصطفی سالاری در نشست هم‌اندیشی توسعه شهر آبدان با بیان اینکه برای توسعه زیرساخت‌ها در شهرها و روستاهای استان بوشهر ۱۵ نوع پروژه طراحی شد اظهار داشت: ساخت زمین مینی فوتبال، زمین والیبال، بوستان‌های شهری و روستایی، سلامت دهان و دندان، آبرسانی به عشایر و دیگر برنامه‌ها در نقاط مختلف استان بوشهر اجراء شد.

وی با اشاره به نشست‌های هم‌اندیشی در نقاط مختلف استان بوشهر بیان کرد: نشست‌های هم‌اندیشی در شهرستان‌ها، شهرها، روستاها، بخش‌ها و بررسی مشکلات خاص در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شد و یا درحال برگزاری است که نتیجه این نشست‌ها در بودجه‌ریزی سال آینده اثرگذار است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۹۸ درصد تعهدات نشست‌های هم‌اندیشی در استان بوشهر سال گذشته محقق شده افزود: این نشست‌ها به سند راهبردی شهرستان‌ها تبدیل می‌شود و بر اساس این سندها توسعه مناطق هدایت می‌شود.

سالاری با بیان اینکه آبدان قطب کشاورزی و گوجه فرنگی خارج از فصل است تصریح کرد: کشاورزان سخت کوش آبدان نقش مهمی در تولید محصولات با کیفیت کشاورزی دارند که لازم است الگوی کشت و مصرف بهینه آب مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه توزیع اعتبارات مناطق مختلف استان بوشهر بر اساس عدالت و سطح‌بندی انجام می‌شود تاکید کرد: اجرای پروژه‌ها در مناطق شهری و روستایی استان بوشهر بر اساس طرح‌های تدوین شده و در راستای سطح‌بندی مورد توجه است و تمام مناطق با رعایت عدالت در بر می‌گیرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر استقرار نمایندگی ادارات مورد نظر در شهر آبدان گفت: ساخت مجتمع فرهنگی آبدان با تخصیص اعتبارات لازم تسریع می‌یابد و ایجاد جاده جاشک که اعتبارات آن در ساخت محور کریدور جنوبی گنجانده شده پیگیری می‌شود.

سالاری با تاکید بر پیگیری ساخت سالن ورزشی ویژه بانوان آبدان بر توجه به طرح‌های اشتغال‌زایی تاکید کرد و افزود: توسعه طرح‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی در نقاط مختلف استان بوشهر مورد توجه و حمایت قرار دارد.

وی اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی و ملی استان بوشهر را کاری ارزشمند دانست و تصریح کرد: با تکمیل این طرح و نقشه برداری اراضی که تاکنون روند مطلوبی داشته زمینه سنددار شدن اراضی کشاورزی برای حل بسیاری از مشکلات فراهم می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به توسعه طرح‌های آبخیزداری و آب‌خوان‌داری گفت: برای کنترل سیلاب و تقویت سفره‌های زیر زمینی در دشت آبدان اجرای طرح‌های ابخیزداری و آب‌خوان‌داری باید مورد توجه قرار بگیرد تا زمان بارندگی‌ها شاهد طغیان روان آبها نباشیم.

سالاری از اجرای طرح گردشگری در گنبد نمکی جاشک خبرداد و گفت: برای اجرای طرح گردشگری در گنبدنمکی جاشک آمادگی وجود دارد که این مهم با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر خساراتی به بخش‌های مختلف استان بوشهر وارد کرد افزود: برای جبران خسارات گزارش‌های لازم به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال که پس از تصویب در این سازمان به هیئت دولت ارائه می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه این بارندگی‌ها به زیرساخت‌ها، منازل مسکونی و بخش‌های مختلف خسارت زد خاطر نشان کرد: ۱۶۶ میلیارد و ۷۸ میلیون تومان برای جبران خسارات مناطق سیل‌زده استان بوشهر در سه بخش زیرساخت‌ها،خسارات به مردم و پرداخت تسهیلات در سازمان مدیریت بحران کشور مصوب شد.

سالاری با بیان اینکه این اعتبارات پس از مصوب در هیئت دولت به استان بوشهر ابلاغ می‌شود تصریح کرد: ۷۰ میلیارد تومان از این اعتبارات برای جبران خسارت تاسیسات زیربنایی، ۲۲.۷ میلیارد تومان به مردم خسارت‌دیده در بخش‌های مختلف و ۶۹ میلیارد تومان نیز تسهیلات کم‌بهره برای بازسازی اماکن مردمی مصوب شده است.

منبع : مهر

نظرات

تیتردو

در میان گذر این روزهای کرونایی که همه جا صحبت از تب و تردد و سرفه و بیماری و قرنطینه است نشستن پای صحبت آدم هایی که دنیا رو جور دیگری می بینند حال دیگری دارد. آنها که گذشته اند از ناامیدی و ترس و رکود و سکوت و به نقطه زیبای آگاهی و بینش […]
آرشیو

مقالات

اسلاوی ژیژک
ما گونه‌ای هستیم که به حساب نمی‌آید
روزبه آقاجری
میراث زنده یک مبارز سوسیالیست
مهسا اسدالله‌نژاد
نیروی چشم‌های خیره مردم
امیر ادیب
دختران خیابان انقلاب و رهاسازی نیروی «امتناع»
جان ام بری
چگونه آنفلوآنزای دهشتناکِ ۱۹۱۸ در سراسر آمریکا شیوع یافت؟
سید مسعود حسینی
کورونا و کورا – مرگ و پروا
مهسا اسدالله‌نژاد
کرونا و دو مسئله‌ی «غیرطبیعیِ» آن
امیر ارسلان ادیب
آپارتاید کارگری
مصطفی مهرآیین
نابود کردن فرآیندها،نابود کردن زندگی و تولید خشونت
نوید کلهرودی
شرحی بر کتاب اندیشیدن و ملاحظات اخلاقی از هانا آرنت
سعید ربیعی
انقلاب لهستان: لخ‌والسا و اتحادیه‌ی کارگری
حمید موذنی
عشق در سالهای وبا
حمید موذنی
درس های سریال تاج و تخت
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
حامد داراب
چرا داریوش آشوری روشنفکر است؟
محمدمهدی اردبیلی
غذا و وسوسه‌های شیطان
اسلاوی ژیژک
وقتی گزینه‌هایِ پیش‌ِ رو یکی از یکی بدترند
میشل فوکو
قدرتِ مقاومت‌کردن
حسام سلامت
در نقد اسطوره‌ی مردمِ همیشه خوب
حسین باقری
«فرو رفتنِ کلمه در فعلنِ پهلوها»
فرشاد پارسیان
حقوق و اخلاق در آرا بنتام
امیر محقق
۷ کتاب با موضوع «شهر» که باید بخوانیم
سعید ربیعی
فساد سیاسی، جزئی یا نظام‌مند؟
ساره واعظی لقب
«آبی یا صورتی»؟
آتنا مرکزی
نقش زنان در افزایش سرمایه های اجتماعی
آتنا مرکزی
خشونت علیه زنان: خشونت علیه جامعه
ملوین کانر
فرهنگ جوانان امروز ستایندۀ مرگ است
سمیرا بهزادی
فتوت ایرانی در دوره ایلخانی
محسن رنانی
فردا اول خلقت است
حمیدموذنی
یازدهم سپتامبر مبدا جهان جدید
ناصر فکوهی ۶۶
پیکان: ظهور و سقوط یک «افتخار ملی»
آتنا مرکزی
تبعیض جنسیتی در کابینه دوازدهم
مهدی یسری
مفهوم برنامه ریزی فرهنگی
ستاره تناور
مدنیت،شهروندی و کنش های معطوف به اخلاق
محمد رضا فولادی
چرخه حیات تروریسم جهادی در خاورمیانه
کیتی رویف
نویسندگان بزرگ چطور با مرگ زندگی کردند؟
محسن رنانی
جوانه‌های بلوغ در شمالِ جنوب
محمد فاضلی
کلنگ‌ها را غلاف کنید
نسرین ریاحی
مرزها در گام معلق لک لک ها
علی آتشی
جایی میان رمانس و خشونت
آرشیو